Trzecia płeć

elpablo

Tyran Okrucieństwa
Dołączył
6 Luty 2008
Posty
2 980
Punkty reakcji
53
Wiek
38
Miasto
Dark Wood
Nie wiem do końca czy to odpowiedni dział niech Lobo rozstrzyga ale
Terminem katoey lub też kathoey, w Tajlandii określa się osoby transseksualne. Proces zmiany płci rozpoczyna się zazwyczaj w bardzo młodym wieku. Pierwszym krokiem jest terapia hormonalna, w Tajlandii bowiem leki hormonalne dostępne są bez recepty. Katoey często decydują się również na szereg operacji (operacje plastyczne twarzy, implanty piersi, czy redukcja jabłka Adama), które mają fizycznie upodobnić je do kobiet.

Tajskie prawo nie rozróżnia zmiany płci, tak więc w świetle prawa katoey traktowane są nadal jak mężczyźni. Liczą jednak na to, iż uda się oficjalnie wprowadzić trzecią płeć w dokumentach stwierdzających tożsamość.

Konkurs piękności dla katoey, „Miss Tifffany Universe”, odbywający się od dwunastu lat w Pattaya (Tajlandia), ma za zadanie promować równouprawnienie tych osób. Główną nagrodą dla zwyciężczyni jest samochód i blisko 3000 USD w gotówce
http://www.990px.pl/?p=585

Powiem szczerze pewnie niejeden dałby się na to nabrać, podobno w Tajlandii mają już własne toalety. Czyżby rosła nowa wspomagana farmakologicznie płeć?
 

kika868686

Master
Dołączył
21 Czerwiec 2009
Posty
2 568
Punkty reakcji
130
zawsze myślałam że Amerykanie mają n.a.s.r.a.n.e w głowach ale widać że wschód ich w tej głupocie goni ;/

transseksualsci to ludzie ze spaczoną psychiką i nadający się na terpie psychotropami a nie hormonami..bezsens i skrajny idiotyzm :mruga:
 

kwach

Nowicjusz
Dołączył
17 Lipiec 2009
Posty
5
Punkty reakcji
0
Tajlandia przecież słynie z transseksualnych prostytutek. U nich jest to jakiś wysyp.

Trzecia płeć? Nie, po prostu kobieta po "przejściach". Niech nie kombinują. Albo facet, albo kobieta.
 
G

G-Man

Guest
WC dla transwestyty?
Coś podobnego we Włoszech bodajże było.
W tamtejszym rządzie jest transseksualny poseł dla którego zrobili toaletę wyłącznie dla niego/niej.
Słyszał też ktoś o tym?
 

Bardock247

Killer Insektów
Dołączył
25 Czerwiec 2008
Posty
4 238
Punkty reakcji
86
Miasto
nie znam
Słyszałem o tej 'trzeciej płci'. Jak dla mnie, to jest po prostu 'modyfikacja' kobiety i tyle. Oj, wymyślają ludzie...
 

bright.witch

Nowicjusz
Dołączył
22 Lipiec 2008
Posty
405
Punkty reakcji
1
Wiek
37
Miasto
Poznań
No właśnie nie modyfikacja kobiety, bo mężczyzny :D a jaka przkonująca. Prawnie mają nieciekawą sytuacje. Trzecie toalety to przegięcie moim skromnym zdaniem. W ogóle płeć uważam za kwestię bardzo płynną i sądzę, że wcale nie ma ich dwóch :) interesuję się trochę gender studies, queer studies i płcią jako konstruktem kulturowym. Ciekawe rzeczy :D naprawdę!
 

armusienka

Love
Dołączył
28 Październik 2008
Posty
4 511
Punkty reakcji
3
Miasto
XVI wiek ;)
Transwestyta nadaje się do leczenia
tu jest problem z psychiką .
nie ma czegoś takiego według mnie jak trzecia płeć
 

Sunray

Bywalec
Dołączył
30 Lipiec 2008
Posty
3 574
Punkty reakcji
60
Wiek
34
Miasto
pomorskie
Znowu jacyś dewianci? :)
Takie osoby niech robią z sobą co chcą, ale niech nie oczekują, że państwo powinno im fundować spełnianie zachcianek. Chociażby te toalety, wszystko kosztuje!
 

scandal

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2007
Posty
271
Punkty reakcji
1
Wiek
43
transseksualsci to ludzie ze spaczoną psychiką i nadający się na terpie psychotropami a nie hormonami..bezsens i skrajny idiotyzm blink.gif

Transwestytyzm i transseksualizm to dwie różne rzeczy.
Transseksualizm to zaburzenie identyfikacji płciowej, które polega na rozbieżności pomiędzy płcią psychiczną a budową ciała. Zaburzenie to figuruje w Międzynarodowej Statystycznej klasyfikacji Chorób i Problemów Zdrowotnych pod numerem F64.0. Wspomniana rozbieżność powstaje najprawdopodobniej w życiu płodowym i stanowi zaburzenie wrodzone. Stwierdzone zmiany mają charakter trwały i nieodwracalny. Leczenie seksuologiczne, psychiatryczne nie przynoszą efektów w przypadku transseksualizmu. Jedynym skutecznym postępowaniem w
przypadku osób transseksualnych jest dostosowanie znamion ciała do płci przeżywanej psychicznie poprzez zastosowanie hormonów płciowych i operacyjną zmianę płci. Bardzo istotną dla funkcjonowania osobistego i społecznego jest zmiana płci metrykalnej.

Transwestytyzm to upodobnianie się do osoby płci przeciwnej poprzez ubiór i zachowanie w celu osiągnięcia satysfakcji emocjonalnej (transwestytyzm podwójnej roli) bądź seksualnej (transwestytyzm fetyszystyczny). Jest przedmiotem badań seksuologii, seksuologii klinicznej, psychologii oraz psychiatrii. Na podstawie danych klinicznych można oszacować liczbę transwestytów na nie więcej niż 1% populacji mężczyzn (nie ma prawie żadnych danych dotyczących transwestytyzmu u kobiet).

Pierwsze zabiegi korygujące wykonano w Pradze i Berlinie, na początku XX w. (1912 r.), ale dopiero w latach pięćdziesiątych w Danii zaczęto przeprowadzać zabiegi połączone z leczeniem hormonalnym. Kazus Christine Jorgensen był pierwszym naukowo opisanym przypadkiem (1953 r.). W Polsce zabiegi były wykonywane począwszy od lat sześćdziesiątych, po raz pierwszy w 1963 r. w Szpitalu Kolejowym w Międzylesiu k/Warszawy (pacjentem był transseksualny mężczyzna). W 1983 r. wykonano pionierski w naszym kraju zabieg zmieniający biologiczną kobietę w mężczyznę. Dokonano go w Klinice Chirurgii Plastycznej w Łodzi.

Zjawisko nie jest nowe. W 1998 roku konkurs Eurowizji wygrała transseksualistka Dana International. W 1999 roku nakręcono film Boys don't cry - o morderstwie transseksualisty.
 

mot

Nowicjusz
Dołączył
28 Czerwiec 2009
Posty
193
Punkty reakcji
0
Ja tam jestem tolerancyjna.
Skoro oni czują się szczęśliwi jako transwestyci, to niech sobie robią, co chcą.
 

Leniuszka

Nowicjusz
Dołączył
21 Lipiec 2009
Posty
151
Punkty reakcji
2
Skoro chcą zmieniać płeć to my im w tym na pewno nie przeszkodzimy. Może mają trochę "inną" psychikę, ale ja potrafię to uszanować. Może nie są normalni ale dopóki żaden / żadna (?) z nich nie wejdzie mi w drogę, nie będę w stosunku do nich krytyczna. <_<
 

bright.witch

Nowicjusz
Dołączył
22 Lipiec 2008
Posty
405
Punkty reakcji
1
Wiek
37
Miasto
Poznań
Sunray jakie nasze pieniądze z naszego budżetu xD Jezu nazareński. Otworzyłeś w ogóle linka? Mowa o Tajlandii! heloł! :->Tutaj się nic nie dostosowuje, nie ma opcji... daleko nam jeszcze do takiej tolerancji. Poza tym to chyba właściciela knajpy czy czego tam sprawa, czy ma ochotę dorabiać trzeci kibel i uznać co należy, czy też nie. Przeróbka dowodów osobistych na masową skalę, to byłby problem państwowy... ech... waść, proszę... :)
 

consa

Nowicjusz
Dołączył
18 Wrzesień 2008
Posty
132
Punkty reakcji
0
Zamiast 3-ciej płci przydałby im się 3-ci zwój mózgowy, którego najwidoczniej im zabrakło.
 

Sunray

Bywalec
Dołączył
30 Lipiec 2008
Posty
3 574
Punkty reakcji
60
Wiek
34
Miasto
pomorskie
Sunray jakie nasze pieniądze z naszego budżetu xD Jezu nazareński. Otworzyłeś w ogóle linka? Mowa o Tajlandii!
Wiem. Co nie znaczy, że takich środowisk transseksualnych nie ma w Polsce. Był o nich jakiś czas temu artykuł, chyba się przewinął na forum.
 

Poison_Girl19

Agonia, Cierpienie, Ból, Rozkosz...
Dołączył
23 Lipiec 2008
Posty
1 387
Punkty reakcji
80
Wiek
34
Miasto
z WoW'a ^^
Jak ktoś ma życzenie zmieniać płeć to niech to robi. Płaci za to z własnej kieszeni za całe kuracje hormonalne i wszelkie inne operacje. Sensu w robieniu 3 kibla nie widzę bo jak ktoś jest mężczyzną a czuje się kobieta to niech idzie do damskiej i już i na odwrót mi to tam nie przeszkadza. Każdy ma prawo przeżyć własne życie tak jak chce i jak mu się coś nie podoba to niech to zmienia.

Sunray To ,że w Polsce są też takie środowiska to wiadomo ale oni robią to na własną kieszeń a nie za nasze pieniądze. I nikt im nie chce stawiać trzeciego kibla ... :lol:
 

scandal

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2007
Posty
271
Punkty reakcji
1
Wiek
43
I ciągną Nasze z budżetu na dostosowywanie kraju do swoich potrzeb?

Z tego co wiem to osoba zmieniająca płeć za wszystko płaci sama.
Na pewno za hormony, kariotyp, ciałka barra (badania genetyczne) badanie psychiatryczne (ocena stanu psychicznego) badania psychologiczne i testy, seksuolog (lekarz prowadzący), mastektomia w przypadku k->m.
 
Do góry