Poznań - Gdzie można coś zjeść, wypić

darkmack

Zwykły Facet
Dołączył
20 Luty 2009
Posty
715
Punkty reakcji
0
To tak jak w temacie, od rynku, po inne cześci poznania.

Jakieś miejsca polecacie gdzie można sobie coś dobrego zjeść lub też po prostu usiąść i wypić sobie kawe lub jakiś inny trunek ?

I jakie wrażenia wasze są i oczywiscie czy w tym miejscu jest dość tanio czy też nie :)
 

Nikonen

Nowicjusz
Dołączył
27 Luty 2009
Posty
121
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Poznań/Śrem
Polecam Mexicane, dobre jedzenie, ceny niezbyt wygurowane, margeritka wyśmienita, a wystrój i atmosfera niesamowita!!! Trzeba koniecznie zamówić Sernik!!! :D:D:D
 

daxunia

Nowicjusz
Dołączył
10 Wrzesień 2008
Posty
64
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Leszno
Tyle tego jest, że aż ciężko coś konkretnego polecić, trzeba się przejść i samemu coś wybrać :)
 

Concini

Nowicjusz
Dołączył
2 Lipiec 2008
Posty
206
Punkty reakcji
2
Jeśli o trunki, tanie trunki idzie, to Thonet, Van Gogh Cafe, Za Kulisami, Herezja i Dzik godne polecenia.
Kawa, czekolada i tym podobne - Stary Młynek, Behemot i Cafe Sekret. Tyle ode mnie ;)
 

kika868686

Master
Dołączył
21 Czerwiec 2009
Posty
2 568
Punkty reakcji
130
jeśli chodzi o kawkę, czekoladę i tym podobne przyjemności to na starym rynk na pewno Stary Młynek, Cacao republic, coś mocniejszego w Dragonie, Sharpie. A jedzenie to np. w Awanti też na rynku.
 

janinka

Nowicjusz
Dołączył
17 Sierpień 2009
Posty
4
Punkty reakcji
0
Ja polecam taką małą pizzerię na ulicy z której się schodzi z Góry Przemysła (równoległa do Franciszkańskiej) - problem w tym, ze nigdy nie pamietam jak ta knajpka sie nazywa. W każdym razie baaardzo miła obsługa, pyszna zupka dnia zawsze (polecam chłodnik) i pizza. :)
 
K

kermitka

Guest
W Poznaniu jest mnóstwo miejsc gdzie można super zjeść i się napić za rozsądną cenę. Aż trudno wymienić tylko kilka miejsc -tyle jest fajnych :) Ja bardzo lubię Mexicane - nie ma lepszego jedzenia.
 

anihc

Nowicjusz
Dołączył
26 Lipiec 2009
Posty
177
Punkty reakcji
10
Od niedzieli do czwartku między godzinami 15:00-18:00 w Starym Browarze w restauracji Rodeo do każdego zamówionego piwa, drugi gratis - w ramach promocji Happy Hour.

Normalnie Żywiec kosztuje tam 8,95 zł, a więc w wyżej wymienionych godzinach mamy piwko w samym sercu Poznania za ok. 4,50 zł. A uwierz mi na słowo, w 3 godzinny można go wypić całkiem sporo. Jedzenie jest już droższe, ale za to dobre.

Maxican - również polecam. Jeśli zaś chcesz zjeść pizze to na pewno rest. Da Grasso będzie dobrym wyborem. Pizza jest duża i tania, całkiem dobra no i piwo nie jest drogie, a to podstawa.
 

motylek41

Nowicjusz
Dołączył
17 Styczeń 2010
Posty
206
Punkty reakcji
1
Fajnie że założyliście taki temat,ja nie jestem z samego Poznania ale bywam często i nigdy nie wiem gdzie mam coś samczego zjeść,teraz wiem ze wybiorę się do Mexicany :p
 

malanitka

Nowicjusz
Dołączył
14 Maj 2010
Posty
1
Punkty reakcji
0
Polecam Oberżę Pod Dzwonkiem! Pyszne polskie jedzenie, świetna obsługa i wspaniały wystrój. Ceny też są spoko jak na Stary Rynek!
 

Faaabi

Nowicjusz
Dołączył
11 Listopad 2008
Posty
267
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
Poznań
Jeśli chodzi o jedzenie, to ja polecam pizzerię przy ulicy Królowej Jadwigi - Galipolli, mniej więcej na wysokości przystanku tramwajowego -Półwiejska-.

Jest tam bardzo dobra pizza, obsługa również miła i ciekawie urządzone wnętrze. Polecam.
 

rot_schwarz

Nowicjusz
Dołączył
15 Lipiec 2010
Posty
130
Punkty reakcji
1
Miasto
Rivendell :)
Obowiązkowo naleśniki w Dramacie!!!
Dobrą i niedrogą pizzę można zjeść w Pizzeria Sorella przy jednej z uliczek przy Starym (nigdy nie pamiętam, która to - chyba Ślusarska). Poza tym w Da Grasso jest świetna (i duża) pizza.
W Pekinie mają bardzo dobrą chińszczyznę.
Kawa itp. - polecam Stary Młynek (mają też rewelacyjne wino grzane z brzoskwiniami :p), Cafe Kawka, Cafe Sekret.
Na czekoladę - Cacao Republika
Na piwo - do Proletariatu :)
I jeszcze super obiady mają w barach wegetariańskich Green way!
 

kopcik

Nowicjusz
Dołączył
9 Grudzień 2010
Posty
39
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Miasto
Poznań
ja na kawkę lubię iść do Fanaberi na wronieckiej, całkiem przyjemne miejsce, a jak się zgłodnieje w między czasie można też cos treściwego zjeść. Poza tym Weranda też na kawkę. Fajne jedzenie podawali w Zagrodzie Bamberskiej na kościelnej ale dawno już tam nie byłam. Muszę powiedzieć, że w tej Mexicanie nie byłam, ale mnie zaintrygowała, pewnie w najblizszym czasie się wybiorę. Aha i z restauracji tak pod poznaniem, to mogę polecić Alexandrę w Pobiedziskach, rok temu byłam tam na sylwestra i super klimat, super jedzenie, a w drugą stronę od poznania to Powozownia.

aha a jak ktoś chce komuś sprezentować super kolację na mega wysokim poziomie, ale jednoczenie bardzo bardzo drogo to le palais du jardin na starym rynku (normalnie w google musialam sprawdzic jak się pisze :))))))))))))).
 

minimalistka

Nowicjusz
Dołączył
15 Grudzień 2010
Posty
15
Punkty reakcji
0
To tak jak w temacie, od rynku, po inne cześci poznania.

Jakieś miejsca polecacie gdzie można sobie coś dobrego zjeść lub też po prostu usiąść i wypić sobie kawe lub jakiś inny trunek ?

I jakie wrażenia wasze są i oczywiscie czy w tym miejscu jest dość tanio czy też nie :)


Ktoś tu napisał o Oberży pod dzwonkiem, faktycznie ma niezłe tradycyjne pierogi. Bliżej Starego rynku, na Wrocławskiej jest Pierogarnia Stary Młyn, ze świetnymi pierogami, z pieca i z wody i ze zniżkami studenckimi:) - przystawka gratis. Ostatnio ją odkryłam:)
 
M

mrw1994

Guest
Tutaj to nawet można zjeść w supermarketach :) Ja sobie bardzo cenię jedzenie w IKEA
 

natec

Nowicjusz
Dołączył
26 Czerwiec 2010
Posty
6
Punkty reakcji
0
Witam, a gdzie można dobrze zjeść jakoś po 22? Np. wraca się z zabawy i ma się ochote coś wrzucić na ząb ok 23, 12.
 

lasiczka_poznan

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2009
Posty
404
Punkty reakcji
0
z narzeczonym raz po raz bywam w mexicanie. sentymentem darze tez tivoli, z laskami z grupy z ap edu bylam pare razy na slodkosciach w werandzie. natomiast mam ochote na mykonos. moze kiedys sie tam wybiore
 
D

Darful

Guest
Polecam lokal Al dente,na Mostowej-mała pizzeria,ale smaczne pizze serwują
 
Do góry