Zaskórniki + skóra wrażliwa. ZDJĘCIA.

martynaberi

Nowicjusz
Dołączył
19 Kwiecień 2009
Posty
1
Punkty reakcji
0
Mam maaasę zaskórników na twarzy. Mam 16 lat i pewnie problemy skórne w tym wieku to normalka, ale próbowałam masę rzeczy. I nic. Opiszę może mniej więcej, jaka jest moja skóra:
-dużo zaskórników,
-często się zaczerwienia w różnych miejscach,
-często mam uczucie ściągniętej skóry i wyraźnie czuję, że jest podrażniona,
-po wstaniu z łóżka bardzo się błyszyczy, jak i po całym dniu (wieczorem jest katastrofa),
-najlepiej jest chyba na policzkach (sfera T jest najbardziej pokryta zaskórnikami),
-nawilżam ją rano i wieczorem,
-myję dwa razy dziennie żelem bez mydła,
-używałam antybiotyku z alkoholem na skórę ale zrezygnowałam, bo moja skóra jest zbyt wrażliwa na takie coś,
-codziennie używam makijażu (podkład, korektor, puder),
-unikam słońca, o ile mogę, bo opalanie strasznie wysusza mi skórę i podrażnia (a zbliżają się wakacje =[).

Błagam o jakieś rady. Kosmetyczka odpada, chodziłam kiedyś na oczyszczanie, ale to nie zwalcza przyczyn powstawania trądziku i efekty są chwilowe. Jakieś kosmetyki, może tabletki...
Dermatolog też mi nie pomógł, chociaż może powinnam poszukać jakiegoś porządnego? Jestem z woj. pomorskiego.

Dla odważnych zdjęcie mojego trądziku ---> ZDJĘCIE

Z góry dziękuję.
 

Karolak93

Nowicjusz
Dołączył
22 Styczeń 2009
Posty
34
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
kraina wielkich gór
Hej...!moge ci polecic krem perfecta z gruszki(i z czegos tam jeszcze ale nie pamietam dokladnie)ma on dzialanie dzieki ktoremu skora sie tak nie przetluszcza i likwidyje blizny jak i zapobiega powstawaniu nowych jest on przeciwbakteryjny
 

Sica_

x]
Dołączył
3 Marzec 2007
Posty
1 681
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Poland
moze sprobuj zielonego kremu himalaya, anti acne czy cos w tym stylu, mi bardzo pomogl a cena jest ok; ewentualnie jesli wolisz cos lepszego to vichy ma dobry krem :] albo czerwono rozowy albo zielony, zielonego uzywalam-pomogl ale efekty gorsze od tego którego nazwę podalam na poczatku a cena wyzsza..

btw, masz sliczne oczy ;p
 

Rosalie

stara wiedźma
Dołączył
23 Luty 2009
Posty
6 045
Punkty reakcji
425
Miasto
.
Po zdjęciach widać,że nie będzie z tym łatwo. Ja osobiście proponowałabym Ci pójście do dobrego dermatologa, sama za duzo nie zdziałasz. To trzeba leczyć.
Po pierwsze: kup delikatny kosmetyk (żel oczyszczająco-matujący) do błyszczącej cery i myj twarz rano i wieczorem.
Po drugie: delikatny (bez alkoholu!) krem nawilżający, aby skóra się nie ściągała.
Po trzecie: żadne spirytusy salicylowe i inne wynalazki w Twoim przypadku nie pomogą, mogą tylko podrażnić skórę.
Po czwarte: oczyszczający peeling przeciwko wągrom granatowy Clean&Clear u mnie zlikwidował zaskórniki na brodzie (bo tyylko tu mialam). Tylko trzeba go delikatnie używać, masować twarz, a nie wcierać i szorować.
Po piąte: makijażu unikaj jak ognia - taka skóra musi oddychać, a zatykając jej pory make-upem tylko sobie szkodzisz. Jeżeli już musisz się malować, to polecam podklad jedwabisty podkład rozświetlający do skóry wrażliwej i skłonnej do alergii z serii AA. Dobrze kryje i nie podrażnia.
Pomaga też mycie twarzy wodą mineralną.
Kup suszony tymianek (nawet w spożywczaku jako przyprawę). W duzym garnku zagotuj wodę, potem wrzuć tymianek i na chwilę przykryj garnek pokrywką. Potem oczyszczoną twarz trzymaj nad wydobywającą sie parą. Mozesz też zamoczyć w tym ręcznik i gorący (ale tak żeby nie parzył ;) : przyłóż do twarzy. Otworzysz pory i cera będzie oddychać. Powodzenia i wytrwałości w walce ;) pozdrawiam
 

ciekawaswiata

...my kisses don't lie^^
Dołączył
27 Luty 2008
Posty
1 476
Punkty reakcji
1
Wiek
34
Miasto
Polska ;)
Hej...!moge ci polecic krem perfecta z gruszki
ja go używam, antybakteryjny, matujący i ma super zapach
w ogóle kosmetyki z tej serii Perfecta No Problem są bardzo fajne i polecam je.
a co do codziennego makijażu to sobie go daruj. twoja skóra potrzebuje pomocy a nie makijażu.
dbaj o skórę nie tylko wieczorem i w nocy ale także i w dzień.
 

xscarlettx

gingercore
Dołączył
30 Styczeń 2009
Posty
794
Punkty reakcji
1
Wiek
36
Hm...A nie lepiej byłoby pójść do lekarza dermatologa, zrobić badania poziomu hormonów?
 

Ashley88

speedAshi
Dołączył
3 Wrzesień 2008
Posty
1 690
Punkty reakcji
1
Wiek
35
Miasto
:P gdzies na poludniu
polecam: udanie sie do lekarza :)
oraz krem perfecty :) gruszkowy, wspaniale matuje :) i zmniejsza powstawanie nowych zaskornikow

polecam: udanie sie do lekarza :)
oraz krem perfecty :) gruszkowy, wspaniale matuje :) i zmniejsza powstawanie nowych zaskornikow
 

mandala

Nowicjusz
Dołączył
21 Listopad 2007
Posty
65
Punkty reakcji
0
wiem, że iwostin ma serie na skore z problemami, chyba puritin. Możesz sprobowac. jak bylam na ich badaniach zdrowia skory to bardzo polecali tą linie. No i to kremy dla wrażliwców, dostepne w aptekach tylko.
 
A

Alek06

Guest
wiem, że iwostin ma serie na skore z problemami, chyba puritin. Możesz sprobowac. jak bylam na ich badaniach zdrowia skory to bardzo polecali tą linie. No i to kremy dla wrażliwców, dostepne w aptekach tylko.


Dokładnie to kosmetyki stworzone własnie dla takiej cery.A poza tym jak sie niedawno dowiedziałam mozna spokojnie pomylic skóre sucha z wrazliwa.
 

mandala

Nowicjusz
Dołączył
21 Listopad 2007
Posty
65
Punkty reakcji
0
A bylas tez na tym ogolnopolskim badaniu skory? ja bylam w warszawie :)
 
B

blondyneczka83

Guest
W sumie nie wiem czemu taka duża część z Was uparła się na ten gruszkowy krem :p Ja tam nie widzę w nim nic nadzwyczajnego.
Może na sam początek zrezygnuj w perfumowanych żeli i pianek do mycia ciała, a zastąp je zwykłym mydłem siarkowym, lub najzwyklejszym Bambino (sam lekarz mi to powiedział).
Z racji tego, że mamy lato i wakacje, to ogranicz stosowanie pudrów i podkładów - czyli zrezygnuj z tapety.
Wystaw twarz do słoneczka na kilkanaście minut (regularnie) - tylko nie smaż jej przez kilka godzin :D
Zmień dietę - zrezygnuj z ogromnej ilości soli, oraz ostrych przypraw (pizza, chipsy - mówimy NIE).
Zaopatrz się w tonik i przemywaj nim cerę przed pójściem spać (np. dobry jest Acnosan i w dodatku jest tani jak barszcz).
Po wieczornym oczyszczeniu twarzy tonikiem wklep w zmienione chorobowo miejsca krem Acne-derm (na samym początku torszkę szczypie, ale później jest coraz lepiej).
No i najważniejsze! Wszystko wykonuj regularnie, gdyż trądzik nie zniknie w przeciągu 2-3dni!
 

Vanilka20

Nowicjusz
Dołączył
22 Czerwiec 2009
Posty
35
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Olsztyn
Sera żółtego też radziłabym odłożyć. I na pewno unikać kosmetyków z alkoholem bo podrażnia skórę i wysusza a jeszcze tego tu brakuje. Lepiej samemu nie próbować. Dermatolog wskazany.

I znowu bym proponowała Vichy Normaderm Soin Hydratant. Działa na takie rzeczy i nawilża skórę twarzy. a 70 zł do dwa mc-e to nie tragedia. Niezawodny. U mnie w grupie na studiach każda dziewczyna zna i na prawdę mieliśmy nawet zajęcia gdzie omawialiśmy jego strukturę (studiuję kosmetologię z odnową biologiczną). Robiłyśmy również doświadczenia. Ponad 96% dziewczyn biorących w nim udział po tygodniu miało znaczną poprawę między innymi na zaskórniki :)
 

oGrYzEkKk

Nowicjusz
Dołączył
7 Czerwiec 2009
Posty
244
Punkty reakcji
0
Miasto
Polska
Nie będę orginalna :D
Nie znam niczego skuteczniejszego ( lub raczej nic lepiej mi nie służy, mimo wypróbowania...kilku hangarów specyfików ) na zaskórniki i grudki niż Brevoxyl.
Trzeba jednak uważać na przesuszenia, podczas stosowania kremu-nawilżać buzię, nawilżać , nawilżać.
Chwalone są także kosmetyki zawierające kwasy, moje doświadczenia z nimi nie są jednak chwalebne, ale to kwestia indywidualna.
 

swiat_zofii

Nowicjusz
Dołączył
2 Marzec 2009
Posty
39
Punkty reakcji
0
mozesz sprobowac Benzacne na zaskórniki, wieczorem zel a rano tonik oczyszczajacy, benzacne w obu postaciach nie zawiera alkoholu wiec bedzie delikatniejsze od Brevoxylu
kremy tez powinnas uwazac, zeby uzywac tylko nawilżających, zadnych natluszczajacych ani co cery tlustej, moze Olay albo La Roche Posay, to z trochę droższych
i do dermatologa tez powinnas sie przejsc, bo moze masz specyficzny rodzaj skory, ale warto zrobic badania
 
B

blondyneczka83

Guest
Ale to też nie wiadomo jaką ma cere, ponieważ jeżeli ma wybitnie tłustą wręcz łojotokową, to nawet Brevoxyl, czy Acne-derm jej nie zaszkodzi, a jedynie złagodzi wydzielanie sebum. Teraz jest jeszcze gorąco, a to potęguje nie tylko pocenie się, ale i świecenie się na twarzy :/
Ja bym pozostała przy tej maści Acne-derm, bo jest dobra i nie jest droga, aczkolwiek sugerowałabym, aby smarować się nią tylko na wieczór, bo w ciągu upalnego dnia, to nawet nie chce wiedzieć jak taka nasmarowana twarz musi wyglądać :bag:
 

24062008

Nowicjusz
Dołączył
15 Listopad 2009
Posty
10
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
. gdzie pieprz rośnie .
jeej jakie Ty masz cudowne oczy ;))

aa ja Ci powiem ze sama miałam taki problem 2 lata temu ale poszłam do dermatologa, przepisał mi coś na V, nie wiem nie pamiętam już ;p.. kosztowało może nie tak mało ale pomogło, po 6 miesiącach nie było już prawie ani śladu po trądziku a blizn tez nie ma ..

ogólnie spotykałam się z opiniami, że puder 'pomaga' na trądzik i żee zniknie, ale niestety było coraz gorzej. Teraz na szczęście cieszę się twarzyczką bez żadnych problemów 'trądzikowych' ;D
 

Trocina

Nowicjusz
Dołączył
31 Październik 2009
Posty
53
Punkty reakcji
1
Być może mój post nic nie wniesie, ale tak pomijając wszystko nie uważam wcale, by twój problem był jakiś ogromny. Ot, trądzik... Nie jest to tragiczna sytuacja( moim zdaniem)
 

Lusiek276

Nowicjusz
Dołączył
25 Październik 2009
Posty
52
Punkty reakcji
0
Ja używam serii @nti @cne Flos-leku i muszę przyznać, że mam teraz zdecydowanie ładniejszą cerę. Może spróbuj tego :) A no i nie obciążaj sobie cery pudrami i podkładami, no chyba, że antybakteryjnym, bo one też zapychają pory. Najlepiej unikaj makijażu kiedy możesz.
 

DEKEROWA

Nowicjusz
Dołączył
24 Listopad 2009
Posty
7
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Częstochowa
Moja twarz wyglądała tak samo.
Pozbyłam sie tego problemu stosując następujące kremy:
Używam krem EFFACLAR K .
Kosmetykiem równie dobrym jest krem marki avene - cleanance K.
Pozdrawiam. I życzę wytrwałości :)
 
Do góry