Hiacynt

maysun

Nowicjusz
Dołączył
28 Marzec 2006
Posty
2
Punkty reakcji
0
kupilam w styczniu hiacynt, zakwitl, pieknie pachnial...

dwa miesiace po tym moj hiacynt wyrosl wielki jak cebula, dlugie liscie, poskrecane jak spiralki.

szukalam na necie informacji jak pielegnowac hiacynty po przekwitnieciu ale nie ma tu zbyt wiele informacji.

czy ktos z was zna sie na ich pielegnacji?
 

Dominika D.

........
Dołączył
21 Listopad 2005
Posty
13 032
Punkty reakcji
4
Wiek
38
Miasto
Śląsk
pracowalam przy hiacyntach, wiec cos juz o nich wiem, teraz musisz wykopac cebulke, wysuszyc i obciac jej korzonki te wystajace i liscie przy samej cebulce
po paru tygodniach takiego odpoczynku mozesz ja zasadzic, ale najlepiej robic to jesienia
jezeli masz jeszcze jakies pytania to pisz :)
 

kasia_bronowice

Nowicjusz
Dołączył
18 Luty 2006
Posty
1 108
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
kraków
Zdecydowanie najlepiej jesienia. i przechowuj ja najlepiej w miejscu o niezbyt wysokiej temperaturze najlepiej takiej w granicach okolo 10 stopni
 

kotka

Nowicjusz
Dołączył
11 Maj 2005
Posty
12
Punkty reakcji
0
Wiek
38
ja tez kupilam niedawno Hiacynta ale nie chce mi rosnac, <_< jak go podlewac i gdzie postawic?

i jeszcze prosze mi powiedziec w jakiej ziemi najlepiej się czuje Hiacynt

Pozdrawiam :)
 

kasia_bronowice

Nowicjusz
Dołączył
18 Luty 2006
Posty
1 108
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
kraków
hmm.. najważniejsze chyba jets to by po przesadzeniu go do nowej ziemii i doniczki nie wkpac zbyt gleboko w zemie cebulki...
 

Dominika D.

........
Dołączył
21 Listopad 2005
Posty
13 032
Punkty reakcji
4
Wiek
38
Miasto
Śląsk
hiacynty jak zauwazylam ni elubi aza bardzo ciepla, trzymaj go w chlodnym, ciemnym miejscu, a gdy urosnie i pojawia sie paki wystaw na okno
a co do sadzenia hiacyntow, to okolo polowa cebulki powinna byc ponad powierzchnia ziemi
 

jimmy

:) 8575292 :)
Dołączył
21 Listopad 2005
Posty
1 395
Punkty reakcji
0
Wiek
41
Miasto
Śląsk
Sadząc hiacynty do doniczek trzeba zwracać szczególną uwagę na nie ob mogą wyrosnąć na dziko. Najlepiej ten kwiat czuje się w ogrodzie i na działce, tam sobie rośnie i kwitnie.

Przywiozłem z Holandi ok.200 sztuk cebulek i teraz mam ogród w hiacyntach!!! :)
 

Acacia

Nowicjusz
Dołączył
23 Kwiecień 2007
Posty
2
Punkty reakcji
0
Witam. Mam takie pytanie: czy kwiatostany hiacyntów ucina się, jak już przekwitną. Moje już usychają i robią sie brązowe. Można je usunąć?
 

natus

Nowicjusz
Dołączył
24 Luty 2007
Posty
93
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Katowice
ja nic o pielęgnacji nie wiem...
ale wiem, ze są śliczne, pięknie pachną i są bardzo, ale i to bardzo wdzieczne ;)
 

Acacia

Nowicjusz
Dołączył
23 Kwiecień 2007
Posty
2
Punkty reakcji
0
Już wiem, co robi się z przekwitniętymi hiacyntami. Nie ucina się ich, nie łamie, tylko otrząsa z płatków. To tak na przyszłość, gdyby komuś było to potrzebne ;)
 

Jeanne

Nowicjusz
Dołączył
30 Czerwiec 2007
Posty
2
Punkty reakcji
0
Jesienią kupiłam kilka cebulek. Trzymałam je w lodówce, by szybko "przeszły" zimę, potem przez jakiś czas w piwnicy. W grudniu wsadziłam je do doniczek, niestety nie zrobiłam żadnych zdjęć. Pachniały pięknie i zakwitło wiele kwiatków.
Mam cebulki :
Delf Blue
King of Blues
Fondant
Corregie
Jan Bos
Pink Pearl
City of Haarlem
Gipsy Quenn
Ametyst
Marie
Kwitły po około 4-5 tygodnich. Były prześliczne. Podaję kolory:różowy, niebieski, fioletowy, biały,ciemnoróżowy. nie udał sie zółty ani pomarańczowy. Musiały mieć w piwnicy zbyt duzo wilgoci, ale też nie bardzo zwracałam uwagę na cebulki. Muszą być zdrowe. To zaznaczam, gdyż lekkie ślady nadgnicia i już nie udała się hodowla. A to zlekceważyłam, bo widziałam.Zrobiłam taką kompozycję : 10 cebulek w jednej płaskiej doniczce.Cudo!!!
Pozdrawiam wszystkich miłośników hiacyntó. Juz we wrześniu wyruszam na nowe podboje.
Aha, liści po przekwitnieniu nie odrywałam, po prostu przestałam podlewać i czekałam aż same zmarnieją i dopiero, gdy cebulka była prawie bez liści wyjęłam je schowałam ponownie do piwnicy.Czekam na wasze doświadczenia.I zapraszam na mojego nowego bloga: www.Jeanne-origami.blog.pl




Już wiem, co robi się z przekwitniętymi hiacyntami. Nie ucina się ich, nie łamie, tylko otrząsa z płatków. To tak na przyszłość, gdyby komuś było to potrzebne ;)
 

Kajami

Nowicjusz
Dołączył
21 Marzec 2008
Posty
14
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
3 rząd, 5 grób
Mam trzy pytania w związku z hiacyntem :)

1. Jak dużo i jak często podlewać?
2. Zakupiłam w malutkich doniczkach dwa hiacynty w Tesco. Jeden ma już kwiaty, a drugi dopiero się rozwija. Którego mogę jeszcze przesadzić do większej doniczki i czy w ogóle mogę?
3. Oba hiacynty będą stały u mnie w pokoju. Gdzie byłoby dobrze, bym je postawiła czy też jest im to obojętne gdzie i na jakiej wysokości stoją? Bliżej okna?

Z góry dziękuję za pomoc :)
 

madzianokia

Nowicjusz
Dołączył
11 Maj 2009
Posty
1
Punkty reakcji
0
a co zrobic z cebulkami które wyrosły z głównej cebuli? bo mam takie trzy małe, które wyrastają i nie wiem co mam z nimi zrobic jak je oddziele od głównej cebuli. prosze o pomoc ze szcegółami jeżeli takie istnieją ;]
 
Do góry