trądzik

nowicjuszka

Nowicjusz
Dołączył
5 Sierpień 2009
Posty
5
Punkty reakcji
0
Miasto
Polska
Dla jednych nie jest to problem, dla innych jest. Jednym trądzik uniemożliwia rozmowę z dotkniętą nim osobą, innym nie. To jest cecha indywidualna.

Ja osobiście nie mam problemu z kontaktem z osobami z różnego rodzaju defektami. Bo nie tylko trądzik utrudnia kontakty.

A co do trądziku...Dobry dermatolog sobie poradzi. wystarczy zrobić posiew z wydzieliny ze zmiany trądzikowej i dobrać odpowiednie leki.

Co do skutków ubocznych...One mogą ale nie muszą się pojawić...
 

MuNiRR

Nowicjusz
Dołączył
14 Kwiecień 2009
Posty
40
Punkty reakcji
0
Miasto
Kielce
Ja walcze 2 rok juz z tym i wychodze z tego juz.. nie mam prawie.. a jeszcze pamietam swoja twarz z pol roku temu... czolo czerwone od tego :cenzura:,broda,i boki... masakra wtedy nie wytrzymywalem i tez sie wstydzilem,mialem grzywke,ktora zaslaniala mi czolo.. normalnie sie nie chcialem ludziom pokazywac,jednak babcine leki wymiataja i teraz tez takiego uzywam i juz prawie nie ma ;) poza tym fakt jakies masci,zele,toniki stosowalem i pomagaja naprawde ;] Peace !

MNR
 

luka60

Nowicjusz
Dołączył
1 Maj 2009
Posty
7
Punkty reakcji
0
Witam
też się borykam z tym problemem, ale narazie nie stosowałem żadnych maści i kremów. Od czasu do czasu przemywałem tważ amolem lub wodą z mydłem. Nie zwracałem na to uwagi. Dopiero od pewnego czasu trądzik zaczął mi przeszkadzać. Czytałem o tym wiele. Odstawiłem słodycze i słodkie napoje (podobnież źle działają na cerę). Problem miałem jak przeczytałem że negatywnie wpływa również zmożony wysiłek fizyczny. Z tym jest problem bo chodzę dwa razy w tygodniu na siłownie i raz na basen, oraz robie 15km rowerkiem dziennie.
Ćwiczeń nie odstawie bo wypracowałem niezłą sylwetkę i kondychę.
Do dermatologa iść....hmm mam zaledwie 16 lat. Nie wiem czy mogę sam iść czy z opiekunem jakie dokumenty z sobą zabierać itp. W ogóle nie zawsze mam kasę na jakieś drogie leki...
 

Aridn

Nowicjusz
Dołączył
5 Październik 2023
Posty
89
Punkty reakcji
0
Spróbuj suplementacji olejem z wiesiołka, on niektórym pomagał przy zaburzeniach hormonów, a na pewno nie zaszkodzi. No i nie rezygnuj ze stosowania kuracji dermatologicznych zewnętrznie, nawet jak trochę pomogą, to lepiej niż nic. Niestety trądzik jest chorobą przewlekłą i cały czas trzeba regulować skórę.

Polecam również poczytać sobie o ziołach na trądzik:
https://loremvit.pl/ziola-na-cere/

Wiele z nich ma zbawienne działanie.
 
Do góry