Sztuki walki w chrzanowie

adrian_9

Nowicjusz
Dołączył
15 Lipiec 2009
Posty
8
Punkty reakcji
0
Witam!!
Od września chciałbym zacząć trenować jakąś sztukę walki, jednak nie wiem jaką i nie wiem gdzie. Ogólnie rzecz biorąc moje fizyczne warunki są słabe, po prostu rzadki jestem:). Macie może jakieś dla mnie propozycje?
 

Kamilosekk

Nowicjusz
Dołączył
27 Marzec 2010
Posty
95
Punkty reakcji
4
Miasto
Wodzisław śl
Chcesz trenować sztuki walki,dla samego utrzymania kondycji fizycznej i satysfakcji,czy chcesz uprawiać sporty walki,dla kondycji i żeby umieć się obronić na ulicy?
Jak sztuki walki to idź na karate,judo.
Jak sporty walki to najlepsze są Muay Thai,Kickboxing.
Zależy co jest w twoim mieście.
Nie martw się o to,że fizycznie nie dasz rady na treningu,na ogół trenerzy są wyrozumiali dla nowych.
 

adrian_9

Nowicjusz
Dołączył
15 Lipiec 2009
Posty
8
Punkty reakcji
0
Właśnie chodziło mi o to, aby móc obronić się na ulicy. Jak to mój kuzyn mówił "W tym mieście trzeba albo mieć mocne nogi, albo umieć sztuki walki":), choć nie spotkałem się z gościem, który chciałby mnie pobić, ale kto wie co przyniesie przyszłość. U mnie w Chrzanowie z tego co czytałem w necie to kickboxing, karate kyokushin i oyama, aikido, ale post był z 2007, więc nie wiem czy aktualne.
 

Kamilosekk

Nowicjusz
Dołączył
27 Marzec 2010
Posty
95
Punkty reakcji
4
Miasto
Wodzisław śl
http://www.sfd.pl/Chrzan%C3%B3w_Sztuki_Walki-t367213.html
tu są jakieś powypisywane,w obronie na ulicy to ty dużego wyboru nie masz, albo kickboxing,albo jeśli faktycznie jest jak na sfd jest napisane muay thai.
Muay Thai może być dobre na ulicy,są uderzenia łokciami,kolanami,okrężne kopnięcia.W kickboxingu nie ma uderzeń z łokci ale jest nie złe kopnięcie nie wiem jak się pisze czyt. majgeri ;]
Znam jedną osobę która trenowała kickboxing i na prawdę potrafi sobie poradzić.
Chcę się dodatkowo od września zapisać na muay thai.
 
Do góry