Swędzenie okolic odbytu.

lak232

Nowicjusz
Dołączył
31 Maj 2009
Posty
2
Punkty reakcji
0
Witam.
Nie wiem w którym temacie to wpisać, więc pisze tutaj.
Od około 6 lat mam problem ze swędzeniem skóry w okolicach odbytu i szwa krokowego. Rok temu byłem u lekarza który dał mi skierowanie do chirurga. Chirurg po badaniu wykluczył hemoroidy i nieszczelność odbytu. Postawił na owsiki i dostałem lek na odrobaczenie i profilaktycznie maść na hemoroidy. Niestety leki te nic nie dały.
Swędzenie jest chwilami bardzo silne, i jeśli nawet wytrzymam cały dzień bez podrapania się to w nocy nieświadomie i tak się podrapie. Swędzeniu towarzyszy łuszczenie się skóry. Co jakiś czas (1 na 2 tygodnie lub na tydzień swędzenie i łuszczenie skóry się nasila) powstają takie jakby krostki które nawet po małym podrapaniu powodują odpadanie skóry i w tym miejscu powstaje mała rana (1x1mm).

Proszę o pomoc. Stosowałem też maść ruskorax ale nie pomogła.
 

Quirel

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2007
Posty
335
Punkty reakcji
10
Kurde, poważna sprawa.
Powinieneś od razu udać się do lekarza, gdy zobaczyłeś iż maść nie skutkuje. Jeśli jednak chodzisz do niego regularnie, to zmień lekarza.
Inny specjalista może wpaść na nowy pomysł.
 

geheimnise

Nowicjusz
Dołączył
1 Maj 2008
Posty
120
Punkty reakcji
0
Wiek
33
A może masz uczulenie np. na mydło, albo na coś innego i akurat tylko miejsce odbytu jest wrażliwe na to?! Ja osobiście też bym stawiała na owsiki, bo przy nich występuje swędzenie, ale również może to być tasiemiec, czy w ostatnim czasie gwałtownie schudłeś albo przytyłeś?

Do Twojego opisu pasuje także taki pasożyt jak: robaki Anisakis marina, a choroba nazywa się Anizakidoza Objawy to: obrzęk śluzówek jelit i tworzenie się nadżerek, a także świąd.
 

lak232

Nowicjusz
Dołączył
31 Maj 2009
Posty
2
Punkty reakcji
0
Czy mam iść do chirurga czy do innego? Bo jak do chirurga to i tak muszę iść najpierw do rodzinnego po skierowanie.
Co do pytania czy schudłem ostatnio to powiem tak. Swędzenie mam od ok 6 lat i nie wiem co ma do tego ostatni czas. Waga raczej w porządku chodź mam problem z przybraniem na wadze a celowo dużo jem żeby przytyć.
 

geheimnise

Nowicjusz
Dołączył
1 Maj 2008
Posty
120
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Czy mam iść do chirurga czy do innego? Bo jak do chirurga to i tak muszę iść najpierw do rodzinnego po skierowanie.
Co do pytania czy schudłem ostatnio to powiem tak. Swędzenie mam od ok 6 lat i nie wiem co ma do tego ostatni czas. Waga raczej w porządku chodź mam problem z przybraniem na wadze a celowo dużo jem żeby przytyć.

Idź do rodzinnego najpierw i przedstaw mu problem jaki masz, a później on pokieruje Cię do odpowiedniego lekarza. Być może jednak jest to jedna z chorób, którą powyżej napisałam. ^^
 

Asia12

Nowicjusz
Dołączył
28 Maj 2009
Posty
627
Punkty reakcji
1
Wiek
52
Miasto
okolice Warszawy
hm , Byłeś już raz i nic nie pomogło . Za miast mydła myj siedzenie roztworem nadmanganianu potasu ( apteka bez recepty ) to jest w postaci proszku dosypuje się odrobinę do wody (kolor fioletowy ) im więcej nasypiesz tym mocniejszy roztwór , są zioła w aptekach i sklepach zielarskich (tylko powiedz o co chodzi w Aptece ) jest coś takiego jak Sudocrem - mała ilość na suchą skórę (to też jest dostępne w aptekach i drogeriach ) często zmieniaj bieliznę , pomyśl chwilkę bo to może być uczulenie na materiał z jakiego Masz bieliznę lub na proszek .
Zacznij chodzić w czystej bawełnie a nie w sztucznościach . Staraj się utrzymywać suchą skórę i naprawdę nawet trzy cztery razy Zmieniaj bieliznę .
 

Betchor

Nowicjusz
Dołączył
12 Wrzesień 2011
Posty
1
Punkty reakcji
0
I jak tam lak2 dowiedziałeś się co to jest byłeś u lekarza?? Jeśli tak to jakiego? Mam podobną sytuację ale widzę że nie uzyskałeś konkretnej odpowiedzi dla tego piszę, chodź post już chyba dawno zapomniany. Pozdrawiam
 

kikson

Nowicjusz
Dołączył
24 Październik 2008
Posty
265
Punkty reakcji
10
http://abcgrzybica.pl/pytania/dziwne-krostki-przy-odbycie-oraz-swedzenie
tu sugerują udanie się do dermatologa - wenerologa. Może to troche nietypowa odmiana łuszczycy?? To też może wystepować w okolicach odbytu. Jeśli stać Cię na lekarza prywatnie to idź prywatnie, może Twój rodzinny najzwyczajniej w świecie nie ma pomysłu, ale się nei przyzna do tego i bedzie Cie tak leczył na byle co oby leczyć.
 

syrcia

Lekarz - specjalista
Dołączył
16 Wrzesień 2011
Posty
138
Punkty reakcji
1
Miasto
Warszawa
Świąd okolicy odbytu najczęściej spowodowany jest owsicą, hemoroidami ewentualnie cukrzycą. Skoro lekarz wykluczył występowanie hemorodidów, konieczne jest przeprowadzenie badania kału na obecność pasożytów. Nasilenie dolegliwości godzinach nocnych jest objawem charakterystycznym dla owsicy. Ważne pytanie-czy przyjął Pan obie dawki leku? Jest to bardzo istotna informacja, gdyż jedna dawka leku może być niewystarczająca do zabicia jaj pasożytów. Wskazane jest również oznaczenie poziomu glukozy na czczo, badania które wykluczy zaburzenie gospodarki węglowodanowej. W zależności od uzyskanych wyników badań zostanie Panu zaordynowane leczenie.
 
Do góry