Skocz do zawartości

Witaj!

Zarejestruj się, aby dołączyć do jednej z największych polskich społeczności!

Zdjęcie
- - - - -

Czy po odstawieniu pigułek łatwiej zajść w ciążę?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#1 iwcia23

iwcia23

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 39 postów

Napisano 12 lipiec 2009 - 23:44

Witam... Mam takie pytanie. Czy po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych sa jakies większe szanse na zajście w ciąże?? Slyszalalm tylko że sa wieksze szanse na ciąże mnogą, ale nie mogłam znależć czy po prostu po odstawieniu mozna łatwiej zajść w ciąże.... Z góry dziękuje za odpowiedzi:) Pozdrawiam...:)
  • 0

#2 hole_love

hole_love

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 12 lipiec 2009 - 23:58

Z tego co wiem to dopiero po 3 miesiącach są jakiekolwiek szanse na zajście i największe ;)
  • 0

#3 Justyśkaa

Justyśkaa

Wyjadacz

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2477 postów

Napisano 13 lipiec 2009 - 18:01

po odstawieniu tabletek faktycznie mozna od razu zajsc w ciaze jak i rowniez zajsc z ciaze mnoga, ale NIE KONIECZNIE!

Z tego co wiem to dopiero po 3 miesiącach są jakiekolwiek szanse na zajście i największe

skad taka teoria???????? :mruga:
  • 0

#4 Lila85

Lila85

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 208 postów

Napisano 13 lipiec 2009 - 18:48

To jest prawda z tą ciążą mnogą po odstawieniu tabletek? Znacie takie przypadki?
  • 0

#5 Justyśkaa

Justyśkaa

Wyjadacz

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2477 postów

Napisano 13 lipiec 2009 - 19:42

oczywiscie, moja kolezanka zaszla w ciaze mnoga po odstawieniu hormonow.

Użytkownik Justyśkaa edytował ten post 13 lipiec 2009 - 19:43

• 0

#6 Ashley88

Ashley88

speedAshi

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1690 postów

Napisano 13 lipiec 2009 - 20:31

Owszem, odstawienie hormonów sprzyja ciąży mnogiej :) - moja znajoma jest tego przykładem. Czyli coś w tym musi byc.
  • 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#7 madzior0707

madzior0707

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 10 postów

Napisano 28 lipiec 2011 - 08:29

Witam... Mam takie pytanie. Czy po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych sa jakies większe szanse na zajście w ciąże?? Slyszalalm tylko że sa wieksze szanse na ciąże mnogą, ale nie mogłam znależć czy po prostu po odstawieniu mozna łatwiej zajść w ciąże.... Z góry dziękuje za odpowiedzi:) Pozdrawiam...:)

Myśle że odstaiwnie tabletek a zajście w ciąże zależy tlko od organizamu kobiety. Na swoim przykładzie moge powiedziec ze tabletki odstawilam ponad rok temu, razem z mężem staramy się o dzidziusia i ciągle nic więc chyba nie ma reguły.
  • 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#8 Słoneczna123

Słoneczna123

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 116 postów

Napisano 29 lipiec 2011 - 09:37

zasada jest taka że tabletki blokują owulacje. Więc komórki jajowe tylko czekają żeby się uwolnić. Dla tego po odstawieniu tabletek - albo po zapomnieniu wzięcia jest tak duże ryzyko (czy też możliwość) zajścia w ciąże, często ciążę mnogą.
Jeśli są problemy z zajściem, to wydaje mi się, że czasem tak sie robi że stosuje się tabletki i przerywa ich branie - wtedy uwalnia się jajeczko/jajeczka.
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0