Szukanie drugiej połówki

snowki

Nowicjusz
Dołączył
2 Sierpień 2005
Posty
42
Punkty reakcji
0
Miasto
Wisła
Jak to jest z malzenstwem?? Jak sprawdzic czy to wlasnie ta osoba ktora Bóg dla nas przeznaczyl?? I czy to Bóg wybiera dla nas druga czesc czy wybor nalezy do nas a On tylko nam blogoslawi?? A jak sprawa seksu przedmalzenskiego?? Bóg jest za czy przeciw??
 

Tux

a co to jest ranga?
Dołączył
1 Sierpień 2005
Posty
633
Punkty reakcji
0
Wiek
41
Miasto
Tarnów (no - prawie)
snowki napisał:
Jak to jest z malzenstwem?? Jak sprawdzic czy to wlasnie ta osoba ktora Bóg dla nas przeznaczyl??

Hmm... trudna sprawa. Myślę że to się będzie wiedziało jak się ją spotka, wtedy wątpliwości miną.

snowki napisał:
I czy to Bóg wybiera dla nas druga czesc czy wybor nalezy do nas a On tylko nam blogoslawi??

Myślę że może on wybrać dla nas odpowiednią osobę i jeśli będziemy się do Niego modlić o drugą połówkę, tak pokieruje naszym życiem że w końcu ją spotkamy.

snowki napisał:
A jak sprawa seksu przedmalzenskiego?? Bóg jest za czy przeciw??

Oczywiście że przeciw. Seks jest zarezerwowany dla małżeństwa.
 

Martina

Nowicjusz
Dołączył
19 Czerwiec 2005
Posty
778
Punkty reakcji
0
heh a mama mi wczoraj opowiedziała fajną historię
na jej naukach przedmałżenskich po iluś tam lekcjach następowała spowiedz według wysnaczonych punktów
moja mama powiedziała księdzu, że współżyła z mężczyzną (oczywiscie przed ślubem)
ksiądz zadał pytanie - z przyszłym mężem ?
mama na to - tak

a ksiądz - a to można :D
 

Fiolka44

Nowicjusz
Dołączył
28 Lipiec 2005
Posty
73
Punkty reakcji
0
Miasto
k/Cieszyna
wyboru musimy my dokonac.jezuz nas moze pokieriowacmusimy modlic sie o naszego przyszlego meza/zone zeby trwal w czystosci seksualnej i chodzil drogami Pana.

co do sexu Bog mowi wprost ze stworzyl sex dla przyjemnosci ale tylko w malzenstwie.jakbyscie sie chlopcy czuli jakby wasza przyszla zoba robila to juz z paroma? :znudzony: , przeczytajcie soie ksiazke Prezent zapakowany przez Pana Boga dla kobiet zmienicie zdanie i bedziecie do tego darzyc.a dla chlopcow tez pare jest np poskramianie hormonw.sweitne ksiazki
 

Atiras

Nowicjusz
Dołączył
10 Maj 2005
Posty
270
Punkty reakcji
0
Fiolka44 napisał:
zoba robila to juz z paroma?
Jakby tylko o to chodziło... hihi Ciekawe jakbyś się czuł/a, gdyby podczas sexu ze współmałżonkiem/ką wiedział, że mimowolnie porównuje Cie do zeszłych "przygodnych" (mniej lub bardziej) partnerów/ek...
Aha i co do książek to jutro podam najciekawsze tytuły które znam i przeczytałem :D
 

bahiri

Nowicjusz
Dołączył
7 Sierpień 2005
Posty
415
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
kraków
Wydaje mi się,że jeżeli ktoś postępuje tak jak powinien to spotka taką osobę jaką mu Bóg przeznaczył i będzie z nią szczęsliwy...sama nie wiem...też zastanawiałam się niedawno nad sexem przed małżeńskim.Myślę,że dlatego zabrionone jest współzycie przed ślubem by zapobiec cudzołóstwa...czyli posiadania w zyciu więcej niż jedego "kochanka" ale jeżeli ktoś ma tylko jednego partnera przez całe życie,to nie jest ważne czy pierwszy raz był przed czy po ślubie bo wciąż jest to tylko ta jedna jedyna osoba na całe życie...chyba na tym polega czystość,a przynajmniej ja do takiego wniosku doszłam :) Jeżeli ktoś nie jest pewien, czy chce całe zycie spędzić z obecnym partnerem to powinien jednak nie robić tego przed ślubem-takie jest moje zdanie,ale czy mam rację? :niepewny:
 

Karolina

Nowicjusz
Dołączył
4 Maj 2005
Posty
2 878
Punkty reakcji
0
Wiek
35
snowki, a ty nie jestes za młody że myśleć o małżeństwie?:>
 

Muszelka

Nowicjusz
Dołączył
5 Maj 2005
Posty
138
Punkty reakcji
0
Co do tej Drugiej Połowy to ja napiszę, że jak będziecie już tak naprawdę zakochani i ta miłość będzie prawdziwa to Bóg Wam powie czy to TA OSOBA! Gwarantuje!!!

A co do sexu, to Bóg mówi że tylko w małżeństwie,bo z tego mogą począć się dzieci i trzeba byc trochę odpowiedzialnym.Ale ja jeszcze nie jestem mężatką, mam narzeczonego i zaplanowany ślub a mimo to ksiądz w konfesjonale powiedział nam, że skoro chcemy spędzić resztę zycia razem i robimy to świadomie i jest juz wszystko zapalnowane to sex teraz nie jest grzechem!!! My jednak wytrwamy w czystości do slubu z innych względów...
 

Fiolka44

Nowicjusz
Dołączył
28 Lipiec 2005
Posty
73
Punkty reakcji
0
Miasto
k/Cieszyna
z jaki chinnych wzgledow?
ja uwazam ze nawety jeslisie jest tego pewnym trzeba czekac do malzenstwa.
znammnostwo osob ktorzy bylipewni oboje zrobili to i teraz ie sa razem.wiekszosc osob ktorzy zrobili to przed malzenstwema sa juz w malzenstwie zaluja tego nawet jeslibylo to z terazniejszym mezem/zona.
a jesli np ta osob umrze przed slubem.a poza tym slub o jest najpiekniejsza chwila kazdego i sex musi wypelniac ten dzien.
 

Atiras

Nowicjusz
Dołączył
10 Maj 2005
Posty
270
Punkty reakcji
0
Różni księża różnie mówią... Niestety.
Ja uważam że jakkolwiek pewnym by się nie było, powinno się zaczekać do ślubu.

A to jest jedna z książek, które mogą bardzo pomóc ;) . Przeczytałem, stosuje i opłaca się!
"Abecadło Miłości" Susie Shellenberger i Greg Johnson wyd. Vocatio
Znam jeszcze jedną książkę, ale nie pamiętam teraz nazwy - pożyczyłem swojej dziewczynie i napisze jak dostane spowrotem. :)
 

Hammerheart

Nowicjusz
Dołączył
9 Maj 2005
Posty
344
Punkty reakcji
1
Wiek
116
Miasto
Kraków
tak czytam i szczena mi opada bo dla niektórych ślub jest po to żeby "sex uprawaić" ja myśąłem że ślub Bierze sie z miłosci a nie dla "sexu". "sex uprawaić" nienawidze tego wyrarzenia uprawiać morzna marchewki nie lepiej mówić kochać się ?? :dezorientacja:
Wogule sporo małżeństw rozpada sie z powodu róznicty temperamntów nielpiej sie dopasować na pcządku w tych kwestiach ?? z resztą miłość nie morze być grzeszna jeśli oboje ludzi śię kocha... chyba ze to jest 5 minutowa znajomość na imprezie to wttedy sory........Dominus spirytus sathans :diabelek2:
 

bahiri

Nowicjusz
Dołączył
7 Sierpień 2005
Posty
415
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
kraków
ja siem zgadzam z moim kochaniem :*:*:* czyli hammerheartem :*:* bo z niektórych postów własnie tak wynika a chyba nie o to chodzi w małżeństwie, nie o sex tylko o to by być razem. Ja będę zawsze z moim mężem i wiem o tym :)
 

Tux

a co to jest ranga?
Dołączył
1 Sierpień 2005
Posty
633
Punkty reakcji
0
Wiek
41
Miasto
Tarnów (no - prawie)
Seks jest jednym ze sposobów wyrażania miłości, ale IMHO nie jej częścią. Miłość bez seksu też jest możliwa.
 

Muszelka

Nowicjusz
Dołączył
5 Maj 2005
Posty
138
Punkty reakcji
0
Oczywiście że jest możliwa!!! Ja tego doświadczam!!!
Buziaki dla wszystkich :*
 

niva

Nowicjusz
Dołączył
6 Sierpień 2005
Posty
9
Punkty reakcji
0
wg wiary nie mozna uprawiac sexu przed slubem gdyz nie wyraza ona pelnej milości do 2 czlowieka. hmmm a z tym przeznaczeniem roznie bywa..bo niby Bog wie o nas wszystko a jednak mamy wolna wole :/ troche paradoks
 

annie

Nowicjusz
Dołączył
10 Sierpień 2005
Posty
120
Punkty reakcji
0
Wiek
53
Miasto
Holandia
Muszelka napisał:
ksiądz w konfesjonale powiedział nam, że skoro chcemy spędzić resztę zycia razem i robimy to świadomie i jest juz wszystko zapalnowane to sex teraz nie jest grzechem!!! My jednak wytrwamy w czystości do slubu z innych względów...
[snapback]60793[/snapback]​

Oj, dziwni ci ksieza...
My bralismy slub w Holandii, a ze tu nie ma Konkordatu, wiec cywilny osobno, koscielny osobno.Chcielismy oczywiscie w jak najbardziej zblizonym terminie, niestety nie dalo sie, i odstep miedzy cywilnym a koscielnym byl dosc duzy, 2 miesiace. W tym okresie nie wolno nam bylo przystepowac do Komunii, bo zylismy przeciez w zwiazku niesakramentalnym. Nikt nas nie pytal, czy wspolzyjemy, czy nie, po prostu - formalnie jestesmy w zwiazku niesakramentalnym, wiec nam sie sakramenty nie naleza. A przeciez data slubu byla juz ustalona, chodzilismy na kurs itd.. Coz, dziwni ci ksieza... Dla mnie bylo to duzym upokorzeniem, i duzym bolem. Byc pozbawiona Eucharystii przez cale dwa miesiace, choc i tak trwalismy w czystosci. Pokusa nasuwala sie sama. Skoro i tak traktuja nas jak cudzoloznikow, to po co sie wstrzymywac.
 
Do góry