badania lekarskie do technikum

czekoladka3

Nowicjusz
Dołączył
14 Kwiecień 2008
Posty
499
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
Tarnobrzeg i okolice:)
witam wszystkich :)

najprawdopodobniej od przyszłego roku szkolnego będę uczyła się w technikum. do technikum wymagane są jakieś badania.
Czy może wie ktoś z was na czym one miałyby polegać?
I czy te badania moga być wykonane przez lekarza rodzinnego?
 

zygielekd31

Nowicjusz
Dołączył
28 Wrzesień 2008
Posty
393
Punkty reakcji
6
Wiek
34
Miasto
Temeria
Badania nie są wykonywane przez lekarza rodzinnego płaci się za nie ok 50zł, i w moim przypadku sprowadziły się do pytań czy mam dobry wzrok, problemy ze słuchem, krzywe kończyny ( :| ) i kilka innych. Po 5 minutach miałem karteczkę i 50zł mniej w portfelu.



RegiS.
 

lichtgestalt

Nowicjusz
Dołączył
1 Luty 2009
Posty
1 216
Punkty reakcji
0
Miasto
z pokoju :)
Tak są wymaganie badania, gdy moja koleżanka w tamtym roku składała podanie, to już wtedy dawano takie kartki ze skierowaniem na badania, ale u nas to było tak, że te badania wykonywane były przy szpitalu, chyba w przychodni medycyny pracy, czy coś takiego ;-) Do tych badań z tego co pamiętam zaliczały się takie podstawowe badania jak: pobranie krwi, próbka moczu, a także podanie do zbadania stolca, więcej nie pamiętam jakie to jeszcze były badania, aczkolwiek nie umiem Ci powiedzieć, czy te badania to lekarz rodzinny przeprowadzi, jeśli już to da Ci skierowanie na badania, zresztą nie wiem jak to będzie wyglądało w Waszym technikum i jakie miały by to być badania ;-) .
PS. Na jaki profil idziesz do technikum?
 

czekoladka3

Nowicjusz
Dołączył
14 Kwiecień 2008
Posty
499
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
Tarnobrzeg i okolice:)
technik żywienia

jak mieliśmy spotkanie z urzędem pracy w szkole to mówili że te badania mają być przeprowadzone przez lekarza medycyny pracy.
 
K

kinga_sc

Guest
wy chyba ochuj...liscie, odkąd płaci się za takie badania?

idziesz do rodzinnego i mówisz, że potrzebujesz zaświadczenie o braku przeciwskazań do wykonowania zawodu... i autograf. Zero zł. Za to się nie płaci, chyba, że chcesz mieć od typowego lekarza medycyny pracy.

pozatym przed praktykami szkoła sama zafunduje Ci badania w Ośrodku Medycyny Pracy i za nie zapłaci
 

southryan

Nowicjusz
Dołączył
28 Grudzień 2007
Posty
517
Punkty reakcji
1
Wiek
30
Miasto
Balamb Garden
Właśnie dzisiaj na wszelki wypadek zrobiłem sobie takie badanie do technikum (technik informatyk)
Badanie ogólnie jest bezpłatne, płatne są tylko w przypadku prywatnych praktyk. Jako że technik informatyk musi posiadać dobry wzrok to dostałem także skierowanie do okulisty. Całość przebiega dosyć szybko ; ) Trzeba było tylko się rozebrać do bielizny i skarpetek a więc nie aż tak źle ^^ Lekarz zaglądał do gardła, patrzył na kręgosłup, sprawdzał stopy i badał wzrok. Tyle
 

Jambez

Absurd i Nonsens
Dołączył
4 Styczeń 2009
Posty
1 265
Punkty reakcji
9
Wiek
33
Miasto
Bielsko Biała.
U mnie w szkole panuje konieczność udania się po skierowanie do sekretariatu szkoły na badania do medycyny pracy. Osobiście płaciłem 40 PLN za osłuchanie stetoskopem, sprawdzanie słuchu aparaturą, oraz 16 zł za OB, morfologię, oraz badanie moczu. Znam również przebieg badań na profil technika żywienia, a mianowicie pobiera się krew, powinno oddać się mocz do analizy, również o dziwo medycyna pracy kieruje do alergologa, natomiast sam lekarz mierzy ciśnienie, oraz bada stetoskopem.
 

Stuq

Mr. Complicated
Dołączył
10 Lipiec 2007
Posty
1 491
Punkty reakcji
3
Te badania to czysty biurokratyczny wymysł.
Idziesz do swojego pediatry z odpowiednim papierkiem (technikum powinno ci zapewnić ten papierek) albo i bez niego, wtedy sam lekarz ci wystawi świstek.

No chyba, że starasz się o przyjęcie do specyficznej szkoły - coś z jedzeniem itd, to wtedy może i trzeba płacić za specjalistyczne badania.

Sprawa okulisty na kierunku technik informatyk to też formalność. Sam mam wadę wzroku no ale chciałem iśc na ten kierunek: moja mama spytała się lekarki czy nie ma przeciwskazań, dostała odpowiedź: "a zabroni pani synowi nauki na takim kierunku...?" ;) No chyba, że byłbym w 99% niewidomy,to wtedy może bym papierka nie dostał.
 
K

kinga_sc

Guest
odkąd to się takie badania robi, normalnie ci wypisują od ręki i za free, a nie
 

ra-asti

Nowicjusz
Dołączył
30 Kwiecień 2009
Posty
19
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Kamień Pomorski
Też robiłam takie badania (technikum informatyczne również) i zapłaciłam za nie jakieś 40 złotych a sprawdzono mi tylko wzrok, bo jak stwierdził lekarz informatykowi nic więcej nie jest potrzebne ;] Moim zdaniem to tylko niepotrzebne zamieszanie
 

Safari

Nowicjusz
Dołączył
10 Październik 2008
Posty
776
Punkty reakcji
1
te badania są potrzebne po to żeby w 2 czy w 3 klasie dopuścili cie na praktyki , przeważnie są organizowane w szkole bezpłatnie ale jeśli się nie stawisz to będziesz musiał sam sobie załatwiać ale już z jakąś opłatą .
 
K

kinga_sc

Guest
ja wiem po co są te badania!

chodzi mi o to po grzyba je robią tak na poważnie, zamiast wypisać. Nie ma przeciwwskazań do wykonywania zawodu?

gdyby tak chcieli nam robić badania na moim profilu to by tych 4 lat wówczas brakło by je przeprowadzić...
 

Monika Litwin

Nowicjusz
Dołączył
24 Sierpień 2016
Posty
1
Punkty reakcji
0
Technik żywienia i usług gastronomicznych.
Dzisiaj byłam w medycynie pracy i zapłaciłam 40 zł za wpisanie wyników z sanepidu do książeczki i 40 zł za wypisanie orzeczenia. I muszę dodać, że moja szkoła nie pokrywa tych kosztów! Nie mówiąc już o 149 zł, które zapłaciłam za sanepid... Nawet nie dokończyłam wszelkich badań i nie wiem czy dalej w koszty nie polarne. Po południu idę na wywiad ponownie do medycyny pracy. Lekarz rodzinny mi tego nie wypełni, bo nawet na skierowaniu ze szkoły pisze, że muszę się udać to medycyny pracy. Także nie wypisujcie bzdur...
 

kasia8907

Nowicjusz
Dołączył
22 Sierpień 2016
Posty
25
Punkty reakcji
2
Musisz iść do medycyny pracy w należności do jakiego technikum sie wybierasz, tzn. na jaki profil, będziesz musiała zrobić kilka badań. Badanie wzroku, może krwi lub zalecenie wykonania książeczki z Sanepidu
 
E

eliz_ka

Guest
W Cosinusie mieliśmy tak, że był wcześniej zapowiedziany dzień w którym przyjedzie do nas lekarz i chętni mieli możliwość zrobienia sobie tych badań w szkole za darmo :)
 
Do góry