Poparcie dla rozwoju fotowoltaiki w Polsce

123apsik

Nowicjusz
Dołączył
9 Kwiecień 2009
Posty
1
Punkty reakcji
0
Witam.
Prosze nie traktowac tego tematu jako spam

Nie wiedzialem gdzie umiescic taki temat, jednak cel akcji ma na celu zmiany w ustaleniach rządu, także myśle, że po części bedzie tu pasował.

Z całego serca zapraszam wszystkich do popierania zmian w Polskiej polityce energetycznej, która praktycznie całkowicie pomija w swoim działaniu fotowoltaikę jako źródło energii.
Dla tych, którzy nie mają pojęcia co to jest fotowoltaika - zapraszam http://www.pv.pl.

Więcej informacji i możliwość poparcia tutaj: http://www.forum.pv.pl/


pozdrawiam
 

Lucy Mc Bride

Nowicjusz
Dołączył
2 Styczeń 2008
Posty
113
Punkty reakcji
0
Wiek
47
Miasto
w Polsce
Ogniwa fotowoltaiczne to dobre rozwiazanie jesli chodzi o energie elektryczna z naturalnych zrodel. Panstwo by zbankrutowalo, gdyby na dachach wszystkich budynkow mieszkalnych umiescic baterie sloneczne. Jesli chodzi o pomysl to jest on na pewno super jesli chodzi o energetyke, ale kontrowersyjny jesli chodzi o budzet panstwa. Energia sloneczna nie wymaga kosztownych badan geologicznych i odwiertow jak geotermia, nie truje srodowiska jak energetyka cieplna czy awarie reaktorow atomowych, nie niszczy krajobrazu jak zapory i rzedy wiatrakow. Dobrze trafione z ta fotowoltaika i powinna sie rozwijac pelna para. To swietne rozwiazanie jakie do tej pory wymyslono - popieram. Nie ma to jak energia sloneczna - wegiel sie szybko wyczerpie, ale slonce poswieci miliardy lat jeszcze. Dziwi mnie, ze tak malo osob w Polsce popiera to swietne rozwiazanie.
 

TED69

Nowicjusz
Dołączył
1 Kwiecień 2009
Posty
204
Punkty reakcji
0
Ogniwa fotowoltaiczne to dobre rozwiazanie jesli chodzi o energie elektryczna z naturalnych zrodel. Niewiem, czy panstwo by nie zbankrutowalo przy czasach obecnego kryzysu, gdyby na dachach wszystkich budynkow mieszkalnych umiescic baterie sloneczne. Jesli chodzi o pomysl to jest super. Energia sloneczna nie wymaga kosztownych badan geologicznych i odwiertow jak geotermia, nie truje srodowiska jak energetyka cieplna czy awarie reaktorow atomowych, nie niszczy krajobrazu jak zapory i rzedy wiatrakow. Dobrze trafione z ta fotowoltaika i powinna sie rozwijac pelna para. To swietne rozwiazanie jakie do tej pory wymyslono - popieram. Nie ma to jak energia sloneczna - wegiel sie szybko wyczerpie, ale slonce poswieci miliardy lat jeszcze. Dziwi mnie, ze tak malo osob w Polsce popiera to swietne rozwiazanie.

Największym problemem tej technologi jest chyba jej wydajność no i jej akumulacja.
 

Lucy Mc Bride

Nowicjusz
Dołączył
2 Styczeń 2008
Posty
113
Punkty reakcji
0
Wiek
47
Miasto
w Polsce
Wydajnosc i akumulacja jest wazna. Na pewno nasza strefa umiarkowana nie dorowna takiej Saharze czy Arizonie, ale i tak ogolnie lepiej wypadamy niz rejony podbiegunowe o duzym zachmurzenie i niskim naslonecznieniu. Najatrakcyjniejsze pod wzgledami naslonecznienia jak zwykle okazuja sie gory i obszary wyzynne.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
no dobrze moze pareslow ode mnie
w naszych warunkach to absurd ekonomiczny
i w zasadze mozna na tym wywody zakonczyc
wprawdzie nie jest to az tak absurdalne jak elektrownie wiatrowe, ale..
 

TED69

Nowicjusz
Dołączył
1 Kwiecień 2009
Posty
204
Punkty reakcji
0
Z punktu widzenia ekonomicznego ta inwestycja baaaaardzo późno się zwróci, ale są też nieocenione korzyści dla środowiska ekologicznego.
Słyszałem, że gdyby całą Saharę obstawić kolektorami słonecznymi to wystarczyło by prądu dla całej Europy.
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
no dobrze moze pareslow ode mnie
w naszych warunkach to absurd ekonomiczny
i w zasadze mozna na tym wywody zakonczyc
wprawdzie nie jest to az tak absurdalne jak elektrownie wiatrowe, ale..

A ja tam popieram ich zapał. W końcu to jest jeszcze wschodząca technologia, Co prawda nie sadze, zeby to kiedyś rozwiązało problem energetyczny kraju, ale moze wpłynąć na koszt energii elektrycznej. A jeszcze jak dodamy technologie energii wiatrowej i.t.d. Do tego potrzeba tylko dopracować fotoogniwa oraz sposoby magazynowania energii elektrycznej. Oczywiście w sytuacji gospodarki centralnie planowanej (tak to jest z energetyką) przy realnym monopolu na pośredniczenie energią takie pomysły nie maja szans powodzenia. W warunkach wolnego rynku ta technologia była by już rozwinięta nie do poznania. Pewnie dlatego energetyka nie zrobiła jeszcze postępów od dziesięcioleci, w porównaniu z innymi branżami.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
widzisz ja nie mam nic przeciwko pozyskiwaniu energii ze slonca , ba jestem rekami, nogami za
ale wszczynajacemu temat chodzilo w wprzagniecie do tego struktur panstwa... a to zasadnicza roznica
o tym ze ktos chce postawic sobie ogniwo i dokladac do interesu to jego problem
jezeli ja mam za to placic mowie nie...
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Co racja to racja, ale likwidacja gospodarki planowanej w energetyce niestety nierealne. W takim razie nie popieram, włączania tego do jakiegoś programu, bo a nuż się okaże że fotowoltanika natrafia na jekies wewnętrzne trudności i ceny ogniw są ogromne, a technologia dalej w powijakach, a za to wyprodukowano super tanią i wydajną turbinę, i te kraje które zainwestowały w energetyką wiatrową mają teraz najtańszy prąd. No ale tego nie przewidzisz, a ja bym radził, żeby promować nowoczesne technologie poprzez liberalizacje rynku pośrednictwa energią. Taka intencja autorów nasunęła mi się na początku, stąd nieporozumienie.
 

Misiak12

Nowicjusz
Dołączył
28 Luty 2018
Posty
7
Punkty reakcji
0
no i na szczęście nam się trochę poukładało :) teraz fotowoltaika wygląda zupełnie inaczej :) sporo info jest na facebook.com/pvprojekt - można poczytać
 

Anno1506

Nowicjusz
Dołączył
29 Lipiec 2019
Posty
20
Punkty reakcji
0
Ogniwa fotowoltaiczne to naturalnie świetne rozwiązanie, jeszcze lepiej by było, jakby można było używać ich na własne potrzeby bez żadnych ograniczeń :)
 

______

Nowicjusz
Dołączył
24 Lipiec 2019
Posty
61
Punkty reakcji
2
W Norwegii produkujesz sobie auto w garażu, jedziesz na przegląd, jedziesz na certyfikację i rejestrujesz. W Polsce auta typu SAM z garaży nie wyjadą jak i reszta fajnych pomysłów i ciekawych rozwiązań dla ludzkości. Ktoś kiedyś napisał na tym forum, że jeszcze chwila i w Polsce tlen będzie na liczniki (zamontowane na plecach). Nie pomylił się bo w kraju nad suchą Wisłą wszystko co mogłoby być za darmo, musi kosztować i jest zakazane.
 

lissica

Nowicjusz
Dołączył
4 Grudzień 2015
Posty
89
Punkty reakcji
4
my właśnie niedługo bedziemy mieli montowaną fotowoltaikę, zdecydowaliśmy się na Stilo Energy, terminy mają szybkie, mają swoich monterów i fachowców, bedziemy mieli instalację na bazie mikrofalowników, która jest bezpieczna i efektywna
 
Do góry