Telefon jako organizer i przeglądarka www

Szarek

Nowicjusz
Dołączył
3 Wrzesień 2007
Posty
39
Punkty reakcji
1
Wiek
36
Miasto
Bydgoszcz
Chcę kupić sobie Smartphone spełniający następujące warunki:

- do 500 zł (+/- 50 zł) - to jest pierwszy smartphone więc chcę kupić coś co pozwoli mi poznać moje potrzeby odnośnie takich urządzeń
- dobra jakość / funkcjonalność do ceny
- nowy (ewentualnie używany jeżeli będzie znaczna różnica w funkcjonalności)
- oparty na systemie Android
- dobre wsparcie / wydajność dla rozwiązań webowych (przeglądanie stron internetowych, Google Gmail / Kalendarz / Mapy, jakdojade.pl itp.)
- czytanie pdf'ów i oglądanie filmów w różnej kompresji/formacie z karty pamięci
- wsparcie ze strony producenta jeżeli chodzi o aktualność systemu operacyjnego

Co jest mi obojętne:

- wydajność w grach
- jakieś wyjątkowe wsparcie dla nk, facebooka czy youtuba
- wysoka jakość aparatu czy kamery
- wyjątkowe gadżety związane z rozmowami czy pisaniem sms'ów

Podsumowując:

Telefon ma być organizerem z możliwością sprawnego przeglądania stron internetowych. Sporadycznie mam zamiar oglądać / czytać materiały szkoleniowe w postaci PDF lub filmów / animacji. Stawiam na profesjonalne rozwiązania niż rozrywkowe.

Moim zdaniem bardzo dobrze spełnia te założenia telefon:

Samsung Galaxy mini 2 S6500

Chciałbym Was poprosić o dwie rzeczy:

- jeżeli uważacie, że znacie lepszy wybór telefonu to napiszcie mi model nawet bez uzasadnienia
- napiszcie mi czy widzicie jakaś istotne wady/braki w moim wyborze - nie mam doświadczenia w używaniu smartphona
 

a3z4

Grandmaster
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
1 605
Punkty reakcji
451
Miasto
Środek świata
Ja w tej cenie rozejrzałbym się za Xperią J. Dużej przepaści między podanym przez Ciebie modelem nie będzie, ale na pewno odczujesz jakiś wzrost wydajności. Na plus jest również to że posiada nowszą wersję Androida - 4.0. Ewentualnie za nieco więcej jest Xperia U, naprawdę warta swojej ceny.
 

Cyr4x

Nowicjusz
Dołączył
31 Lipiec 2010
Posty
638
Punkty reakcji
20
Do 500 zł spokonie znajdziesz nowego Sony Ericssona Live With Walkman. Wydajny i przyzwoity. Ewentualnie używaną Xperię Neo V lub Samsunga Galaxy S. To lepsze rozwiązanie do internetu, bo obydwa modele mają znacznie wyższą rozdzielczość niż Walkman. Google Calendar, Google mapy, czy Jakdojade.pl mają dedykowane aplikacje na Androida, więc z tym nie będzie żadnego problemu.
 
Do góry