Skocz do zawartości

Witaj!

Zarejestruj się, aby dołączyć do jednej z największych polskich społeczności!

Zdjęcie
- - - - -

Łzawienie i szczypanie oczu przez słońce

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#1 Szczupiec

Szczupiec

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 37 postów

Napisano 20 czerwiec 2009 - 09:54

Witam. mam pytanie, otóż od kilku dni, przy słońcu strasznie mi łzawią, i szczypią, że nie da się wytrzymać, to nie jest normalna reakcja przez słońce, ponieważ nawet nie patrząc na słońce nie mogę otworzyć oczu, czuję się jak po kroplach od okulisty.
Czym może być to spowodowane....
  • 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna
smartgames

#2 szinajs7

szinajs7

"imprezowic"

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 940 postów

Napisano 20 czerwiec 2009 - 10:18

niektórzy tak mają, spokojnie... alergia na słońce i inne. moja mam też nie może chodzić bez okularów po słońcu bo nic nie widzi a u lekarza nie była i jest ok ;]
  • 0

#3 cindy

cindy

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 145 postów

Napisano 20 czerwiec 2009 - 12:51

przy słońcu strasznie mi łzawią, i szczypią, że nie da się wytrzymać, to nie jest normalna reakcja przez słońce, ponieważ nawet nie patrząc na słońce nie mogę otworzyć oczu

mam dokładnie to samo i jest mi momentami strasznie głupio bo wiem że wygladam jakbym się na chodniku poryczała :/ okulary pomagają ale i tak chyba pomyśle o jakiś kropelkach żeby temu zapobiec jeszcze przed wyjściem z domu
  • 0

#4 Anusia88 :)

Anusia88 :)

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 14 postów

Napisano 14 lipiec 2009 - 16:26

Polecam Ci kropelki Cusicrom - są świetne! Pomagają na alergiczne podrażnienie spojówek prawie natychmiast, w szczególności jeżeli chodzi o to spowodowane słońcem. Radziłabym Ci jednak pójść do okulisty, bo to, co czasami wydaje się nam być zwykłą alergią może okazać się czymś poważniejszym. Np. mnie piekły oczy, myślałam, że to ze zmęczenia, a okazało się, że to przewlekłe zapalenie spojówek. Spróbuj najpierw Cusicromu, powinieneś odczuć wyraźną poprawę.
  • 0

#5 Guest_impresja_switu_*

Guest_impresja_switu_*
  • Goście

Napisano 17 lipiec 2009 - 14:13

Ja także mam problemy z oczami. O dziwo - stosunkowo od niedawna. Może na starość dostałam jakiejś alergii... Moje oczy także szczypią, łzawią, czasem mam wrażenie, że słońce razi mnie nieprzyzwoicie mocno... W dodatku w domu też ich nie oszczędzam, bo bardzo dużo czytam, niekiedy cały dzień muszę spędzić przed komputerem... Kiedyś moja siostra poleciła mi, ze stronki, z której sama dla siebie zamawia rzeczy do soczewek płatki ogórkowe na oczy, które koją, nawilżają i dają uczucie przyjmnego odświeżenia. Od kilku dni ich używam i czuję wyraźną ulgę. Są dobre dla każdego. Polecam wam też!:)

Użytkownik impresja_switu edytował ten post 17 lipiec 2009 - 14:14

• 0

#6 opatia

opatia

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 40 postów

Napisano 18 maj 2015 - 11:25

Trzeba zakraplać sobie łagodzące krople do oczu. Ja używam takich niebieskich starazolin, bo naprawdę nawilżają mocno oko i wszystkie podrażnienia błyskawicznie mijają. 

• 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#7 Osmiorniczka

Osmiorniczka

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 94 postów

Napisano 13 marzec 2017 - 10:37

Ja niedawno kupiłam w aptece hialeye free poleciła mi te krople farmaceutka świetnie nadają się do codziennego nawilżenia. Przynoszą dość szybko ulgę chronią, nawilżają i powlekają powierzchnię oka - w ten sposób przynosi długotrwałą ulgę oczom :D naprawdę warto spróbować, ja już kilka innych sprawdzałam i takiego szybkiego efektu nie bylo jak po hialeye free :D

• 0

#8 Unicorn

Unicorn

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 16 postów

Napisano 18 kwiecień 2017 - 12:04

To chyba zwykła nadwrażliwość na słońce i światło. Zakładaj na nos okulary przeciwsłoneczne (najlepiej z filtrem UV) i zakraplaj oczy ;) na nadwrażliwość mi pomagają hialeye free, powlekają oko i zostawiają warstwę ochronną. Niektórzy tak po prostu mają, może ci przejdzie z czasem

• 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#9 katee

katee

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 14 postów

Napisano 22 sierpień 2017 - 12:28

Albo krople, albo spróbuj tabletek na oczy z doppel herz, w składzie mają luteinę i borówkę, ja po nich widzę poprawę ;)

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0