tworzenie sampli

Szczureek007

Nowicjusz
Dołączył
1 Czerwiec 2009
Posty
55
Punkty reakcji
0
Miasto
Gdzieś w świecie...
Od chyba 3 lat zajmuje się tworzeniem muzyki elektronicznej. Najpierw zacząłem od układaniu sampli na Ejay-u. Później przeszedłem na Magix Music Maker 14v Producent Edition no i na nią już zacząłem tworzyć jakieś swoje małe sample ale jednak nadal korzystałem z gotowych sampli. Chciałbym zacząć już poważniej z muzyką elektroniczną i inną, ale nie wiem co do tego mi jest potrzebne... Jakiś program (może być płatny) i jakieś sprzęty (podajcie linki jakiś przykładów)? Nie jestem dobr w tym temacie i chciałbym się troche więcej dowidzieć. Jeżeli komuś sie będzie chciałeo pisać chętnie dowiem się więcej na ten temat. Chciałbym robić własne sample.


Z góry dziękuje za odpowiedzi i jeżeli umieściłem temat w złym rozdziale to bardzo przepraszam - nie za bardzo wiedziałem gdzie go umieścić ;)
 

hipeklego

Nowicjusz
Dołączył
12 Kwiecień 2009
Posty
48
Punkty reakcji
1
Witam!!!! też troche bawie sie w samplowanie i wszystkie moje potrzeby w tej dziedzinie zaspokaja po prostu CoolEdit 2, sam osobiście z niego korzystam choć pewnie są inne programy które sobie lepiej z tym radzą (ja nie wiem jakie).... Przebadałem ten program pod każdym kątem i w zupełności mi to wystarcza, ma wszystko co jest potrzebne do edycji dżwięku (wycinanie , wklejanie, zmiana dynamiki, filtry, flangery i wiele innych przydatnych funkcji), dowolny dżingiel możesz pociąć jak chcesz i gdzie chcesz wszystko zapisując w dowolnym formacie audio... Cool Edit akceptuje w wiekszości formaty innych producentów programów, wykorzystujących swoje unikalne formaty zapisu dżwieku... ewentualnie zawsze pozostaje opcja nagrywania dżwięków w trybie LIVE... świetnie wspólpracuje np. z cyfrowym dyktafonem, odtwarzaczem CD lub dowolnych nośnikiem dżwięku i myśle że warto zaopatrzyc sie w ten program, choć dla początkującego użytkownika może wydawać sie skomplikowany....pozdrawiam
 

zieliusz

Nowicjusz
Dołączył
12 Wrzesień 2006
Posty
723
Punkty reakcji
3
Wiek
38
Miasto
sląsk up!
jest różnica między tworzeniem sampli( w sensie grania na jakimś vsti) a cięciem sampli..bo chyba mylicie pojęcia.
 

Jambez

Absurd i Nonsens
Dołączył
4 Styczeń 2009
Posty
1 264
Punkty reakcji
9
Wiek
33
Miasto
Bielsko Biała.
Polecam serdecznie Gold Wave'a. W miarę prosta obsługa, a przede wszystkim nie ma utrudnień w dokładnym cięciu dźwięków.
 

icker16

bohater outsiderów
Dołączył
5 Luty 2009
Posty
1 210
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Zamość
Można też spróbować edytora w Fruity Loopsie w wersji 8.0 możliwość przybliżenia ścieżki dźwiękowej jest na tyle dokładna, że nie sposób źle wyciąć.
Uruchamiasz go(edytor ) klikając ppm w browserze na dany dźwięk i wybierasz opcję 'edit' bądź z kanału danego dźwięk również klikając ppm na ścieżkę w zakładce SMP wybierając edit.
 

Szczureek007

Nowicjusz
Dołączył
1 Czerwiec 2009
Posty
55
Punkty reakcji
0
Miasto
Gdzieś w świecie...
Mi chodziło o TWORZENIE sampli, a nie cięcie i wykradanie z innych utworów, bo to jest akurat banalne i magix music maker w 100% spełnia wymagania na cięcie sampli. Mi chodzi o tworzenie. Mam zamiar wpakować w to kase, ale nie wiem co dokładnie jest mi potrzebne. Jaki sprzęt (DJ-owski ale dla początkujących bo chce rozszeżać wiedzę w tym kierunku ale jeszcze nie umiem obsługiwać tych sprzętów) i program obsługujący go. Amatorskie utworki, sample wycięte z innych utworów to dla mnie już przeszłość. Na magix music maker są sprzęty w jakimś stopniu oddające prawdziwy sprzęt, ale jednak to nie to samo. Tam jest 8 różnych sprzętów takich jak np: ROBOTA, REVOLTA, VST itp. Coś tam można na nich zrobić i umiem już je obsługiwać ale to nie to samo co prawdziwy sprzęt. Szukam ludzi którzy się na tym znają, robią to i wiedzą od czego zacząć. A FL 8 i MMM 14 to mniej więcej to samo... Jednak z góry dzięki za odpowiedzi ;)
 

zieliusz

Nowicjusz
Dołączył
12 Wrzesień 2006
Posty
723
Punkty reakcji
3
Wiek
38
Miasto
sląsk up!
Więc tak..Potrzebny ci jakiś syntezator.Polecam przejrzeć oferte korg'a

TU

do wyboru do koloru.Wszystko zależy od kwoty jaką posiadasz

Jeśli nie umiesz grać na klawiszach to możesz spróbować na padach któregoś z samplerów MPC.

TU

Jednak na początek to polecam ci jakiś VSTi np bardzo dobry HYPERSONIC 2 od Stainberga.Brzmi dobrze a może pracować jako oddzielny instrument lub z aplikacją DAW.

do tego klaiatura sterująca i masz juz ,,profesjonalny" sprezet do tworzenia sampli.

Acha... Jeszcze możesz kupić gitare, fortepian, skrzypce, perkusję i tez na tym mozesz grać i tworzyć sample.
 

Szczureek007

Nowicjusz
Dołączył
1 Czerwiec 2009
Posty
55
Punkty reakcji
0
Miasto
Gdzieś w świecie...
Wielkie dzięki,właśnie takiej odpowiedzi szukałem ;D
A ten program co teraz podałeś ten HYPERSONIC 2 służy do tworzenia sampli, czy obsługi tych "klawiaturek" które mi podałeś?
Sory, że tak męcze pytaniami, ale widać że ty się na tym znasz, a ja che szeżyć wiedzę w tym kierunku.
 

Szczureek007

Nowicjusz
Dołączył
1 Czerwiec 2009
Posty
55
Punkty reakcji
0
Miasto
Gdzieś w świecie...
Witam! Sory, że znowu wracam do tego tematu, ale wiesz może gdzie kupić ten program, albo z kąd go pobrać?? Bo znalazłem stronke, pobrałem go (pełną wersję), zainstalowałem i niestety przy uruchamianiu wyskakują liczne błędy... Poczytałem trochę o tym programiku (mówię o hypersonic 2) i żeczywiście może to być fajna sprawa i dobra do rozpoczęcia nauki... Ale nie wiem z kąd go wziąść...
 

zieliusz

Nowicjusz
Dołączył
12 Wrzesień 2006
Posty
723
Punkty reakcji
3
Wiek
38
Miasto
sląsk up!
Wiesz, ja go dostałem od znajomego bo likwidował studio.Ale musisz szukać.

Do kupienia jesttu

Jeśli chodzi o pobranie to nie pomoge bo to nie jest forum warezowe ani pirackie.Ale moge poradzić że łatwo znaleść w sieci ten program do pobrania.
Co do błędów to musisz sprecyzować.U mnie instalował się jak każdy inny program.
 
Do góry