Czy po odstawieniu pigułek łatwiej zajść w ciążę?

iwcia23

Nowicjusz
Dołączył
7 Kwiecień 2008
Posty
39
Punkty reakcji
0
Witam... Mam takie pytanie. Czy po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych sa jakies większe szanse na zajście w ciąże?? Slyszalalm tylko że sa wieksze szanse na ciąże mnogą, ale nie mogłam znależć czy po prostu po odstawieniu mozna łatwiej zajść w ciąże.... Z góry dziękuje za odpowiedzi:) Pozdrawiam...:)
 

hole_love

Nowicjusz
Dołączył
13 Lipiec 2009
Posty
7
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
...
Z tego co wiem to dopiero po 3 miesiącach są jakiekolwiek szanse na zajście i największe ;)
 

Justyśkaa

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
2 477
Punkty reakcji
17
po odstawieniu tabletek faktycznie mozna od razu zajsc w ciaze jak i rowniez zajsc z ciaze mnoga, ale NIE KONIECZNIE!


Z tego co wiem to dopiero po 3 miesiącach są jakiekolwiek szanse na zajście i największe
skad taka teoria???????? :mruga:
 

lila85

Nowicjusz
Dołączył
10 Luty 2009
Posty
208
Punkty reakcji
0
To jest prawda z tą ciążą mnogą po odstawieniu tabletek? Znacie takie przypadki?
 

Justyśkaa

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
2 477
Punkty reakcji
17
oczywiscie, moja kolezanka zaszla w ciaze mnoga po odstawieniu hormonow.
 

Ashley88

speedAshi
Dołączył
3 Wrzesień 2008
Posty
1 690
Punkty reakcji
1
Wiek
35
Miasto
:P gdzies na poludniu
Owszem, odstawienie hormonów sprzyja ciąży mnogiej :) - moja znajoma jest tego przykładem. Czyli coś w tym musi byc.
 

madzior0707

Nowicjusz
Dołączył
28 Lipiec 2011
Posty
10
Punkty reakcji
1
Wiek
38
Witam... Mam takie pytanie. Czy po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych sa jakies większe szanse na zajście w ciąże?? Slyszalalm tylko że sa wieksze szanse na ciąże mnogą, ale nie mogłam znależć czy po prostu po odstawieniu mozna łatwiej zajść w ciąże.... Z góry dziękuje za odpowiedzi:) Pozdrawiam...:)
Myśle że odstaiwnie tabletek a zajście w ciąże zależy tlko od organizamu kobiety. Na swoim przykładzie moge powiedziec ze tabletki odstawilam ponad rok temu, razem z mężem staramy się o dzidziusia i ciągle nic więc chyba nie ma reguły.
 

Słoneczna123

Nowicjusz
Dołączył
3 Czerwiec 2011
Posty
116
Punkty reakcji
0
zasada jest taka że tabletki blokują owulacje. Więc komórki jajowe tylko czekają żeby się uwolnić. Dla tego po odstawieniu tabletek - albo po zapomnieniu wzięcia jest tak duże ryzyko (czy też możliwość) zajścia w ciąże, często ciążę mnogą.
Jeśli są problemy z zajściem, to wydaje mi się, że czasem tak sie robi że stosuje się tabletki i przerywa ich branie - wtedy uwalnia się jajeczko/jajeczka.
 
Do góry