Tabletki YAZ - opinie.

miss.sunshine

pusta dziewczynka
Dołączył
2 Luty 2009
Posty
1 250
Punkty reakcji
24
Wiek
33
Mój ginekolog przepisał mi dzisiaj nowe tabletki antykoncepcyjne - Yaz.
Podobno jest to nowość, nie trzeba robić przerw między opakowaniami i mają mniejszą dawkę hormonów. Z tego co wyczytałam w internecie to mają też inną wspaniała właściwość - odchudzającą (dziewczyny pisały że chudły po trzy kilo). Niestety są dość drogie - u mnie 45 zł. Mam nadzieję że cena będzie adekwatna do jakości
Zastanawiałam się czy słyszałyście o nich, stosowałyście je i co o nich sądzicie.
 

KochamKamila

Nowicjusz
Dołączył
27 Czerwiec 2009
Posty
148
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
WrocLove :)
nie słyszałam :D
ale chyba się na nie przerzuce, bo niestety, ale nabrałam kilka kilogramów po tych "zwykłych" :D
dobra sprawa :D
 

miss.sunshine

pusta dziewczynka
Dołączył
2 Luty 2009
Posty
1 250
Punkty reakcji
24
Wiek
33
niestety nie wiem czy to prawda, dlatego szukam kogoś kto je brał, żeby potwierdziła ploty :)
 

BaDomi

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2009
Posty
6
Punkty reakcji
0
Miasto
Z Południa :P
Hej ;)
Stosuje Yaz od 7 m-cy...
I od razu opowiadam na wszystkie Twoje pytania :D
Co do tego ze nie trzeba robić przerw to totalna BZDURA !!!
Opakowanie zawiera 28 w tym : 24 czynne tabletki w których skład wchodzi 0,02 mg etynyloestradolu oraz 3 mg drospirenonu oraz 4 tzw. placebo..., które nie zawierają substancji czynnych...
I właśnie podczas przyjmowania tych białych tabl.placebo, ma pojawic sie krwawienie :)
Co do dawki hormonów, to z tego co pamiętam, maja taki sam skład jak Yasminelle, tylko różnia się właśnie sposobem dawkowania, tam jest 21 tabl. czynnych, a 7 placebo...
W Yaz ilość tabletek nie zawierających hormonów jest zmiejszona aby podczas odstawiania ich na te 4 dni nie bolała głowa, co ponoc przy przerwie 7 dniowej często sie sprawdzało :)

A teraz coś dotyczące ostatniego pytania...
Tabletki Yaz są tabletkami antykoncepcyjnymi, NIE ...!!!
Są jednak tak skonstruowane, bo w organizmie kobiety nie zatrzymywała się woda...
Czyli żeby nie miała uczucia tzw. ciężkości...
Ale trzeba pamiętać o tym, że KAŻDA z Nas jest INNA !
Sama z swojego już 7 miesiecznego dosw. z Yaz mogę powiedzieć, ze czuje się świetnie, chodź 2gi miesiac przyjmowania wcale nie był taki wesoły :D
Ale w odchudzaniu mi nie pomagają :p
Żeby schudnąć niestety potrzebny jest wysiłek fizyczny :)
I same tabletki w niczym nam nie pomogą ;)
Pozdrawiam ;)
 

miss.sunshine

pusta dziewczynka
Dołączył
2 Luty 2009
Posty
1 250
Punkty reakcji
24
Wiek
33
No tak, dzięki za odpowiedź. :)
Z tą przerwą to chodziło mi o to że tabletki bierze się co dzień, nie tak jak normalnie 21 tabsów i 7 dni przerwy...
Może jeszcze zdradzisz ile płacisz? ^^
 

BaDomi

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2009
Posty
6
Punkty reakcji
0
Miasto
Z Południa :P
No tak, ale można też tych 4 tabletek nie przyjmować ;)
Po prostu wyprodukowano je dlatego by kobiety nie zapomniały po 4 dniach wrócić do hormonów :D
Ja płacę w cenie hurtowej :
39,95 zł ;)
 

Ashley88

speedAshi
Dołączył
3 Wrzesień 2008
Posty
1 690
Punkty reakcji
1
Wiek
35
Miasto
:P gdzies na poludniu
moja kumpela uzywa :) i jest bardzo zadowolona :)
zachwala bo nie trzeba robic przerwy w przyjmowaniu :) - co nie oznacza przeciez, ze nie wystepuje krwawienie :)
bardzo wygodne, bo nie zapomina sie dnia ostatniego przyjecia tabletki :p
ja przyjmuje yasminelle i wkurza mnie, ze musze myslec o tym, zebym nie zapomniala przyjac 1 tabl po przerwie
 

misty82

Nowicjusz
Dołączył
16 Czerwiec 2008
Posty
9
Punkty reakcji
0
BaDomi co TY pleciesz,ze bzdura w "nie robieniu przerwy" ???a TY jaąrobisz??przeciez okres powinien pojawic sie w ciągu stoosowania 4 tabletek placebo,ewentualnie przy kolejnym opakowaniu.

Ja tez od 5 miesiecy stosuje Yaz, i oczywiscie,ze nie robie przerwy - w przyjmowaniu tabletek.Yaz jest tak skonstruowany 24+4, ze po zakonczeniu ostatniej tabletki z opakowania ,nastepnego dnia przyjmujesz nastepną z nowego.
Zmieniłam Novynette na Yaz bo chciłam schudnąc,gdyz przy tych pierwszych troche mi sie przytyło BB) Yaz jednak nie jest sirodkiem odchudzającym :mruga: o czym sie przekonałam :D ale ogólnie lepiej sie przy nih czuje niz przy novynette,nie puchna mi palce,mam większa ochotę do zycia i działania :papa:
ja za Yaz najtaniej znalazłam 40 zl,ale wiem,ze ceny w miescie znacznie sie wachaja/.
 

Kruszynka005

Nowicjusz
Dołączył
28 Kwiecień 2009
Posty
28
Punkty reakcji
0
Miasto
Wrocław
Witam Was moje kochane, wiem, że był już temat o tych tabletkach ale niewiele się z niego dowiedziałam ponieważ mało z Was się wypowiedziało. Chciałabym się dowiedzieć jak reagujecie na te tabletki. Czy przytyłyście/schudłyście jak tam samopoczucie itp. Zapraszam do rozmowy kochane :* Całuję:*
 

miss.sunshine

pusta dziewczynka
Dołączył
2 Luty 2009
Posty
1 250
Punkty reakcji
24
Wiek
33
Mój temat nie jes zamknięty, co oznacza, że nadal można się tam wypowiadać.
Prawdopodobnie niewiele dziewczyn je stosuje i dlatego tak to wygląda..
Bez obaw możesz napisać tam jak Ty się czujesz, chętnie poczytam, powymieniam się doświadczeniami :)
 

Kruszynka005

Nowicjusz
Dołączył
28 Kwiecień 2009
Posty
28
Punkty reakcji
0
Miasto
Wrocław
Ja zażywam je od tygodnia i jest wszystko ok. troszke mnie tylko piersi pobolewaja mam nadzieje ze rosna:p a jak u was bylo? urosly cos? i jak z wagą?
 

miss.sunshine

pusta dziewczynka
Dołączył
2 Luty 2009
Posty
1 250
Punkty reakcji
24
Wiek
33
U mnie też wszystko w porządku jak na razie.
Piersi w normie, waga też, ogólnie bez zmian. Jestem jak na razie zadowolona
 

volontariuszka

Nowicjusz
Dołączył
25 Wrzesień 2009
Posty
10
Punkty reakcji
0
a macie po nich mdłości albo bóle głowy? na jakimś forum czytałam, że u wielu kobiet libido spadło do 0... Byłam przedwczoraj u ginekologa i zapisał mi właśnie Yaz. to moje pierwsze tabletki anty wiec troche sie obawiam..
 

kasia8787

Nowicjusz
Dołączył
13 Październik 2009
Posty
2
Punkty reakcji
0
Czesc dziewczyny:) Ja stosuje YAZ od tygodnia i jak narazie czuje sie bardzo dobrze:) U mnie kosztują 36zł. Mam takie pytanie do was, jak długo trwa okres podczas przyjmowania tabletek??? I wogóle po jakim czasie przyjmowania tabletek odczuwałyście pierwsze skutki uboczne ? pozdrawiam :)
 

kasia8787

Nowicjusz
Dołączył
13 Październik 2009
Posty
2
Punkty reakcji
0
Cześć dziewczyny. Wiem że pewnie się powtórze ale o innych tabletkach jest bardzo dużo pozakładanych postów a o tych jest niewiele. Chciałabym się dowiedzieć co o nich sądzicie ??? Ja biore je od tygodnia i jak narazie czuje się bardzo dobrze. Płace za nie 36zł. pozdrawiam ;) :)
 

kiinja

Nowicjusz
Dołączył
4 Październik 2008
Posty
38
Punkty reakcji
0
Wiek
34
przetrzepałam internet, ulotkę i nic. nigdzie nie mogę znaleźć konkretnej odpowiedzi dotyczącej spożywania alkoholu i palenia papierosów w czasie przyjmowania YAZ.
Drogie Panie , czy znacie jakieś konkrety? może jakieś własne przeżycia?

Pozdrawiam :)
 

BaDomi

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2009
Posty
6
Punkty reakcji
0
Miasto
Z Południa :P
BaDomi co TY pleciesz,ze bzdura w "nie robieniu przerwy" ???a TY jaąrobisz??przeciez okres powinien pojawic sie w ciągu stoosowania 4 tabletek placebo,ewentualnie przy kolejnym opakowaniu.


Naucz się czytać, albo interpretować to co jest napisane :)
Zarówno mi jak i miss.sunshine nie chodziło o przerwy pomiędzy opakowaniami a o ciągłość zażywania tabl., czyli że łykasz 28 tabletek bez żadnych przerw... Albo jeśli chcesz, to możesz pominąć 4 białe - czyli robisz sobie 4 dniową przerwę :]
 

kamila883

Nowicjusz
Dołączył
9 Listopad 2009
Posty
175
Punkty reakcji
1
Wiek
35
Miasto
pomorskie
po zwykłych tabletkach bardzo szybko i nagle przytyłam, więc pani ginekolog właśnie mi przepisała Yaz, stosowałam jes pół roku ale żadnego efektu, nie schudłam a waga dalej sie utrzymywała tak samo, takze wróciłam do tych pierwszych bo różnica w cenie jest duża
 

Kruszynka005

Nowicjusz
Dołączył
28 Kwiecień 2009
Posty
28
Punkty reakcji
0
Miasto
Wrocław
Nie wzielam 3 rozowych ostatnich tabletek i 4 bialych czyli calego ostatniego rządka. Czy mogę byc w ciazy? czy mam zaczac brac nowe opakowanie? dodam ze odbyl sie stosunek.:(
 

kiinja

Nowicjusz
Dołączył
4 Październik 2008
Posty
38
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Witam.
Wiele czytałam w internecie na temat przełożenia okresu tabletkami antykoncepcyjnymi (pominięcie tabletek placebo i po ostatniej z blistra od razu zaczęcie nowego blistra) i niestety również muszę taki myk zrobić. czy któraś z was tak "kombinowała" ? Czy skuteczność tabletek się wtedy zmniejsza?
Dziękuję za odpowiedzi Drogie Panie.
 
Do góry