Sytuacja w polskich zakładach karnych

Stalowy

Bywalec
Dołączył
20 Maj 2021
Posty
1 390
Punkty reakcji
90
Wiek
40
Miasto
Tajemnicze miejsce...
Tak pomyślałem, że zaproponuję tutaj jakiś temat, bo już dawno nie proponowałem żadnego tematu.

Temat o zakładach karnych w Polsce.

Z ciekawością oglądam różne dokumenty w telewizji, a także w sieci o zakładach karnych i o skazanych w takich miejscach.
Ja na szczęście nigdy nie trafiłem do takiego miejsca i mam nadzieję, że nigdy tam nie trafię, ale bywa różnie.
Tam może trafić każdy i niekoniecznie jakiś recydywista, ale nawet taki, który nigdy nie miał żadnego konfliktu z prawem.
Można tak złamać prawo i wplątać się w taką sytuację, jedyny raz w życiu, by trafić na kilka lat do... zamknięcia.
Ciekawią mnie reportaże o zakładach karnych i ludzie, którzy tam trafili.
Np. taki reportaż, który mi się szczególnie spodobał o skazanych, to "Skazany Za... ".
Obecnie w telewizji emitują taki reportaż "Więzienie" oraz "Więzienie kobiet".
 

Stalowy

Bywalec
Dołączył
20 Maj 2021
Posty
1 390
Punkty reakcji
90
Wiek
40
Miasto
Tajemnicze miejsce...
Takie reportaże o zakładach karnych pokazują rzeczywistość skazanych, a także trudną psychicznie pracę strażników więziennych oraz cały personel pracowników zakładów karnych.
To jest bardzo trudna psychicznie praca i ja podziwiam tych wszystkich pracowników więziennych, którzy codziennie się zmagają z różnymi skazanymi.
A nie każdy się do takiej pracy nadaje.
Jednak są tacy, którzy nie dają rady i odchodzą z takiej pracy.
Zostają tylko ci, którzy sobie potrafią radzić w pracy strażnika więziennego, psychologa albo wychowawcy.
 
Do góry