Nadmierne pocenie się rąk i stóp

punisher11

Nowicjusz
Dołączył
28 Luty 2009
Posty
46
Punkty reakcji
0
Witam.
Mój problem polega na tym, że bardzo często pocą mi się ręce i (o wiele mniej) stopy.
Sprawia mi to ogromny dyskomfort, gdyż po pierwsze ręce są ciągle wilgotne, a po drugie stają się jakby lekko opuchnięte przez to...
Po prostu jak jestem w szkole czy gdzieś na imprezie, to cholernie pocą mi się dłonie. Cały czas mam wilgotne.
Po kilkudziesięciu minutach takie dłonie stają się jakby mniej sprawne pod wpływem tego ciągłego wytwarzania potu.
Jak mam poradzić sobie z tą przykrą dolegliwością? Co zrobić, by dłonie się nie pociły tak bardzo?
Z początku myślałem, że mam niedobór jakichś minerałów, więc wypijałem duże ilości wody mineralnej, zażywałem magnez, ale to praktycznie nic nie dało...
Proszę o pomoc.
 

Draupner

Nowicjusz
Dołączył
16 Sierpień 2008
Posty
92
Punkty reakcji
0
Spróbuj kupić w aptece etiaxil w sprayu do stóp i dłoni, powinno pomóc. ;)
 

punisher11

Nowicjusz
Dołączył
28 Luty 2009
Posty
46
Punkty reakcji
0
Spróbuj kupić w aptece etiaxil w sprayu do stóp i dłoni, powinno pomóc. ;)

A nie ma po tym żadnych skutków ubocznych? Np. jakichś przebarwień skóry, wyprysków, itp?
Czy ten preparat jest bezpieczny? Bo rozumiem, że bez recepty go można nabyć...
 

Draupner

Nowicjusz
Dołączył
16 Sierpień 2008
Posty
92
Punkty reakcji
0
A nie ma po tym żadnych skutków ubocznych? Np. jakichś przebarwień skóry, wyprysków, itp?
Czy ten preparat jest bezpieczny? Bo rozumiem, że bez go można nabyć...

Przebarwień i wyprysków raczej nie powinno być, ew. może trochę szczypać i swędzieć. Stosujesz i tak go na wieczór na czyste ręce/nogi i rano to zmywasz, przez parę dni powtarzasz tą czynności a później stosujesz już go rzadziej, 1-2 razy w tygodniu.

Bezpieczny jest :p i oczywiście bez recepty można go nabyć.
 

Wiluu

skoorviel
Dołączył
5 Styczeń 2009
Posty
1 318
Punkty reakcji
27
Wiek
34
z tego co słyszałem, to dłonie więcej się pocą jak często się masturbujesz ;)

No ale, nie wiem. Wg mnie zrób tak jak napisali moi poprzednicy ;)
 

punisher11

Nowicjusz
Dołączył
28 Luty 2009
Posty
46
Punkty reakcji
0
z tego co słyszałem, to dłonie więcej się pocą jak często się masturbujesz ;)

No ale, nie wiem. Wg mnie zrób tak jak napisali moi poprzednicy ;)


Wiesz, ja nie zaspokajam swoich potrzeb stosując masturbację, więc problem pocących się dłoni jest spowodowany inną przyczyną :p
OK, zakupię sobie ten preparat "Etiaxil" w sprayu do stóp i dłoni i zacznę go stosować. Mam nadzieję, że pomoże :)
 

pebil

Nowicjusz
Dołączył
7 Kwiecień 2009
Posty
161
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Idz do lekarza, jest duza szansa ze to na jakims dziwnym podlozu. Nie ma co sie leczyc nie wiedzac co jest. Moze to jakis stres albo cos?
 

punisher11

Nowicjusz
Dołączył
28 Luty 2009
Posty
46
Punkty reakcji
0
Być może jest to skutkiem stresu, lub tym, iż jestem człowiekiem dość nadwrażliwym.
Chociaż niekoniecznie, bo zauważyłem u siebie od ponad 3 lat następujące objawy:
- ospałość (mógłbym spać całymi dniami i ciągle chce mi się spać)
- zmęczenie oczów (są takie jakby ociężałe, zmęczone...)
- jestem dość chudy mimo, że naprawdę nie jem mało
- nadmierna potliwość dłoni
- piję dużo wody mineralnej (jest to spowodowane tym, że mam pragnienie i lubię pić wodę)

Te "objawy" nie wyglądają dość ciekawie, ale ja do lekarza po prostu teraz nie mam czasu iść. Mam nadzieję, że przełamie się i pójdę po sesji letniej do lekarza na badania...
A co Wy byście mi polecali? Jakie badania wykonać? Do jakiego lekarza iść?
 

Draupner

Nowicjusz
Dołączył
16 Sierpień 2008
Posty
92
Punkty reakcji
0
A co Wy byście mi polecali? Jakie badania wykonać? Do jakiego lekarza iść?

Zmęczenie, senność to może być jak najbardziej efekt przemęczenia i stresu, tak jak mówisz. Powinieneś się zdrowo odżywiać, ew, jakieś witaminki ect, żeby wspomóc organizm w tym 'ciężkim' okresie.

Do lekarza najlepiej ogólnego możesz iść zrobić badanie krwi i chyba nic za bardzo Ci, więcej nie zleci, jak nie masz innych objawów.

A co do potliwość i stresu - stres może jak najbardziej wzmagać nadmierną potliwość, ale może być to spowodowana Twoją 'urodą', po prostu tak bywa, że w młodym wieku organizm mocno się poci, dlatego można zastosować substancje, które 'uśpią' gruczoły potowe. Byś musiał się zastanowić, czy nadmierna potliwość męczy Ciebie ciągle, czy tylko sporadycznie podczas stresu.

;)
 

cezzar

Nowicjusz
Dołączył
25 Kwiecień 2007
Posty
53
Punkty reakcji
0
Być może jest to skutkiem stresu, lub tym, iż jestem człowiekiem dość nadwrażliwym.
Chociaż niekoniecznie, bo zauważyłem u siebie od ponad 3 lat następujące objawy:
- ospałość (mógłbym spać całymi dniami i ciągle chce mi się spać)
- zmęczenie oczów (są takie jakby ociężałe, zmęczone...)
- jestem dość chudy mimo, że naprawdę nie jem mało
- nadmierna potliwość dłoni
- piję dużo wody mineralnej (jest to spowodowane tym, że mam pragnienie i lubię pić wodę)
Objawy masz takie jak ja kiedy zacząłem mieć problemy z poziomem cukru we krwi. Radzę zrobić ogólne badania krwi.
 

zegars

Nowicjusz
Dołączył
13 Marzec 2007
Posty
321
Punkty reakcji
0
Miasto
wawa
ja polecam inwestycje w antidral - środek na nadmierną potliwość (pod pachami + stopy i dłonie). smarujesz sobie te miejsca, które Ci siępocą i po 1-2 dniach używania masz je suche. poczytaj sobie też wątek na kobiecym podforum o antidralu, środek naprawdę daje rade. ja potwierdzam skuteczność
 

punisher11

Nowicjusz
Dołączył
28 Luty 2009
Posty
46
Punkty reakcji
0
ja polecam inwestycje w antidral - środek na nadmierną potliwość (pod pachami + stopy i dłonie). smarujesz sobie te miejsca, które Ci siępocą i po 1-2 dniach używania masz je suche. poczytaj sobie też wątek na kobiecym podforum o antidralu, środek naprawdę daje rade. ja potwierdzam skuteczność

Nie wywołuje skutków ubocznych?

Panowie, a powiedzcie mi, czy pod wpływem tego mojego nadmiernego pocenia się mogę "zachorować" na atopowe zapalenia skóry? Co to tak w ogóle jest dokładnie? Bo lekarz (rodzinny) powiedział mi, że jego zdaniem mam atopowe zapalenia skóry (na plecach, klatce piersiowej i brzuchu). Niestety nic mi nie doradził co mam z tym zrobić - niestety akurat skończył się mu czas przyjmowania i mnie po prostu zbył, żebym przyszedł kiedy indziej...
Wiecie może co to jest to atopowe zapalenia skóry i jak się to leczy?
 

szczurek655

Nowicjusz
Dołączył
15 Maj 2009
Posty
7
Punkty reakcji
0
Wiek
29
Ja do rąk przed poceniem uzywam kremu, a jakiego to w aptece spytaj Ci poradzi, a co do nóg to masz taki jakby biay prosze co sie sypie na nogi, ale nie pamiętam nazwy to też spytaj w aptece.
 

wojtas_7

Nowicjusz
Dołączył
25 Styczeń 2007
Posty
777
Punkty reakcji
0
Równiez polecam ANTIDRAL
Nie ma zadnych skutkow ubocznych
Stosuje go juz pare lat bo tez sie cholernie poce,a zwłaszcza na plecach...
 

punisher11

Nowicjusz
Dołączył
28 Luty 2009
Posty
46
Punkty reakcji
0
Równiez polecam ANTIDRAL
Nie ma zadnych skutkow ubocznych
Stosuje go juz pare lat bo tez sie cholernie poce,a zwłaszcza na plecach...

1. Czy ten ANTIDRAL można stosować na pocące się ręce?
2. Ten preparat to jest jakaś maść/krem do smarowania, czy też antyperspirant?
3. Miał (ma) ktoś z Was do czynienia z atopowym zapaleniem skóry? Co to jest? Jak to leczyć?
 

wojtas_7

Nowicjusz
Dołączył
25 Styczeń 2007
Posty
777
Punkty reakcji
0
1. Czy ten ANTIDRAL można stosować na pocące się ręce?
2. Ten preparat to jest jakaś maść/krem do smarowania, czy też antyperspirant?
3. Miał (ma) ktoś z Was do czynienia z atopowym zapaleniem skóry? Co to jest? Jak to leczyć?
1.Tak mozesz go stosowac na pocące się rece.
2.On jest w płynie,smarujesz sie nim i czekasz az wyschnie i juz :)
 

punisher11

Nowicjusz
Dołączył
28 Luty 2009
Posty
46
Punkty reakcji
0
1.Tak mozesz go stosowac na pocące się rece.
2.On jest w płynie,smarujesz sie nim i czekasz az wyschnie i juz :)

A jeśli wysmaruję nim np. plecy lub ręce, to jak już wyschnie (wchłonie się) to już nic potem mam nie robić?
Bo gdzieś czytałem, że trzeba umyć skórę potem... Czy to prawda?
 

wojtas_7

Nowicjusz
Dołączył
25 Styczeń 2007
Posty
777
Punkty reakcji
0
A jeśli wysmaruję nim np. plecy lub ręce, to jak już wyschnie (wchłonie się) to już nic potem mam nie robić?
Bo gdzieś czytałem, że trzeba umyć skórę potem... Czy to prawda?
Nic nie trzeba robic
Zresztą poczytaj sobie o nim w google...
 

zegars

Nowicjusz
Dołączył
13 Marzec 2007
Posty
321
Punkty reakcji
0
Miasto
wawa
możesz zgooglować nazwę i wyjdzie Ci tam ulotka avtidralu na stronach teva.

jeszcze mogę dodać o antidralu że z czasem będziesz używał go coraz rzadziej (1-2 razy w tygodniu)

pzdr
 
Do góry