Wada uzębienia = stały aparat na zęby

katedove

Nowicjusz
Dołączył
16 Maj 2012
Posty
2
Punkty reakcji
0
Miasto
Legnica
Cześć, na początku wstawiam wam fotkę moich "pięknych" zębów haha. :p cóż, aparat na zęby jest konieczny zarówno na górę jak i na dół. Pragnę się zdecydować na natychmiastową poprawę uśmiechu ;) mam dla was kilka pytań, być może mieliście podobną wadę lub się po prostu na tym znacie.

1) Patrząc na zdjęcie mniej więcej ile czasu musiałabym nosić aparat na górze i na dole ( dół zdecydowaanie gorszy -.- )
2) Czy konieczne jest usunięcie ząbków na dole by dwójeczki wróciły na swoje prawowite miejsce ? <boi się>
3) Czy lepiej jest założyć najpierw aparat na górę czy dół? a może oba jednocześnie?


Baardzo bardzo mi zależy na waszej pomocy, będę wdzięczna za pomoc :*IMAG0938-1.jpg
 

*Madzia*

Neurotyczna sadystka
Dołączył
17 Październik 2006
Posty
1 521
Punkty reakcji
25
1) Patrząc na zdjęcie mniej więcej ile czasu musiałabym nosić aparat na górze i na dole ( dół zdecydowaanie gorszy -.- )

Jakieś 2 - 3 lata.

2) Czy konieczne jest usunięcie ząbków na dole by dwójeczki wróciły na swoje prawowite miejsce ?

Nie.

3) Czy lepiej jest założyć najpierw aparat na górę czy dół? a może oba jednocześnie?

Zdecydowanie oba jednocześnie.
 

adryjan

Nowicjusz
Dołączył
28 Grudzień 2008
Posty
772
Punkty reakcji
11
Wiek
33
Miasto
Wrocław
Niedawno sobie założyłem aparat więc jakąś tam wiedzę posiadam od mojej Ortodontki.

1. Góra około roku, dół około dwóch
2. Nie. Mam w podobnym stanie górną dwójkę, ortodontka powiedziała, że będzie trochę mocniej zamek na niej i przy niej podkręcała, żeby ją wyciągnąć. Więc wydaje mi się, że powinno to pomóc.
3. Nie dwa na raz ze względu na ból zębów. Mi założyła najpierw górny a po dwóch - trzech wizytach będę miał dolny.
 

~`ewa~`

Nowicjusz
Dołączył
19 Październik 2009
Posty
14
Punkty reakcji
1
Wiek
29
Miasto
kujawsko-pomorskie
1. Wszystko zależy od tego w jakim tempie twoje zęby będą się prostowały, ale góra niezbyt długo, dół około 2 lat.
2. Nie.
3. Ja miałam zakładany najpierw jeden, później drugi, ale żałuję, bo teraz mogłabym mieć zdejmowane razem a tak to będę musiała czekać na zdjęcie drugiego, dlatego zdecydowanie lepiej jest założyć oba na raz.
 

notserious

Nowicjusz
Dołączył
17 Wrzesień 2012
Posty
446
Punkty reakcji
16
Wiek
32
Miasto
wlkp
Najlepiej będzie jak udasz się z tym do specjalisty... On ustali Ci indywidualne leczenie, nigdy nie jest raczej tak, że Ty sobie wybierasz czy możesz założyć osobno czy razem górę i dół. Ja na przykład najpierw miałam zakładany aparat na dole, następnie założono mi na górę tzw. rozszerzacz szczęki.. po rozszerzeniu szczęki dopiero ortodontka założyła mi górny aparat na zęby. Także zdjęciami i pytaniami nic nie zdziałasz..
 
Do góry