Ma ktoś Biokominek w domu?

kominiarz_40

Nowicjusz
Dołączył
6 Maj 2009
Posty
1
Punkty reakcji
0
Witam
Ja mam i jestem bardzo zadowolony . Nie potrzebny jest komin , a co najważniejsze nie ma brudu w domu jak przy tradycyjnym kominku.
 

antone

Nowicjusz
Dołączył
28 Kwiecień 2009
Posty
14
Punkty reakcji
0
Ładne ale za duży ekskluziw. Ja potrzebuję takiego prostego jak tamten kominek, no i żeby też nie namontować się za bardzo. Widzę, że raczej mało ludzi ma to. Trzeba będzie jednak się w końcu zdecydować na coś. Jak ktoś ma jakies doświadczenia to chętnie poczytam. A i będę wdzięczny za jakieś linki dodatkowe.
 

zanka34

Nowicjusz
Dołączył
18 Czerwiec 2009
Posty
16
Punkty reakcji
0
jak juz tak przy komin(kach) jesteście to mi możecie powiedzieć czy cegły terca się nadają na obłożenie wkładu kominkowego? trochę nie babskie pytanie, ale mąż na razie mówi że nie ma do tego głowy, a mi się cały czas ten kominek marzy...
unsure.gif
 

WujekSamoZuo

Nowicjusz
Dołączył
6 Styczeń 2010
Posty
254
Punkty reakcji
1
Całkiem fajnie to wygląda. Wydaje mi się, że to może być całkiem ciekawa opcja, zwłaszcza dla osób, które chcą mieć kominek, albo coś co nada odpowiedniego nastroju mieszkaniu. A niestety nie zawsze jest możliwość zamontowania sobie prawdziwego kominka w domu. Ale generalnie pomysł ciekawy. Martwi mnie tylko system napełniania tych kominków.
 

kleopatri11

Nowicjusz
Dołączył
6 Luty 2010
Posty
1
Punkty reakcji
0
ja od jakis 4 miesięcy mam biokominek marki Buschbeck - Boston - i mogę powiedzieć, że jest wart każdych pieniędzy!
Nie dość, że super wygląda, to jeszcze super grzeje:)

hej
 

Kisio

Nowicjusz
Dołączył
12 Styczeń 2010
Posty
98
Punkty reakcji
0
Bardzo często można teraz spotkać tego typu kominki w domach- trzeba przyznać,że wygląda to całkiem fajnie( chociaż ja jestem zwolenniczką tych tradycyjnych:)). Co prawda trochę to kosztuje, ale chyba warto w coś takiego zainwestować.Jeśli tylko masz taką możliwość to czemu nie...
 

ola_wroclaw

Nowicjusz
Dołączył
24 Październik 2010
Posty
1
Punkty reakcji
0
kisio napisał:
Bardzo często można teraz spotkać tego typu kominki w domach- trzeba przyznać,że wygląda to całkiem fajnie( chociaż ja jestem zwolenniczką tych tradycyjnych:)). Co prawda trochę to kosztuje, ale chyba warto w coś takiego zainwestować.Jeśli tylko masz taką możliwość to czemu nie...
Zainwestować w klasyczny kominek żeby mieć potem syf w domu i drewno na dywanie
biggrin.gif
dobre sobie. Lepiej kupić tańszy i lepszy biokominek i mieć spokój.


Pozdrawiam
 

polinea

Nowicjusz
Dołączył
26 Maj 2009
Posty
474
Punkty reakcji
2
Wiek
37
ola_wroclaw napisał:
Zainwestować w klasyczny kominek żeby mieć potem syf w domu i drewno na dywanie
biggrin.gif
dobre sobie. Lepiej kupić tańszy i lepszy biokominek i mieć spokój.


Pozdrawiam
To czy biokominek jest tańszy to polemizowałabym, ale na pewno wygląda o wiele nowocześniej niż kominek tradycyjny. Moim zdaniem to jest właśnie fajne połączenie klasyki ze stylem nowoczesnym. Tylko niestety ta cena jest dość dobijająca, no i słyszałam, że biopaliwo do tych kominków do najtańszych nie należy, także z tym zakupem będę musiała jeszcze poczekać.
 

gość 2

Nowicjusz
Dołączył
26 Grudzień 2010
Posty
1
Punkty reakcji
0
Witam wszystkich, których interesuje działanie biokominka.
Kupiłem takowy i właśnie dzisiaj go zdemontowałem i wyrzuciłem na śmietnik!
O mały włos a w święta odwiedziliby mnie strażacy. Od samego początku jego użytkowania pojawiały się problemy z regulacją wysokości płomienia. A ostatnie rozpalenie dało niezłego czadu!!! Nawet dolanie wody zgodnie z instrukcją by obniżyć jego wysokość spalania nic nie dawało. Ucieszyłem się gdy udało mi się w końcu ten płomień zadusić!!!
Nie polecam więc z tego względu takiego kominka do mieszkania. Można go podobno wykorzystać na zewnątrz, ale jak powieje wiatr to nie wiem co będzie działo się z płomieniami. Dlatego jak pisałem jest już kominek w pojemniku na śmieci. Wolę spokojnie spędzać chwile z rodziną np przy zapalonych świecach.
Dodam, że kominek nie był jakąś chińska podróbką - to produkt polski szeroko reklamowany na różnych forach. Nawet nie żal mi tych pieniędzy, które na niego wydałem. Cieszę się jak dziecko, że dom mi nie spłonął!!!
 

Ania1973

Nowicjusz
Dołączył
7 Styczeń 2011
Posty
2
Punkty reakcji
0
Ma ktoś może w domu biokominek (taki jak ten http://www.stylwdomu.pl/Biokominek_Angelo-1057.html). Nie mogę u siebie montować zwykłego a podobno na biokominki nie trzeba żadnych pozwoleń i rozwalania mieszkania.



Wiesz co ja mam biokominek ale innej firmy w domu, jest rewelacyujny nie wymaga pozwolen, jest czyty, estetyczny i spelnia swoja funkcje jestem bardzo zadowolona

Ja swoj kupiłam w sklepie producenta chantico fire a nazywa sie on Impuls. polecam go z czystym sumieniem
 

Ania1973

Nowicjusz
Dołączył
7 Styczeń 2011
Posty
2
Punkty reakcji
0
Ma ktoś może w domu biokominek (taki jak ten http://www.stylwdomu.pl/Biokominek_Angelo-1057.html). Nie mogę u siebie montować zwykłego a podobno na biokominki nie trzeba żadnych pozwoleń i rozwalania mieszkania.



Wiesz co ja mam biokominek ale innej firmy w domu, jest rewelacyujny nie wymaga pozwolen, jest czyty, estetyczny i spelnia swoja funkcje jestem bardzo zadowolona

Ja swoj kupiłam w sklepie producenta chantico fire a nazywa sie on Impuls. polecam go z czystym sumieniem

Całkiem fajnie to wygląda. Wydaje mi się, że to może być całkiem ciekawa opcja, zwłaszcza dla osób, które chcą mieć kominek, albo coś co nada odpowiedniego nastroju mieszkaniu. A niestety nie zawsze jest możliwość zamontowania sobie prawdziwego kominka w domu. Ale generalnie pomysł ciekawy. Martwi mnie tylko system napełniania tych kominków.


Dokładnie, biokominki można wstawiać tam gdzie nie możemy wejśc z tradycyjnym kominkiem, do tego ciekawe wzornictwo i czystość uzytkowania. Ceny też są różne -Tam gdzie ja kupiłam można kupic mały kominek za 600 zł ale sa tez i za prawie 5 tys.
To kwestia gustu, smaku a i tez zapotrzebowania. Mnie sie osobiście takie kominki podobaja bardzo i swoim Impuslem jestem zachwycona. Polecam
 

marekkat3

Nowicjusz
Dołączył
3 Luty 2011
Posty
6
Punkty reakcji
0
Dokładnie, biokominki(biomasa) można wstawiać tam gdzie nie możemy wejśc z tradycyjnym kominkiem, do tego ciekawe wzornictwo i czystość uzytkowania. Ceny też są różne -Tam gdzie ja kupiłam można kupic mały kominek za 600 zł ale sa tez i za prawie 5 tys.
To kwestia gustu, smaku a i tez zapotrzebowania. Mnie sie osobiście takie kominki podobaja bardzo i swoim Impuslem jestem zachwycona. Polecam
no to udało Ci się naprawdę tanio kupić ten kominek, ja jak ostatnio szukałem to poniżej 2k nie mogłem nic sensownego znaleźć, może podzielisz się jakimś kontaktem, namiarem na producenta u którego kupiłas?
 

Janek1234

Nowicjusz
Dołączył
1 Grudzień 2010
Posty
11
Punkty reakcji
0
Marek najwidoczniej nie postarałeś się, bo ja już znalazłem biokominek za 1,5k i nie jest to wcale jakiś bubel, po prostu z drugiej ręki, nie trzeba koniecznie szukać wszystkiego u najdroższych producentów, nie raz warto rozejrzeć się za mniej komercyjnymi firmami ;]
 

Przemasboss

Nowicjusz
Dołączył
16 Grudzień 2010
Posty
181
Punkty reakcji
2
Co za biokominki? Mi tam wystarczy mój kocioł od Zębca i jeszcze długo go niczym nie zastąpię. Wkurzją mnie kominki w domu.
 

naturat

Nowicjusz
Dołączył
23 Maj 2011
Posty
6
Punkty reakcji
1
a jak biokominki przedstawiają się w kwestii samych kosztów ogrzewania, z tego co można na forach poczytać to są chyba droższe w eksploatacji niż tradycyjne
 

maci3k1987

Nowicjusz
Dołączył
4 Lipiec 2011
Posty
1
Punkty reakcji
0
a jak biokominki przedstawiają się w kwestii samych kosztów ogrzewania, z tego co można na forach poczytać to są chyba droższe w eksploatacji niż tradycyjne

Przede wszystkim nie można traktować biokominka jako jedynego systemu grzewczego (przynajmniej nie w naszej strefie klimatycznej). Po pierwsze jego wydajność cieplna jest mniejsza niż w tradycyjnych kominkach, po drugie pod względem ekonomicznym jest to mniej opłacalne. Natomiast jeśli chodzi o docieplanie to biokominek sprawdza się znakomicie. W jesienny lub zimowy, chłodny wieczór zanim nasz konwencjonalny system grzewczy zacznie grzać jak należy wystarczy wlać trochę biopaliwa, zapalić i za dosłownie kilka chwil możemy cieszyć się wzrostem temperatury w pomieszczeniu, gdyż całe ciepło powstałe w wyniku spalania jest oddawane do pomieszczenia ze względu na to, że nie ma przewodu kominowego. Jeśli chodzi o koszty biopaliwa to średnio litr takiego bioetanolu kosztuje 9zł (oczywiście posiadające atest PZH) i spala się od 2-5 godzin w zależności od powierzchni spalania, gdyż niektóre modele posiadają jej regulację. Wybór biokominków jest bardzo szeroki, osobiście polecam firmę ALVADO ( www.alvado.pl ), posiadają w swojej ofercie biokominki różnych producentów jak i akcesoria do nich i oczywiście biopaliwo, a przede wszystkim znają się na rzeczy i z chęcią pomagają w wyborze.
 

primera

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2011
Posty
2
Punkty reakcji
0
Witam wszystkich, których interesuje działanie biokominka.
Kupiłem takowy i właśnie dzisiaj go zdemontowałem i wyrzuciłem na śmietnik!
O mały włos a w święta odwiedziliby mnie strażacy. Od samego początku jego użytkowania pojawiały się problemy z regulacją wysokości płomienia. A ostatnie rozpalenie dało niezłego czadu!!! Nawet dolanie wody zgodnie z instrukcją by obniżyć jego wysokość spalania nic nie dawało. Ucieszyłem się gdy udało mi się w końcu ten płomień zadusić!!!
Nie polecam więc z tego względu takiego kominka do mieszkania. Można go podobno wykorzystać na zewnątrz, ale jak powieje wiatr to nie wiem co będzie działo się z płomieniami. Dlatego jak pisałem jest już kominek w pojemniku na śmieci. Wolę spokojnie spędzać chwile z rodziną np przy zapalonych świecach.
Dodam, że kominek nie był jakąś chińska podróbką - to produkt polski szeroko reklamowany na różnych forach. Nawet nie żal mi tych pieniędzy, które na niego wydałem. Cieszę się jak dziecko, że dom mi nie spłonął!!!
Żeby uniknąć takich sytuacji warto prześledzić atesty i certyfikaty tego, co chce się kupić, a także dedykowanego paliwa. Przeglądając fora nie natknełam sie na negatywne opinie nt. paliwa FANOLA, jest ono sugerowane m. in. przez Planikę, która chyba wyjątkowo przeczulona jest na punkcie bezpieczeństwa...
 

logomedia

Nowicjusz
Dołączył
8 Styczeń 2010
Posty
4
Punkty reakcji
0
Jeśli chodzi akurat o Fanole to spotkałem wiele negatywnych opinii, w związku z jej nieprzyjemnym zapachem podczas palenia
 
Do góry