Skocz do zawartości

Witaj!

Zarejestruj się, aby dołączyć do jednej z największych polskich społeczności!

Zdjęcie
- - - - -

Afroamerykanie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#1 TommyGun

TommyGun

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 106 postów

Napisano 16 kwiecień 2009 - 21:04

No właśnie, czarni zazwyczaj grają jazz, blues rap itd. A czy znacie jakieś kapele punkowe, alternatywne gdzie grają czarni? Do głowy przychodzi mi tylko Bad Brains (może trochę zeszli w stronę reggae, ale i tak pozostaną legendą hardcore), Whole Wheat Bread no i Yaphet Kotto. W sumie bębniarz Dead Kennedys był czarny. ;)

Użytkownik TommyGun edytował ten post 16 kwiecień 2009 - 21:10

• 0

#2 Lucy Mc Bride

Lucy Mc Bride

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 113 postów

Napisano 17 kwiecień 2009 - 12:04

Mi Afroamerykanie kojarza sie z rapem. Spiewaja o trudnym zyciu jakie wioda w dzielnicach, o tym, ze niewielu z nich odnosi sukces zyciowy, niewielu trafia do tych lepszych i bogatszych dzielnic. Owszem jazz, gospel - to rowniez. Zwlaszcza gospel wychodzi najlepiej.
  • 0

#3 karlik

karlik

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów

Napisano 18 kwiecień 2009 - 11:58

DEATH - http://www.myspace.com/deathprotopunk , pozatym wcześniej wspomniane bad brains.

Użytkownik karlik edytował ten post 18 kwiecień 2009 - 20:19

• 0

#4 luczjan

luczjan

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów

Napisano 06 czerwiec 2009 - 11:09

Z "nie-raperskich" to kojarzę np. Living Color. W Antyradiu puszczali swego czasu i się nawet spodobało :)
  • 0

#5 Guest_pandaredski_*

Guest_pandaredski_*
  • Goście

Napisano 10 czerwiec 2009 - 10:29

No właśnie, czarni zazwyczaj grają jazz, blues rap itd. A czy znacie jakieś kapele punkowe, alternatywne gdzie grają czarni? Do głowy przychodzi mi tylko Bad Brains (może trochę zeszli w stronę reggae, ale i tak pozostaną legendą hardcore), Whole Wheat Bread no i Yaphet Kotto. W sumie bębniarz Dead Kennedys był czarny. ;)

W pierwszych słowach mego listu ... przypominam, że ' punk' to po angielsku zawsze znaczyło ' śmieć '. Koresponduję z takim jednym amerykańskim muzykiem i ostatnio mi napisał coś takiego; ' sheet man some punk has stolen my bike' i mówie wam że to stare znaczenie wyrazu wciąż się świetnie ma w tej hameryce. Więc na miejscu tych afroamerykanów to ja bym się za punk nie zabierał, wystarczy, żę już ich brzydko nazywają.
Ostatnio oglądalem taki teledysk na mojej ulubionej stacji tv , cos tam ' she' s so dangerous, la la'. Tam statystowal taki jeden z afro irokezem, no nie powiem żeby wyglądał za fajnie. To by tu trzeba straszne uprzedzenia zwalczyć z tym ymydżem.
Teraz przechodzę do sedna, te wszystkie hip hopy i rapy to jest ucieleśnienie amerykańskiego punka. Jak jakis 'fall out boy' czy astrid lavigne czy jak jej tam może być jakimś pop punk to czemu by nie. Zaangażowanie społeczne, polityczne, gangsa owe drugs owe przeca jest. I coś wam jeszcze powiem. Pewno fachowcy tutaj mogą mi podac 150 fajnych nazw amerykańskich zespołów punkowych. Ale wiecie, w ludziach tam tego nie ma, nie przyjęło sie. Ludzie, wejdźcie se na jakąś popularną polską stronkę z muzą, pod haslem punk bedzie ' nawalony kaloryfer' , 'mózgó rozpad' i tysiąc innych. Polska, ten umęczony kraj kocha punk, choćby nie wiem ile by się urodzilo dijejów to tutaj punk nie umrze. Ale prosty lud Ameryki nie chce tego, afro czy nie afro. Macie zespół zapiszcie się na jakąkolwiek usa ową stronke, będziecie na pirszej stronie.
  • 0

#6 jacobbs

jacobbs

Pan Demonium

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 6077 postów

Napisano 10 czerwiec 2009 - 11:24

Piszesz co najmniej tak jakby w Polsce punkrock był na wyżynach i leciał w radiu. A w Stanach może i czysty punk nie jest aż tak popularny (nie wiem), za to doskonale ma się scena hc.
  • 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#7 Rozdi

Rozdi

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 474 postów

Napisano 10 czerwiec 2009 - 11:41

Najczęsciej Rap w końcu to od nich się wziął.

Użytkownik Rozdi edytował ten post 10 czerwiec 2009 - 11:41

• 0

#8 TommyGun

TommyGun

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 106 postów

Napisano 11 czerwiec 2009 - 19:49

W pierwszych słowach mego listu ... przypominam, że ' punk' to po angielsku zawsze znaczyło ' śmieć '. Koresponduję z takim jednym amerykańskim muzykiem i ostatnio mi napisał coś takiego; ' sheet man some punk has stolen my bike' i mówie wam że to stare znaczenie wyrazu wciąż się świetnie ma w tej hameryce. Więc na miejscu tych afroamerykanów to ja bym się za punk nie zabierał, wystarczy, żę już ich brzydko nazywają.
Ostatnio oglądalem taki teledysk na mojej ulubionej stacji tv , cos tam ' she' s so dangerous, la la'. Tam statystowal taki jeden z afro irokezem, no nie powiem żeby wyglądał za fajnie. To by tu trzeba straszne uprzedzenia zwalczyć z tym ymydżem.
Teraz przechodzę do sedna, te wszystkie hip hopy i rapy to jest ucieleśnienie amerykańskiego punka. Jak jakis 'fall out boy' czy astrid lavigne czy jak jej tam może być jakimś pop punk to czemu by nie. Zaangażowanie społeczne, polityczne, gangsa owe drugs owe przeca jest. I coś wam jeszcze powiem. Pewno fachowcy tutaj mogą mi podac 150 fajnych nazw amerykańskich zespołów punkowych. Ale wiecie, w ludziach tam tego nie ma, nie przyjęło sie. Ludzie, wejdźcie se na jakąś popularną polską stronkę z muzą, pod haslem punk bedzie ' nawalony kaloryfer' , 'mózgó rozpad' i tysiąc innych. Polska, ten umęczony kraj kocha punk, choćby nie wiem ile by się urodzilo dijejów to tutaj punk nie umrze. Ale prosty lud Ameryki nie chce tego, afro czy nie afro. Macie zespół zapiszcie się na jakąkolwiek usa ową stronke, będziecie na pirszej stronie.

Amerykanka scena punkowa i hc ma się całkiem dobrze. Punk w USA jest bardziej popularniejszy niż u nas.
  • 0

#9 michall0

michall0

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 54 postów

Napisano 12 czerwiec 2009 - 15:19

Hej! A kto zna Bloc Party - zespól indie rockowy? W tym zespole Kele Okerek (wokalista a zarazem gitarzysta) jest czarnoskóry. Znany zespól a nikt nie podał!
  • 0

#10 luczjan

luczjan

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów

Napisano 13 czerwiec 2009 - 19:03

A znam.. ;) aż się dziwię, że wczesniej nie skojarzyłam. No i jeszcze Lenny Kravitz oczywiście.
  • 0

#11 marley993

marley993

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów

Napisano 11 listopad 2013 - 18:14

Kapela King's x godna polecenia,wspomniany wcześniej Bad Brains warto zaznaczyć że to jedna z pierwszych kapeli hc/punk,Skindred/Dub War,Sevendust,Fishbone,Good Clean Fun to tylko kilka przykładów jest ich o wiele więcej ;) 

• 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#12 Dziabong

Dziabong

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip