chcę się uczyć angielskich słówek

ssianas1

Nowicjusz
Dołączył
7 Kwiecień 2009
Posty
1
Punkty reakcji
0
Chciałbym się pouczyć trochę angielskich słówek(takich najczęściej używanych) około 20 dziennie.
Jakie programy polecacie czy strony internetowe.

Mam jeszcze jedno pytanie czy lepiej uczyć się pojedynczych słówek czy idiomów(wyrażeń)?Co bardziej się przyda?
 

ghym

Nowicjusz
Dołączył
25 Lipiec 2008
Posty
574
Punkty reakcji
6
Miasto
stamtąd.
Myślę że możesz uczyć się trochę idiomów i trochę słówek. To i to się przydaję :p
 

Taskon

Nowicjusz
Dołączył
13 Kwiecień 2009
Posty
10
Punkty reakcji
0
możesz też aktywować usługę na maila na ang.pl - wysyłają Ci na maila codziennie słówko dnia i idiom dnia wraz z tłumaczeniem i przykładem użycia
 

Rycerz

Nowicjusz
Dołączył
7 Październik 2008
Posty
264
Punkty reakcji
4
Miasto
Z Bogdańca jestem
Co to za książki, które polecacie?
200 słów w 100 min to ściema na bank. Czytaliście je? Możecie choć trochę streścić?
 

Loner

Nowicjusz
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
148
Punkty reakcji
0
Sprawa jest prosta jesli chodzi o języki obce, po prostu zacznij się uczyc jest mnóstwo darmowych kursów w internecie przyklej sie do jednego i przerób go od początku do konca. Mowię z własnego doswiadczenia. Oprócz tego duzo czytam w po angielsku ale tylko rzeczy które mnie interesują czyli związane z konkretna tematyką, na początku jest trudno, ale to jak we wszystkim co kolwiek bys nierobił. Sekret tkwi w systematyce i żeby się nie poddawac, brnąc do przodu.

O to link do super i do tego 100% darmowych kursów

http://www.bbc.co.uk/polish/learningenglish/

Pozdrawiam i życzę sukcesów
 

MethTical

Nowicjusz
Dołączył
5 Sierpień 2008
Posty
178
Punkty reakcji
1
Wiek
40
nie ma co wierzyć w kursy typu 1000 słów w ileś tam minut..... Przyswajalność słownictwa zależy od indywidualnych predyspozycji, a poza tym wkucie iluś tam słów nie ma sensu, jeżeli ich się potem nie używa, bo od razu wylatują z głowy
 

MethTical

Nowicjusz
Dołączył
5 Sierpień 2008
Posty
178
Punkty reakcji
1
Wiek
40
ja, uczę nią od 5 lat ;) i polecam, ale nie kazdy sie nadaje... dobra jest na sam poczatek... tak do 4 poziomu, potem jednak proponuje tradycjną metodę...
 

mitaminer

Nowicjusz
Dołączył
1 Lipiec 2009
Posty
11
Punkty reakcji
0
Powinieneś określić jaki angielski cię interesuje - czy chcesz go się nauczyć do normalnych konwersacji, do pracy, do szkoły.
Mogę tobie polecić naukę z użyciem audiobooków. Powiem, że jest to całkiem fajna metoda. Słuchasz sobie z mp3-ujki albo z kompa a do tego masz książkę, więc uczysz się poprawnej pisowni i wymowy.
Według mnie jest to fajna metoda.
Poniżej przesyłam kilka linków:
Konwersacje
Angielski dla początkujących
Słownictwo i gramatyka + 1000 słówek dla początkujących
 

Rycerz

Nowicjusz
Dołączył
7 Październik 2008
Posty
264
Punkty reakcji
4
Miasto
Z Bogdańca jestem
To może jeszcze coś dodam. BB)
Od końca maja używam tego -> Profesor Henry
I muszę powiedzieć, że uczę się dzięki remu kilka razy szybciej.
Nie mniej nie należy zapominać o technikach zapamiętywanie. Wizualizacja i te sprawy. Klik Tik
No i jeszcze jedna kwestia. Olej gramatykę. Zabierz się za nią dopiero, jak będziesz rozumieć ~ 90% tekstu z gazety, czy książki.
 

Alex241

Fantasy.
Dołączył
10 Lipiec 2009
Posty
585
Punkty reakcji
16
Miasto
Piła
Sorki ale skąd tu taki sam temat?
http://m-forum.pl/chce-sie-uczyc-angielski...ek-p906611.html
A co do uczenia się do radzę sobie wyrobic własną metodę, ja jestem wzrokowcem, ale nie próbuję uczyc się metodą skojarzeń (wogóle to uczę się dunskiego).
Jeśli lepiej Ci idzie ze słuchu polecam nagrac swoją metodę na mp3 i później odsłuchac w celu przypomnienia.
Pozdrawiam.

p.s. albo przeczytaj to: 10 metod skutecznego uczenia sie slowek



--------------------
Only love, only love can leave such a mark,
But only love, only love heal such a scar.p
 

Tłumacz mati

Nowicjusz
Dołączył
6 Sierpień 2009
Posty
3
Punkty reakcji
0
Najlepiej uczyć sie słówek i w ogóle jezyka na czymś co sie lubi.Muzyka fajnego wykonawcy. tekst piosenek.Ciekawe angielskie ksiażki i artykuły. Wtedy nie zmuszasz się ale robisz to z przyjemnością.
 

neciczek

Nowicjusz
Dołączył
5 Październik 2009
Posty
31
Punkty reakcji
0
Miasto
Poland
"czy lepiej uczyć się pojedynczych słówek czy idiomów(wyrażeń)?"
Moja rada jest taka, że najlepiej rozpocząć od nauki tematycznie powiązanych ze sobą słówek. Przydadzą się zatem zarówno drukowane słowniczki, jak i strony.

O ang.pl już wspomniano i też mam za sobą naukę słówek z tą stroną - najlepiej zapisać się na słówko dnia. Inna to angielski.nauczaj.com (dział ze słówkami), a kolejna angielski.edu.pl To strony, na których bywam najczęściej jeśli chodzi o naukę angielskiego. Ostatnio na jakimś forum była także reklama angielski24.com - wygląda na nową, ale dobrze się zapowiada.

Fiszki to też dobry pomysł w szczególności na słówka, z którymi ma się największe problemy.

Po każdym nauczonym zestawie tematycznym dobrze jest utrwalić sobie słówka np. pisząc wypracowania, w których można będzie użyć przynajmniej kilku z nich. Dla mnie taka metoda okazała się bardzo skuteczna.

Powodzenia w nauce :)
 

delin

Nowicjusz
Dołączył
14 Grudzień 2008
Posty
298
Punkty reakcji
4
Wiek
36
Miasto
Wodzisław Śląski
Polecam dwa darmowe programiki które można ściągnąć z neta:
mkSłówka - podstawowa baza danych jest tragiczna, ale dostępny jest także edytor. Wpisujesz sobie słówka, a program cię potem z nich pyta, a cały materiał masz szansę powtarzać tak więc wchodzi w głowę, ja się w miesiąc nauczyłem 3000 słówek dzięki nie mu, warto zobaczyć
english teacher 1.3 - stara, dosowa wersja świetnego programu do nauki. Ma dobry zbiór słówek i różnych innych rodzajów testów, skąpa przedwindowsowska grafika ułatwia moim zdaniem przyswajanie materiału, gdyż koncentrujesz się tylko na aktualnym teście. Właśnie odkrywam stopniowo ten program, słowniki można również edytować grzebiąc w plikach, polecam :)
 
Do góry