Skocz do zawartości

Witaj!

Zarejestruj się, aby dołączyć do jednej z największych polskich społeczności!

Zdjęcie
- - - - -

Sterylizacja kotki

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#21 Lost_Angel

Lost_Angel

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 51 postów

Napisano 06 sierpień 2014 - 16:53

Żadna antykoncepcja! To bardzo ryzykowne, zwiększa ryzyko ropomacicza, nie chroni przed rakiem itd. 
Metoda pewna, najbardziej bezpieczna (!), będziesz miała pewność, że żadne kociaki nie zasilą i tak zbyt dużej grupy kociaków którym trzeba będzie znaleźć nowy dom. 

Przepraszam, to co powiem teraz może jest brutalne, ale uważam, że każdy kto decyduje się na zwierzaka, jest za niego odpowiedzialny i musi liczyć się z kosztami związanymi z jego utrzymaniem (w zdrowiu). 
Jak słyszę o kombinowaniu ze sterylkami, zgłaszaniu kota jako bezdomnego itd. to mnie... Kochani, a co jeśli kot zachoruje i będzie wymagał leczenia? Schronisko? Na śmietnik? No bądźmy odpowiedzialni! 

• 0

#22 Guest_wiemlepiej_*

Guest_wiemlepiej_*
  • Goście

Napisano 18 grudzień 2014 - 14:21

Sam mam dwie kotki. Mieszkamy w domku jednorodzinnym i kota nie zawsze da się upilnować. Przecież ciąża i poród są bardzo dużym obciążeniem dla zwierzaka. 

Kotki sterylizowałem w bardzo dobrej klinice w Warszawie. Najlepsza chirurgia obecnie jest na ulicy Korkowej : wetmarysin.pl - tutaj macie adres przychodni.  Sterylizacja wykonana bardzo profesjonalnie, kotki nie lizały szwów. Obie bardzo szybko doszły do siebie .Oraz czują sie bardzo dobrze. 

• 0

#23 joas17ce

joas17ce

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów

Napisano 05 listopad 2015 - 23:38

Moja kotka dostawała kiedyś zastrzyki hormonalne i dostała ropomacicza. Sterylizacja uratowała jej życie. Kotka trochę przytyła po zabiegu, ale i tak jest całkiem żwawa. Mam też młodego kocurka, którego weterynarz wykastrował i ma się całkiem dobrze, nie chce wychodzić z domu, nie sika gdzie popadnie i wciąż jest szczupły. Od kilku lat mieszkam w mieście i cieszę się, że moje koty zaakceptowały życie w domu. One nie są przywykłe do miejskiego harmidru.
  • 0

#24 EmiEM

EmiEM

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 32 postów

Napisano 22 grudzień 2015 - 09:07

Kot może potem chcieć więcej jeść, więc trzeba po prostu wprowadzić mu dietę. Moja starsza kotka trochę tylko przybrała, ale też po sterylizacji rzadko chce wychodzić na dwór, ma mniej ruchu, młodsza kotka nie utyła wcale.

Dokładnie tak, każdy kot jest inny, tak jak ludzie :) Moja tam nie przytyła, ale po sterylizacji lekarz powiedział mi że dietę trzeba kotu zmienić. Ogólnie kotka „wróciła do normy” już dwa dni po zabiegu, co mnie mocno zdziwiło (ale i ucieszyło) bo czytałam, że niektóre zwierzaki dochodzą do siebie nawet przez 2 tygodnie. 

• 0

#25 saga84

saga84

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 18 luty 2016 - 15:51

Lepiej operacyjnie wysterilizować. To nie prawda, że kotki tyją po takim zabiegu, moja jest szczupła jak modelka ;)

• 0

#26 kaskagrudzien

kaskagrudzien

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 12 postów

Napisano 30 lipiec 2019 - 17:48

lepiej "zainwestowac" raz a dobrze w sterylizacje taka normalna. ja tak zrobilam, troche sie balam ze kicia przytyje ale podaje jej karme z bozity dla kotow po sterylizacji i jakos strasznie nie przybrala na wadze

• 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#27 aLINKAa

aLINKAa

Nowicjusz

• Zbanowany
  • Pip
  • 15 postów

Napisano 28 sierpień 2019 - 21:30

moja po zabiegu też nie przytyła, może to zasługa karmy... :)

• 0

#28 ewkamarchewka1

ewkamarchewka1

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 29 postów

Napisano 14 październik 2019 - 12:44

Najlepiej stosować się do zaleceń weterynarza. Okres rekonwalescencji nie trwał specjalnie dlugo i kotka jakoś przeżyła :) Co jakiś czas chodziliśmy na wizyty kontrolne, żeby mieć pewność, że wszystko ładnie się goi :)

Użytkownik Gressil edytował ten post 14 październik 2019 - 14:07
Usunięto nazwę firmy oraz przyznano ostrzeżenie za marketing szeptany.

• 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#29 radzislaw

radzislaw

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip