Praca jako kosmetyczka

Edyta094

Nowicjusz
Dołączył
21 Październik 2007
Posty
159
Punkty reakcji
0
Cześć :)
Piszę,bo zaczęłam się zastanawiać nad swoją przyszłością...
W przyszłym roku kończę gimnazjum i muszę wybrać dalszą drogę, i miej więcej powinnam wiedzieć .albo myśleć o tym co chce robić w przyszłości.
I zastanowiła mnie praca jako kosmetyczka, w sumie jakoś zawsze mnie to pociągało,ale nie myślałam o tym poważnie.
Tylko no ja chciałabym być bardzo porządną kosmetyczką.. Nie wiem .. Być po studiach dermatologicznych ( o ile takie instnieją :) )
Robić różne kursy , no i sprawiać zadowolenie wśród klientów.
Logiczne jest to ,że w tym wieku nic nie mogę zrobić, oprucz interesowaniu się tym zawodem.
Ale jestem ciekawa... Mając własny zakład, profesjonalne usługi itp ,można dużo zarobić?
Bo nie ukrywam .. Chcę się kształtować ,ale w zamian w przyszłości chciałabym mieć pewne "łoże" finansowe.
Co sądzicie?
W ogóle uważacie ,że to ciekawa praca?
 

Portos201

Bywalec
Dołączył
27 Kwiecień 2009
Posty
2 117
Punkty reakcji
54
hmm jak jesteś dobra to i będziesz miała wzięcie i kasę, 100zł jedna wizyta to raczej nie mało, a jak ja byłem raz tylko to słyszałem jak babki sobie rozmawiały ze do 2010 roku mają zawalone od wizyt. Ale to zależy od tego jak to robisz i gdzie ulokujesz zakład, siła przebicia na rynku;]

Podam Ci przykład z innej dziedziny. Że jak się chce to z zarabianiem nie mam problemu.

Kolega jest fryzjerem, skończył tylko technikum, i robił kursy, jest osobą kreatywną. Na początku pracował w zwykłym zakładzie u nas w mieście, żaden rewelacyjny, obcinałem sie u niego i nigdy nie żałowałem. Minęły dwa lata... dziś zeby sie do niego zapisac trzeba 2 miesiące wcześniej dzwonić, ma swój zakład i jak to sie mówi "śpi na kasie" ;] tak ze chęci i jeszcze raz chęci + samozaparcie i robienie tego co lubisz a osiągniesz co chcesz;]

Więc jeśli to lubisz to czemu nie. Ale nie wiem czy sa takie studia, raczej medycyna.
 

Avior

Bywalec
Dołączył
16 Kwiecień 2009
Posty
1 009
Punkty reakcji
96
Dermatologia to specjalizacja lekarska - kończysz studia medyczne i uczysz się dalej. Ale jest kosmetologia. Najwięcej na uczelniach prywatnych, ale np. w moim mieście od tego roku uruchamiają państwowe, na akademii medycznej.
 

kicajaj

Nowicjusz
Dołączył
5 Styczeń 2009
Posty
212
Punkty reakcji
0
raczej kiepski zawód, bo nie da się go wyuczyć tylko trzeba mieć talent do dobierania ozdób i talent artystyczny

zadaj sobie pytanie czy takie talenty posiadasz?
 

justyna89

Nowicjusz
Dołączył
26 Luty 2009
Posty
108
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
dalleko...
zawod kosmetyczki... interesujacy...sama na to chciałam papiery rok temu składac ale wycofałam sie gdy dowiedziałam ile moich kumpeli wybiera ten kierunek...dlaczego?? duza ilosc konczacych studia=mniej miejsc pracy, a nie jestem w stanie powiedziec czy za te kilka lat bedzie mnie stac na otworzenie wlasnego gabinetu, wybrałam cos innego po czym prace bede miec bo na moim terenie jest niedobór matematyków... chociaz zastanawiam sie czy nie isc do jakiegos stuudium zeby miec tytuł technika...a tipsy dalej robie znajomym:)

zycze powodzenia w wyborze :)
 
W

wroneczki4

Guest
Ogólnie to odpowiedz sobie na pare pytań:
1. Czy ja mam talent do dobierania maki..., ozdób itp?
2. Czy mam na tyle pieniędzy żeby być pewną, że otworze zakład, bo troche osób idzie na ten kierunek...
3. Czy chcę to robić?
Oczywiście w tym 2 nie musisz mieć swojego zakładu, bo o ile wiem zapotrzebowanie na kosmetyczki jest duże. Raczej prędko to się nie zmieni :p
 

Balbinka_89

Nowicjusz
Dołączył
27 Czerwiec 2009
Posty
62
Punkty reakcji
0
Aby pracować jako kosmetyczka, wystarczy technik usług kosmetycznych.
Ostatnio słyszałam w radiu, że po kosmetologii [studiach], niechętnie przyjmują do salonów kosmetycznych.
Swoją drogą nie po to człowiek kończy kilka lat dość ciężkich studiów ścisłych, żeby potem nakładać ludziom maseczki lub zakładać tipsy...
 

rebelia*

Nowicjusz
Dołączył
25 Maj 2008
Posty
66
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Sama jeszcze niedawno myślałam ale o tym kierunku, ale nie myślałam o byciu kosmetyczką i pracować w zakładzie kosmetycznym ale być kosmetologiem i pracować przy tworzeniu kosmetyków, ale do tego trzeba mieć magistra z kosmetologii a można go zrobić na trzech uczelniach w naszym kraju, z tego co pamiętam to w Łodzi, Sosnowcu i Opolu :] więc to mnie zraziło:/ bo kończąc licencjata na tym kierunku możesz robić tyle co po zawodówce czy studium kosmetycznym^^
 

rebelia*

Nowicjusz
Dołączył
25 Maj 2008
Posty
66
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Właściwie ze strony której podałaś znalazłam tylko w Toruniu jeszcze uczelnie że jest kosmetologia też II stopnia, a o tym mówiłam pisząc tamtego posta. W sumie 4 uczelnie jakie znalazłam na całą Polskę. Ale może akurat jest gdzieś jeszcze, oby, ja jednak nie znalazłam.
 
T

tuks

Guest
Przepraszam za odkop, ale nie ma sensu zakładanie nowego tematu - ile aktualnie zarabiają kosmetyczki?
Czy pracując w tym zawodzie można żyć na poziomie?
 

Hanadai

Nowicjusz
Dołączył
17 Kwiecień 2012
Posty
801
Punkty reakcji
15
Nie ma studió dermatologicznych, istnieje tylko specjalizacja z dermatologii, ale najpierw musiałabyś ukończyć medycynę ogólną.

Rozumiem, że nie chcesz być taką sobie zwykłą laską od robienia tipsów. Może zainteresuje cię taki kierunek studiów jak kosmetologia - po nim będziesz miała więcej uprawnień, między innymi będziesz mogła wykonywać zabiega za pomocą lasera itd.
 
B

bajderman

Guest
Nie warto. Zawodu nauczysz się przez szkolenia, ale szkolenia zawodowe, w firmach które się w tym specjalizują.
Cosinus jest jedną ze szkół, które uczą wszystkiego. W niej nie nauczysz się niczego sensownego. A tym bardziej na profesjonalnym poziomie.
 
S

szyszana

Guest
Nie ma w tym nic szokującego. Pracuję jako kosmetyczka od kilku miesięcy, nie mam żadnych problemów, a mało tego - przychodzą do nas na rozmowy dziewczyny po studiach, które mają jakąś tam teorię, ale żeby to przełożyć na sensowną praktykę to już dramat!
 

homers

Nowicjusz
Dołączył
29 Maj 2016
Posty
75
Punkty reakcji
0
Szkolenie kosmetyczne robisz w beauty lux, tak wszystko ogarniesz, pozwoli to rzeczywiście się rozwinąć i daleko zajść, ale logiczne, że niczego nie zrobisz natychmiast. Zanim sama doszłam do tego zawodu minęło sporo czasu. W tym momencie jestem w takim miejscu, którego oczekiwałam i oby tylko dalej to tak wyglądało. Wszystko czas pokaże.
 
E

eliz_ka

Guest
Ja dzięki ukończeniu kosmetyki w Cosinusie obecnie mam pracę w zawodzie, dlatego myślę że warto. Wszystko zaczęło się od praktyk na trzecim semestrze w salonie kosmetycznym. Mojej opiekunce tak spodobał się moja praca i zaangażowanie, że zatrudniła mnie na stałe :) Miałam trochę szczęścia, ale włożyłam też sporo wysiłku i czasu żeby opanować całą wiedze i praktykę. Ale opłacało się i nie żałuje wyborów :)
 
B

Baska1989

Guest
A ja polecam Sukces Edukację :) tam też mają kosmetyczkę, moja koleżanka kończyła i założyła swój gabinet. Przede wszystkim mają super wyposażone pracownie i sprzęty a nauczycielki są mega kompetentne i jest dużo zajęć praktycznych. Z tego co wiem zapisy trwają non stop, więc można podejść do nich w każdej chwili. Ja co prawda kończyłam co innego, ale już w trakcie nauki dostałam ofertę pracy. Polecam z całego serca :)
 

kastel

Nowicjusz
Dołączył
8 Listopad 2016
Posty
188
Punkty reakcji
1
Najlepsze szkolenia dla kosmetyczek masz ewidentnie w Beauty lux i nawet nie spodziewajcie się, że gdziekolwiek wam to zrealizują na lepszym poziomie. Kurs musi być konkretny, zawierać wszystkie kluczowe kwestia i dopiero na tej podstawie realne będzie dojście do czegoś sensownego pod względem zawodowym. Nie spodziewajcie się od razu cudów - nie da sę.
 
Do góry