brak wydzieliny

dom88

Nowicjusz
Dołączył
15 Luty 2007
Posty
220
Punkty reakcji
0
Miasto
Polska!
witam czy brak wydzieliny moze byc jakims obiawem??? dodam ze dziewczyna czeka na okrez troche sie spoznia bola ja piersi no i nie ma wydzieliny i nie wiem czy to normalne czy nie???
 

Tusia188

ex uzytkownik
Dołączył
9 Czerwiec 2009
Posty
616
Punkty reakcji
1
przed miesiaczka sa dni suche, jesli jest ciaza to towarzyszy jej jasny sluz zazwyczaj.
 

Justyśkaa

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
2 477
Punkty reakcji
17
witam czy brak wydzieliny moze byc jakims obiawem???
oznacza to,ze twoja dziewczyna ma suchosc pochwy a przed okresem wydzielanie sluzu jest bardziej "skape".
jesli jest ciaza to towarzyszy jej jasny sluz zazwyczaj.
hmmm mam jasny sluz, wiec jestem w ciazy? :mruga: patrzac na kolor sluzu nie mozemy stwierdzic czy jestesmy w ciazy. podczas ciazy organizm kazdej kobiety innaczej "reaguje", wiec jedna moze miec jasny sluz a druga zółty a trzecia "grudkowaty". wiec twoja kropeczko teoria jest bledna
 

Tusia188

ex uzytkownik
Dołączył
9 Czerwiec 2009
Posty
616
Punkty reakcji
1
oznacza to,ze twoja dziewczyna ma suchosc pochwy a przed okresem wydzielanie sluzu jest bardziej "skape".
hmmm mam jasny sluz, wiec jestem w ciazy? :mruga: patrzac na kolor sluzu nie mozemy stwierdzic czy jestesmy w ciazy. podczas ciazy organizm kazdej kobiety innaczej "reaguje", wiec jedna moze miec jasny sluz a druga zółty a trzecia "grudkowaty". wiec twoja kropeczko teoria jest bledna

popieram swoja teorie na podstawie swojej ciazy i rozmowy z ginekologiem, oraz innymi kobietami.gdy moja wydzielina nabrala ciemniejszego koloru to po paru dniach doszlo do poronienia, prawidlowy sluz to sluz jasny.nie powiedzialam ze kazdy kto ma jasny sluz jest w ciazy, mialam na mysli ze w ciazy sa bardziej obfite uplawy o jasnej barwie.Ogolnie na podstawie obserwacji sluzu mozna rozpoznac zarowno dni plodne jak i ciaze tyle tylko ze trzeba dobrze poznac i regularnie obserwowac swoj organizm.normalnie mam zoltawe uplawy, a w ciazy mialam biale jak mleko i to nie jest tylko teoria a moje wlasne autentyczne obserwacje.
http://www.biomedical.pl/antykoncepcja/kie...-plodna-48.html

to jest link odnosnie sluzu w roznych fazach miesiecznych zwroccie uwage na temat: co nalezy obserwowac, aby okreslic czy kobieta jest w fazie plodnej, jest tam napisane, ze podczas plodnosci nastepuja dni mokre a nieplodnosci dni suche to nie suchosc pochwy tylko normalny objaw nieplodnej fazy cyklu.
 

Justyśkaa

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
2 477
Punkty reakcji
17
dziewczyno, przeciez nie bedziesz sie tylko kierowala kolorem sluzu!!! jeszcze raz powtarzam, sluz u kobiety w czasie ciazy moze wystepowac w roznych kolorach jak i o roznej konsystencji. ciemniejszy sluz wcale nie musi oznaczac poronienia jak bylo w twoim przypadku! zalezy to wszystko od organizmu kobiety. z praktyk na ginekologii i poloznictwi jak i rowniez zapoznaniem sie z opinia lekarzy ginekologow stwierdzam, iz jasny kolor nie musi oznaczac ciazy!
te linki ktore przeslalas sa malo warte, lepiej zajrzec do literatury!
 

kamila26

Nowicjusz
Dołączył
22 Lipiec 2009
Posty
60
Punkty reakcji
0
Ja przez całą ciążę miałam śluz gęsty całkowicie biały kremowy :)
Dokładnie...każda kobieta jest inna...
Ponadto jest jeszcze różnica czy patrzymy na śuz który normalnie mamy czy ten głebiej schowany...
no wiecie co mam na myśli. Bo to też wazne. Na podstawie dopiero tych obu śluzów mozemy interpretować
dni płodne i niepłodne i to po długiej nauce.
Więc tym bardziej wydaje mi się, że nikt nie oceni czy to śluz ciążowy czy nie:)

PS. W 8-9 miesiącu ciąży o ile dobrze pamiętam miałam śluz przeźroczysty tzw płodny.... no i jak to tłumaczyć:)

Jesli się mylę to poprawiajcie :)
 

Tusia188

ex uzytkownik
Dołączył
9 Czerwiec 2009
Posty
616
Punkty reakcji
1
dziewczyno, przeciez nie bedziesz sie tylko kierowala kolorem sluzu!!! jeszcze raz powtarzam, sluz u kobiety w czasie ciazy moze wystepowac w roznych kolorach jak i o roznej konsystencji. ciemniejszy sluz wcale nie musi oznaczac poronienia jak bylo w twoim przypadku! zalezy to wszystko od organizmu kobiety. z praktyk na ginekologii i poloznictwi jak i rowniez zapoznaniem sie z opinia lekarzy ginekologow stwierdzam, iz jasny kolor nie musi oznaczac ciazy!
te linki ktore przeslalas sa malo warte, lepiej zajrzec do literatury!

literature to ja mam w malym palcu podalam link dla niedowiarkow, pozatym po co krzyczysz?w poczatkach ciazy mialam sluz jasny z tego co wiem wiele innych kobiet tez, wiadomo ze po jakims czasie to sie zmienia szyjka powleka sie sluzem ktory czasem podchodzi nawet krwia i jesli nie jest to przewlekle plamienie to wszystko powinno byc dalej ok, nie wmowisz mi ze normalny sluz ma kolor ciemniejszy czyli brazowy bo zolty to akurat jasny kolor, a ja mowie o kolorze jasnym niewazne czy to zolty czy kremowy ale jasny sluz to sluz prawidlowy ,nie uzylam konkretnej nazwy koloru okreslilam jako jasny, chyba ze uwazasz slowo jasny za kolor.i o co tyle krzyku, co do obserwacji fazy cyklu to mam to opracowane i wiem co to dni suche i ze to nie suchosc pochwy tylko faza cyklu.Koles wysle laske do ginekologa w sprawie suchosci pochwy a lekarz ja wysmieje skoro masz praktyke to powinnas o tym wiedziec, suchosc pochwy wystepuje przewlekle a nie przed miesiaczka.
Acha i nie powiedzialam ze zeby stwierdzic ciaze bede sie kierowac samym sluzem czytaj uwaznie i ze zrozumieniem , to jest tylko jeden symptom na podstawie, ktorego mozna zauwazyc ze cos jest inaczej niz zwykle zanim jeszcze przyjdzie pora na wykonanie testu i wizyte u lekarza.
 

Justyśkaa

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
2 477
Punkty reakcji
17
Koles wysle laske do ginekologa w sprawie suchosci pochwy a lekarz ja wysmieje skoro masz praktyke to powinnas o tym wiedziec, suchosc pochwy wystepuje przewlekle a nie przed miesiaczka.
zebys ty byla lekarzem pewnie bys wysmiala,ze pacjentka przyszla z suchoscia pochwy. niedostateczne nawilżenie pochwy i jej przedsionka mogące powodować uczucie dyskomfortu oraz bóle. Jezeli suchosc pochwy bardzo przeszkadza w codziennym zyciu trzeba udac sie na badania i wykluczyc istnienie choroby. wtedy ginekolg, może zalecić terapię np. hormonalna lub miejscowa (globulki). jako kobieta powinnas wiedziecze przewlekla suchosc pochwy nie wystepuje :lol:
 

Tusia188

ex uzytkownik
Dołączył
9 Czerwiec 2009
Posty
616
Punkty reakcji
1
mialam na mysli ze suchosc pochwy wystepuje przez caly cykl a nie tylko w ostatniej fazie troche zle sie wyrazilam, autor nie podal wiekszej liczby symptomow poowiedzial tylko ze jego kobieta ma sucho, wiec nie wysnuwaj od razu diagnozy.Gdyby mi pacjentka powiedziala ze przed okresem ma sucho to bym jej uswiadomila o co chodzi, a lekarze sa rozni, znam takich ktorzy by sie rozesmiali.A co do suchosci pochwy to owszem bywa przewlekla zwlaszcza u kobiet po przekwicie ktore nie chca sie decydowac na leczenie hormonami i trzeba wtedy uzywac lubrykantow.Koniec offtopu bo to do niczego nie prowadzi.W kazdym razie nie chcialam cie niczym urazic, wypowiadam tylko swoje zdanie.Co zlego to nie ja.Milo bylo porozmawiac z kims kto ma cos wiecej do powiedzenia niz pozostali.pozdrawiam.
 

dom88

Nowicjusz
Dołączył
15 Luty 2007
Posty
220
Punkty reakcji
0
Miasto
Polska!
chyba troche tez sie zle wyrazilem nie jest to calkowita suchosc tylko jest mniej sluzu i nie przeszkadza to w zyciu napewno... chyba bedzie trzeba zrobic test bo nie ma sensu dluzej czekac na okres tym bardizej ze dziewczyna schudla 7kg w miesiac co tez moze byc powodem spozniania sie okresu.... chyba :bag:
 

Justyśkaa

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
2 477
Punkty reakcji
17
chociaz na forum jest wspomniane o problemie suchosci pochwy...
wiele czynnikow wplywa na brak krwawienia np. utrata masy ciala, tak jak w przypadku twojej dziewczyny. zrobcie test aby sie nie przejmowac
 

Tusia188

ex uzytkownik
Dołączył
9 Czerwiec 2009
Posty
616
Punkty reakcji
1
no najlepsze wyjscie to lekarz w miedzyczasie mozna zrobic test, tak duzy spadek masy ciala w tak krotkim czasie tez moze miec wplyw na cykl miesieczny.Daj znac jak sie dalej wszystko potoczylo.pozdrawiam.
 

dom88

Nowicjusz
Dołączył
15 Luty 2007
Posty
220
Punkty reakcji
0
Miasto
Polska!
ufff 46 dni ale dzis sie wszystko skonczylo :) taki maly rekord :p dziekuje pania za odpowiedzi ;)

pozdro :D
 
Do góry