Stres!

DanceMacabre

Nowicjusz
Dołączył
15 Marzec 2010
Posty
18
Punkty reakcji
1
Wiek
31
Miasto
Dzierżoniów
Chyba każdy z nas zaznał chociaż raz tego zjawiska. stres to jeden z elementów naszego życia. Dopada nas przed egzaminem, rozmową z szefem, w przypadku dzieci przed wywiadówką.
Bez wątpienia stres można by przyrównac do lini papilarnych, bo podobne jak one w danej postaci mogą występowa tylko u jednego człowieka.
Każdy z nas w innych sytuacjach odczuwa stres, inaczej go znosi i ma inne sposoby na pozbawienie się tego uczicia.
Stres ma oczywiście też pozytywne efekty co wynika z budowy naszego ciała. Pocenoie rąk na przykła, dawniej pomagalo człowiekowi w ucieczce przez wspinaczkę, a wydzielana adrenalina pobudza nas do walki.
Jakie jest Wasze zdanie o stresie? Kiedy go macie i jak go neutralizujecie?
 

robert_cj

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2010
Posty
61
Punkty reakcji
1
Wiek
32
Miasto
Piekary Śląskie
Ja teraz przeżywam!! Mam jutro sprawdzian z chemii, nic nie umiem i ciężko będzie z dostaniem promocji :p I się denerwuję lekko, najgorzej będzie przed snem. Dobra tyle ze wstępu.
Ja się ogólnie nie stresuję, żyjemy w okresie kiedy życie jest najłatwiejsze w historii, nie musimy się martwić o znalezienie jedzenia lub nie stania się nim. Mimo to, teraz wiemy o stresie najwięcej. Dla mnie najlepszym sposobem na pozbycie się go jest jakieś zajęcie. Tylko wtedy można przestać myśleć o stresującym powodzie.
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Dla mnie najlepszym sposobem na pozbycie się go jest jakieś zajęcie. Tylko wtedy można przestać myśleć o stresującym powodzie.
Fakt. Stres z biologicznego punktu widzenia jest potrzebny. Jednak staje się uporczywy, gdy zamiast działania człowiek się zamartwia. To między innymi wynik bierności.
 

neta1972

Nowicjusz
Dołączył
21 Wrzesień 2009
Posty
180
Punkty reakcji
1
Miasto
bardziej zachód niż wschód
krótkotrwały stres przed np.sprawdzianem w szkole to dla mnie tylko nerwówka, prawdziwy stres jest związany z silniejszymi emocjami i znacznie dłużej trwa. zaliczysz sprawdzian- nerwówka mija. sytuacja prawdziwie stresogenna trwa nawet po ustąpieniu stresogenu (np.po napadzie) lub po upływie czasu (np.po śmierci bliskiego) a nawet często prowadzi do nerwic i depresji. krótki stresik przed egzaminem działa mobilizująco (czyt.-szybciej się kombinuje ;) ) prawdziwy stres czyni w psychice spustoszenie.
 

Kiriki

Nowicjusz
Dołączył
13 Październik 2009
Posty
39
Punkty reakcji
0
Silny i długotrwały stres prowadzi od nerwic aż do psychozy.
 

Lusjus

Klawiatury Muszkieter :)
Dołączył
5 Grudzień 2006
Posty
1 229
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Wolsztyn
Stresa mam najczęściej przed egzaminem oraz przed wizyta u dentysty:) oraz przed publicznymi wystąpieniami:p moja rada na stres to głęboko oddychać przeponą:p pomaga mi prawie za każdym razem. No może nie u dentysty jak mi wierci w zębie..:(
 

bananowyrogal

Nowicjusz
Dołączył
22 Listopad 2013
Posty
12
Punkty reakcji
6
Wiek
30
Miasto
Radom
Stresuje się zwykle przed kolokwiami. Pierwszy rok studiów, nowe otoczenie, do tego nowe zajęcia na uczelni, ciężko się do tego przyzwyczaić. To co mi pomaga, to oczywiście muzyka, z którą nie rozstaje się nawet na chwilę oraz e-papieros. :)
 

orbite

Nowicjusz
Dołączył
27 Sierpień 2015
Posty
84
Punkty reakcji
2
Miasto
Warszawa
W poprzedniej pracy miałem DUŻO stresu. Wpływ - tragiczny, rozwala życie tak, że nie wiedziałem, że to możliwe.
Ja stosowałem tzw. box breathing - oddychanie 4-4-4-4.
Wdech - 4 sekundy
Zatrzymanie powietrza w płucach - 4 sekundy
Wydech - 4 sekundy
Zatrzymanie pustych płuc - 4 sekundy
Tak przez 5 minut i organizm się uspokaja (są do tego aplikacje na telefon, np. peaced breathing)
 
T

TomaszTomasz

Guest
Czasem tez mnie dopada takie coś. Nie jem nie śpię a jak już usnę to koszmary. Nie mam sposobu na pozbycie sie tego stanu.
 

Karolcia88

Administrator
Członek Załogi
Administrator
Moderator
Dołączył
19 Kwiecień 2015
Posty
81
Punkty reakcji
11
Stres to najgorsze co może być! Najczęściej niestety nie jesteśmy w stanie zapanować nad nim lub po prostu go wyeliminować. Fajnie jest wtedy, gdy ten stres działa motywująco, ale w większości przypadków skutek jest odwrotny.
 
Do góry