Opinie o pierścieniu antykoncepcyjnym Nuvaring.

cinimin123

Nowicjusz
Dołączył
15 Lipiec 2009
Posty
30
Punkty reakcji
0
witam

widzę, że na forum jest pełno opini co do tabletek antykoncepcyjnych. ja chcę opowiedzieć o Nuvaringu. jak dla mnie to rewolucja w antykoncepcji! są wygodne, pewne i co najważniejsze nie trzeba o nich pamiętać co dzień a co 28;]
 

Justyśkaa

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
2 477
Punkty reakcji
17
stosuje nuva ring dosc dlugo, jestem zadowolona troszke za wysoka cena
 

Proofa

Nowicjusz
Dołączył
27 Wrzesień 2009
Posty
5
Punkty reakcji
0
Ja uzywalam wczesnie Yasminelle, a potem krotko Evre, wiec cena NR jakos mnie nie przybila. Ale naprawde duzo wygodniejsze. Mam tylko pytanie... jak dlugo trwa u Was miesiaczka przy NR? bo mi z miesiaca na miesiaca skraca sie coraz bardziej. Nie wiem czy sie martwic czy cieszyc. Pozdraiwma
 

Proofa

Nowicjusz
Dołączył
27 Wrzesień 2009
Posty
5
Punkty reakcji
0
Podbijam pytanie. Czy nie ma tu żadnej użytkowniczki?!!!! Mój okres jest 2 dniowym plamieniem, poza tym wszystko w porządku. Ale przy moich 8dniowych "powodziach" obawiam się ze cos może byc nie tak. Odpowiedzcie, proszę.
 

darianek90

Nowicjusz
Dołączył
25 Lipiec 2010
Posty
1
Punkty reakcji
0
Mam plamienia przy stosowaniu Nuvaring. Współżyłam z chłopakiem podczas tych plamień a następnego dnia dowiedziałam się od ginekologa,że mogą zmniejszać ochronę. Czy może być to prawda?
 

miss.sunshine

pusta dziewczynka
Dołączył
2 Luty 2009
Posty
1 250
Punkty reakcji
24
Wiek
33
Założyłam jakiś tydzień temu krążek Nuvaring, a teraz cały czas jestem głodna, nie to że mam ochotę coś przekąsić, po prostu ssie mnie z głodu. Zazwyczaj jem niewiele, szybko się 'napełniam', a z krążkiem pój godziny po solidnym obiedzie, mam ochotę na drugi... W obawie o swoją wagę i dobre samopoczucie mam do Was pytanie:
czy przy stosowaniu nuvaring miałyście problemy z apetytem?
Czy słusznie obwiniam krążek, czy przyczyna jest gdzie indziej?
 

llli

Nowicjusz
Dołączył
24 Marzec 2013
Posty
105
Punkty reakcji
6
Wiek
35
Miasto
Wrocław
A moje libido stało się ujemne. Na początku było super, ale teraz nienawidzę krążka z całego serca, poza tym przytyłam... pół roku temu byłam szczypiorkiem, a teraz nienawidzę swojego ciała... Nie chcę rezygnować z tego tylko dlatego, że nie wymaga codziennej uwagi, a osobą systematyczną nie jestem.
 

moniquemonique

Bywalec
Dołączył
25 Październik 2011
Posty
1 689
Punkty reakcji
96
Miasto
Śląsk, Częstochowa
llli, są też plastry, zastrzyki no i prezerwatywy, skoro tabletki nie są dla Ciebie...
Ja uważam, że antykoncepcja nie powinna wpływać negatywnie na nasze samopoczucie i powinnyśmy szukaś odpowiedniego środka dopóki nie poczujemy się z nim OK.
U mnie stanęło po próbach różnych tabletek na Sylviach....

Zastanawiałam się nad krążkiem ale jakoś nie potrafie się do niego przekonać... partner jak na razie też jest sceptycznie nastawiony więc póki sprawdzają się tabletki i czuje się dobrze oraz badania wychodzą OK zostaje pryz tym co mam :)
 

llli

Nowicjusz
Dołączył
24 Marzec 2013
Posty
105
Punkty reakcji
6
Wiek
35
Miasto
Wrocław
No właśnie problem polega na tym, że Nuvaring jest antykoncepcją, któa ma najmniejszą dawkę hormonów na rynku...przy większej, boję się, że strasznie przytyję.
 

Mangolia

Nowicjusz
Dołączył
12 Marzec 2011
Posty
281
Punkty reakcji
4
U mnie pojawiały się bóle podbrzusza, więc po 2 miesiącach zrezygnowałam.
 

Majka00007

Nowicjusz
Dołączył
17 Styczeń 2015
Posty
40
Punkty reakcji
1
cinimin123 napisał:
witam

widzę, że na forum jest pełno opini co do tabletek antykoncepcyjnych. ja chcę opowiedzieć o Nuvaringu. jak dla mnie to rewolucja w antykoncepcji! są wygodne, pewne i co najważniejsze nie trzeba o nich pamiętać co dzień a co 28;]
Masz poniekąd racje, ale biorąc pod uwagę cenę pierścień staje się już mniej konkurencyjny. Poza tym nie każdy może stosować hormony. Jak dla mnie nie sprawdził się.
 

schealla

Nowicjusz
Dołączył
1 Grudzień 2015
Posty
7
Punkty reakcji
0
Ja stosowałam go przez 2 miesiące kilka lat temu ale mnie nie przekonał. Chciałam dać odpocząć wątrobie od tabletek, ale nie potrafiłam się pozbyć takiego psychicznego dyskomfortu, więc po tej krótkiej próbie wróciłam do pigułek. Plastrów nie próbowałam.
 

Monika1188

Nowicjusz
Dołączył
25 Czerwiec 2019
Posty
15
Punkty reakcji
0
A mnie lekarz polecił mechaniczną antykoncepcję w postaci diafragmy caya, którą stosuje łącznie z żelem plemnikobójczym. Zakładam ją przed stosunkiem i wyjmuje po, jest łatwa w użyciu, nie uczula no i nie jest wyczuwalna podczas seksu. Jestem z niej bardzo zadowolona.
 

Gajka88

Nowicjusz
Dołączył
21 Marzec 2020
Posty
20
Punkty reakcji
0
Metody hormonalne u mnie ogólnie nie wpływały dobrze na organizm i na chęć współżycia- mowa o libido, po długich staraniach o dziecko po urodzeniu syna zdecydowałam się na diafragmę dopochwową bo uważam że szkoda życia na marnowanie sobie zdrowia ;p
 

JagnaKoss

Nowicjusz
Dołączył
19 Sierpień 2020
Posty
25
Punkty reakcji
0
jestem po ciąży i uważam że jedyna bezpieczna antykoncepcja to mechaniczna, trzeba ją tylko umiejętnie dobrać i dostosować do siebie, ja mam diafragmę dopochwową i żel plemnikobójczy
 
Do góry