Uniwersytet rzeszowski

silversnow

Nowicjusz
Dołączył
25 Maj 2009
Posty
7
Punkty reakcji
0
Zdaję sobie sprawę z tego, że rzucam kij w mrowisko, ale chciałabym zapytac się Was : co sądzicie o Uniwersytecie Reszowskim? Skończyłam chlubnie ową placolwkę i wspominam ten okres bardzo miło, ale uważam że większośc kierunków powinno się ograniczyc, a nawet "zamrozic" na jakiś czas ponieważ szkolą one przyszłych bezrobotnych. ( Myślę tu głównie o kierunkach pedagogicznych, socjologii, filozofii). Ponadto zgadzam sięz opiniami które mowią że jest tam zbyt słabo wyszkolona kadra. Faktycznie brakuje pfof. belwederskich. Bardzo jestem ciekawa opini innych absolwentów. Jak sobie radzicie? Ja pracuję, ale niestety w zawodzie, który mieści się o 100 lat świetlnych od mojego wyuczonego kierunku i ktorego polubic nie umiem. Ale coż" life is brutal", mamy kryzys, mogło byc gorzej. :p Pzdrawiam. :papa:
 

master6x6

Słowianin
Dołączył
25 Lipiec 2007
Posty
6 636
Punkty reakcji
129
Miasto
Rzeszów
O studiach co prawa zaczynam dopiero myśleć, ale z tego co zauważyłem to np. na kierunku związanym z fizyką nie jest, aż tak źle. Co do studiów, które kształcą przyszłych bezrobotnych: uważam, że jeżeli ktoś wybiera jakiś kierunek studiów, po którym trudno znaleźć pracę, jest tego świadomy. :)
 

silversnow

Nowicjusz
Dołączył
25 Maj 2009
Posty
7
Punkty reakcji
0
Witaj. Mam tylko jedno pytanko.Co mają zrobic Ci nieszczęśnicy, którzy nie są w stanie kończyc kierunkow ścisłych? Od razu zrobic przyspieszony kurs na zmywak? I po jakie licho placic dużą kasę "profesurkom", ktorzy szkolą tychże bezrobotnych? Byłaby oszczędnośc w budżecie państwa:) A jeśli chodzi o sytuację, to naprawdę nikt nie jest w stanie przewidziec czy jego kierunek będzie popłatny i rozchwytywany za 5 lat. 5lat temu ekonomia i zarządzanie były kierunkiem przyszłościowym, a dziś masa ludzi po nich ma problemy ze znalezieniem pracy. Wszystko płynie i się zmienia.Tylko człowiek jaki niedoskonały się urodził, taki niedorobiony umrze:).
 

master6x6

Słowianin
Dołączył
25 Lipiec 2007
Posty
6 636
Punkty reakcji
129
Miasto
Rzeszów
Witaj. Mam tylko jedno pytanko.Co mają zrobic Ci nieszczęśnicy, którzy nie są w stanie kończyc kierunkow ścisłych? Od razu zrobic przyspieszony kurs na zmywak? I po jakie licho placic dużą kasę "profesurkom", ktorzy szkolą tychże bezrobotnych? Byłaby oszczędnośc w budżecie państwa:) A jeśli chodzi o sytuację, to naprawdę nikt nie jest w stanie przewidziec czy jego kierunek będzie popłatny i rozchwytywany za 5 lat. 5lat temu ekonomia i zarządzanie były kierunkiem przyszłościowym, a dziś masa ludzi po nich ma problemy ze znalezieniem pracy. Wszystko płynie i się zmienia.Tylko człowiek jaki niedoskonały się urodził, taki niedorobiony umrze:).

No w sumie to nie wiem co tacy mogą zrobić... Chociaż, lepiej iść w ogóle na jakieś studia niż w ogóle, ponieważ przy ubieganiu się o pracę w np. jakimś biurze o wiele bardziej inaczej patrzą na taką osobę, niż na osobę po liceum.
Ale tych profesorków też ktoś musi utrzymać :D (to tak żartem). Ale tak na serio to chyba jest to jedynym powodem, dla istnienia takich kierunków.
Owszem nie jest to do końca przewidywalne, ale to widać, że jeżeli ileś tam tys. szkoli się w kierunku ekonomii, marketingu to za 5-10 lat będzie trudno znaleźć po tym kierunku pracę... W Katowicach z tego co pamiętam, na ekonomię poszło masę ludzi 5 lat temu, nie sądzę, aby któryś z nich widząc tyle ludzi na roku nie spodziewał się trudności w znalezieniu pracy...
 

asik1104

Nowicjusz
Dołączył
5 Lipiec 2009
Posty
3
Punkty reakcji
0
hejka ) a moze powiecie mi cos na temat kierunki fizjoterapia i połoznictwo?:p Tak sie skalada ze dopiero co złozylam podanie. Hmmm..a co do szkoly to wydaje sie całkiem fajna
 

master6x6

Słowianin
Dołączył
25 Lipiec 2007
Posty
6 636
Punkty reakcji
129
Miasto
Rzeszów
I mamy Uniwersytet zagrożony... Bo jeżeli straci tytuł Uniwersytetu Rzeszowskiego (i będzie się nazywał z tego co pamiętam uniwersytetem humanistycznym) to prawdopodobnie posypie się... Co o tej sytuacji myślicie?
 

Nat.

Nowicjusz
Dołączył
9 Październik 2006
Posty
4 641
Punkty reakcji
1
Wiek
17
Podejrzewam, że jeśli zostanie Uniwersytetem Humanistycznym, to będzie problem, bo pozostałe kierunki zostaną albo usunięte, albo zepchnięte na boczny - gorszy - tor.. A nie powiem, że nie myślałam o złożeniu podania właśnie na ten Uniwersytet, na biotechnologię. Nawet jeśli, żeby się zabezpieczyć..
Czas pokaże, co to będzie. ;)
 

master6x6

Słowianin
Dołączył
25 Lipiec 2007
Posty
6 636
Punkty reakcji
129
Miasto
Rzeszów
Albo wystarczy pomyśleć o wydziale fizyki...
Pracodawca zatrudniający fizyka dość mocno zdziwiłby się widząc "Uniwersytet Humanistyczny"... :D
 

Honia40

Nowicjusz
Dołączył
25 Lipiec 2010
Posty
1
Punkty reakcji
0
Cześć jestem nową forumowiczką. Mam pytanie czy ktoś z was studiował albo studiuje na URz położnictwo. Dopiero zaczynam i nie orientuje sie gdzię będę miała wykłady, więc nie wiem zbytnio w jakij lokalizacji szukać mieszkania. POMOŻE KTOŚ?
 

gumich

Nowicjusz
Dołączył
22 Październik 2005
Posty
52
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Witam.
Ukończyłem również rzeszowski uniwerek na wydziale prawa i uważam, że jest ok, okres ten wspominam z sentymentem ;) Niestety jak ktoś słusznie zauważył wcześniej, zawsze był problem z kadrą i ciągnie się to podobno do dziś. Często słyszy się, że UR ma problemy z otrzymaniem akredytacji właśnie w związku z problemami kadrowymi. Powinno się postawic właśnie na "swoich" zamiast ściągac coraz częściej kadrę ze "świata", ale cóż... tak bywa :D

W każdym razie jak ktoś szuka uczelni to można polecic, bo w główce po tych 5 latach zawsze coś zostanie.

Powodzenia życzę wszystkim studentom :)
 

malawia

Nowicjusz
Dołączył
4 Grudzień 2011
Posty
1
Punkty reakcji
0
Witam :) w tym roku zdaje maturę i myślę nad wyborem Uniwersytetu Rzeszowskiego a konkretnie Matematyki :) Niestety nie znam nikogo kto studiowałby matematykę na UR więc chcę zaczerpnąć nieco informacji na ten temat:) Wiec co jeśli chodzi o poziom ? O wykładowców ? Jak jest z rekrutacją, czy trudno sie dostać ? Będę wdzięczna za wszelkie odpowiedzi ! :)
 
Do góry