Oi!

nekro

Nowicjusz
Dołączył
13 Kwiecień 2009
Posty
87
Punkty reakcji
0
Czy zna ktoś dobre zespoły Oi!
W stylu Analogs, ale te które grają czysty oi bez zbędnego "kopania niewinnych" tylko czysty agresywny oi... bez zbędnej przemocy i podziałów.. bo naprawdę cieżko znaleźć takie zespoły bo inni są zbyt ogarnięci przemocą.. a oi... i przemoc....... to jednak nie tak jak to wygląda... a może jest tu jakiś prawdziwy OI! ?
 

Narodowiec68

czarny szczur / leon narodowiec
Dołączył
13 Luty 2008
Posty
1 127
Punkty reakcji
21
Wiek
35
Miasto
warszawski biały front
Nie siedzę już w tych klimatach, ale Bachor mają jedną znakomitą płytę(chyba najlepszy polski krążek oiowy) . Awantura za jedną polityczną piosenkę-Czerwone S:cenzura:ysyny zostali posądzeni o nazizm, więc nie wiem czy będzie pasowało :D
 

nekro

Nowicjusz
Dołączył
13 Kwiecień 2009
Posty
87
Punkty reakcji
0
Dzięki posłucham.. no ja otwarty na muzykę bo się wsłuchuje w tekst a nie to co ludize gadają :)
Bo wiadomo każdy znajdzie to co szuka... w każdym słowie co innego... a jedna prawda...
 

Narodowiec68

czarny szczur / leon narodowiec
Dołączył
13 Luty 2008
Posty
1 127
Punkty reakcji
21
Wiek
35
Miasto
warszawski biały front
w sumie to tutaj nie tyle nawet chodziło o tekst piosenki, ale o to, że wokalista dźgnął nożem jakiegoś anarchistę , który wcześniej zrobił nalot na koncert Awantury, później wykorzystano tę piosenkę jako "dowód" że jest naziolem.
tutaj masz jakiś kawałek hiszpańskich Rash-ów muzycznie jest oi-owy.
http://www.youtube.com/watch?v=N3E3Oydf0Ik
http://www.youtube.com/watch?v=jqCgRxilnko...feature=related

nie znam innych piosenek tego zespołu, ale te są niezłe.


Fajna jest jeszcze Rezystencja ale to polska prawica(ale nie naziole), więc nie wiem czy będzie ok.
 

karlik

Nowicjusz
Dołączył
20 Styczeń 2009
Posty
34
Punkty reakcji
0
Z polskich to ramzes & the hooligans, wczesne analogs ( szczególnie płyta oi młodzież ),z zagranicznych Angelic Upstarts, business, 4skins, perkele, oxymoron ( choć to raczej street punk ).
 

nekro

Nowicjusz
Dołączył
13 Kwiecień 2009
Posty
87
Punkty reakcji
0
dzięki ale znam te polskie coś jeszcze z polskich zbeer lumpexs coś jeszze ?
Bo zagraniczny nie interesuje mnie...
 

karlik

Nowicjusz
Dołączył
20 Styczeń 2009
Posty
34
Punkty reakcji
0
dzięki ale znam te polskie coś jeszcze z polskich zbeer lumpexs coś jeszze ?
Bo zagraniczny nie interesuje mnie...




Niestety polska scena oi ma się bardzo nie dobrze, można powiedzieć, że wcale jej nie ma. Zdecydowanie lepiej ma się frakcja 77 & street.
 

~CzArNa~

prezesowa.
Dołączył
9 Sierpień 2006
Posty
3 871
Punkty reakcji
4
skunx i all bandits na pewno ;)
rewizja, sedes, awantura, babayaga ojo
 

~CzArNa~

prezesowa.
Dołączył
9 Sierpień 2006
Posty
3 871
Punkty reakcji
4
Jak wejdziesz na youtuba i będziesz przesłuchiwać jeden zespół to tam sobie z boku zobacz w polecanych i może trafisz na coś nowego, ciekawego ;)
żeby nie spamować polecam zespół bachor ;)

Kajan90 fajna sygniaturka, ale czy aby nie za duża?
 

Kajan90

Żuaw Prawdy
Dołączył
25 Maj 2007
Posty
1 138
Punkty reakcji
5
Wiek
34
Kajan90 fajna sygniaturka, ale czy aby nie za duża?
widziałem większe i nie wiedziałem że istnieje przepis regulujący wielkość sygnaturki :p jeżeli jest ona niezgodna z regulaminem forum to oczywiście zmienię ;)

ale żeby nie robić dygresji swoje zastrzeżenia dotyczące mojego profilu zgłoś mi poprzez wiadomość prywatną.
 

Qua

Nowicjusz
Dołączył
5 Maj 2008
Posty
126
Punkty reakcji
3
Bachor jest świetny, polecam, chyba mój ulubiony zespół grający streetpunk :D . Zwłaszcza dobre są Fani Burdeli, Punk Rock i Mechaniczna Pomarańcza. Z angielskich dobry jest Sham 69, klasyka. Bulbulators też warto posłuchać, jak dla mnie jedna z "najdojrzalszych" Oi! kapel. Los Fastidios - o ile większość streetpunkowych kapel lekko skręca w prawo to oni na odwrót w lewo, ale grają naprawdę nieźle :D . Awantury odrobinę słuchałem, też dają radę :D . No i wiadomo The Analogs z Dzieciakami Atakującymi Policję na czele, ale to już chyba każdy zna :D . Czasem też Lumpexa posłucham, ale średnio do mnie przemawiają. Oi! :)
 

Sopat94

Nowicjusz
Dołączył
20 Grudzień 2008
Posty
62
Punkty reakcji
0
Ja slucham Oi i tylko Polski :) takie zespoly jak
The Pizdziores All Bandits Awantura Skunx Lumpex75 The Junkers The Niters Bachor Flat Caps.
 

albert223

Nowicjusz
Dołączył
31 Lipiec 2009
Posty
273
Punkty reakcji
0
co tu gadac The Gits, Awantura, All bandits, Junkers w mniejszym stopniu Lumpex, Bulbulators, Sztorm 68
nie powiedziałbym, że większość streetpunkowych kapel skręca na prawo, w Polsce tak, ale na świecie nie, przykład? oprócz debili z LosF, Kaos urbano i słynna musika oi!
 

MałaMi17

Nowicjusz
Dołączył
3 Kwiecień 2007
Posty
1 383
Punkty reakcji
0
Wiek
17
... to jakiś żart chyba. http://www.youtube.com/watch?v=_nrhVVIDvJU ':cenzura:eek:ny system' ! buahahhaa. :125:

Niestety polska scena oi ma się bardzo nie dobrze, można powiedzieć, że wcale jej nie ma.
trudno się dziwić, skoro teksty składają się praktycznie z częstochowskich rymów i traktują o chlaniu w bramach i kobietach lekkich obyczajów. z wyłączeniem kilku całkiem słuchalnych kapel, polska scena oi dotyka dna od spodu. niestety...
 

gremix78

Nowicjusz
Dołączył
15 Czerwiec 2010
Posty
13
Punkty reakcji
0
Co do Oi! to jest naprawdę tego sporo. Nikt nie wymienił zagranicznych kapel a przecież te grają typowego oja. A więc: 7 SECONDS, A.C.A.B, BLANKS 77, BROILERS, CHARGE 69, COMBAT 84, DISCIPLINE, MISTER X, Betontod, Oi! The Arrase, The Oppressed, Guerrilla Oi!, Perkele, Pilsner Oiquell, Volxsturm, Dead Kennedys, Oxymoron, SHAM 69, Evil Conduct, The Skinflicks, The 4-Skins, Cock Sparrer, The Oppressed, The Business, Loikaemie, The Last Resort, Cockney Rejects. Natomiast z polskich kapel to możesz jeszcze posłuchać: BACHOR, AWANTURA, ALL BANDITS, BTM, BULBULATORS, ZBEER, CONTRA BOYS, FAUL, HEADHUNTERS, LUMPEX75, THE PIZDZIORES, NITERS, REZYSTENCJA, REWIZJA, SKUNX, THE GITS, THE JUNKERS, ULICZNY OPRYSZEK, WRÓG PUBLICZNY, WERWOLF 77, POLSKA, RAMZES & THE HOOLIGANS, THE SANDALS i wiele wiele innych:)
 
Do góry