Starożytne Cywilizacje Itp. - poszukiwanie źródeł informacji

Taboretix

Bondziorno. Mateista.
Dołączył
6 Listopad 2005
Posty
1 305
Punkty reakcji
2
Wiek
36
Miasto
El Dorado
Jeżeli ktoś zna jakieś ciekawe stornki na tematy :
- Cywilizacji Inków, Azteków, Majów
- Innych cywilizaji, któryc nie wymieniłem (ponieważ nieznam zbyt wiele :p)
-Róznych ciekawostek związanych związanych z tymi tematami
-Wszystkiego co jest z Tym związane.

Zaczeła interesować mnie ta tematyka, więc jak ktoś moze coś pomóc to dzięki z góry :)
 

BlizZ

Oczekujący Przyszłości
Dołączył
2 Sierpień 2005
Posty
1 731
Punkty reakcji
1
Wiek
33
Miasto
Częstochowa
Zagląda jak zagląda. Ja się interesuję historią wogóle, o cywilizacjach amerykańskich też się swego czasu coś czytało ( Maćku Pićku i te sprawy :] ) . Dla mnie największa radocha to wejść sobie na google i samemu coś ciekawego znaleźć, niekoniecznie zawsze po polsku. :eek:k: Liczę powodzenia w szukaniu.
 

Mr.Niceguy

Nowicjusz
Dołączył
14 Listopad 2005
Posty
44
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Warszawa
Ja mam swoje teorie na temat starożytnych cywilizacji... (tylko sie nie smiać) A więc uważam że Majowie, Egipcjanie itp. to potomkowie poprzedniej cywilizacji, która zgineła w taki sam sposób w jaki my zginiemy w 2012... konkretnie chodzi o przebiegunowanie się naszej planety. Biblia nazwała to potopem, a mity Atlantydom - jednak ja jestem przekonany że ta rzeczywiście istniała i była bardzo wysoko zaawansowana. Wiecie że na marsie są szczątki 'czegoś' Nasa zfotografowała to tylko 1 raz. i tłumaczy że to tak natura zrobiła jak mars miał jeszcze atmosfere. Jednak gdy porównamy te 'szczątki' z piramidami w Gizie jest olbrzymie podobieństwo!!!

http://www.enterprisemission.com/images/ma...-comp_small.jpg

Pozatym w Afryce naukowcy znaleźli zużyte złoża uranu (uran jest potrzebny do produkcji broni masowego rażenia) czy to może oznaczac że poprzednia cywilizacji przetrwała wojne nuklearną?!

Teoria Darwina (to poświęcona o ewolucji) też jest błędna CZŁOWIEK NIE POWSTAŁ OD MAŁPY!
Sa grupt naukowców którzy mają na to niezbite dowody ale ogólne środowisko naukowców nie chce tego zaakceptować bo gdyby wykluczyli teorie Darwina, niemieli by innej teorii żeby zastąpić tą.

i wogóle mam całe forum poświęcone na takie tematy ale nie będe tu reklamował bo niemożna :] Ale zgłaszajcie się na prv to wam podam - Tak już chyba można? :] Pozdrawiam!
 

Taboretix

Bondziorno. Mateista.
Dołączył
6 Listopad 2005
Posty
1 305
Punkty reakcji
2
Wiek
36
Miasto
El Dorado
Teoria Darwina (to poświęcona o ewolucji) też jest błędna CZŁOWIEK NIE POWSTAŁ OD MAŁPY!
Sa grupt naukowców którzy mają na to niezbite dowody ale ogólne środowisko naukowców nie chce tego zaakceptować bo gdyby wykluczyli teorie Darwina, niemieli by innej teorii żeby zastąpić tą.

i wogóle mam całe forum poświęcone na takie tematy ale nie będe tu reklamował bo niemożna :] Ale zgłaszajcie się na prv to wam podam - Tak już chyba można? :] Pozdrawiam!
Myślisz Ciekawie :) , ja też mógłbym wysnuwać godzinami Swoje teorie :) , i z Twojego forum z chęcią zkorzystam :D
 

BlizZ

Oczekujący Przyszłości
Dołączył
2 Sierpień 2005
Posty
1 731
Punkty reakcji
1
Wiek
33
Miasto
Częstochowa
Majowie ... Owszem bardzo ciekawa kultura, Starożytni Egipcjanie również, ale nie uważam żeby byli jacyś nadzwyczajnie niezwykli. Piramidy Egipcjan to wielkie, monumentalne grobowce zaś piramidy środkowoamerykańskie, bardziej prymitywne, były świątyniami ku czci tamtejszych bógów, które codziennie były świadkami dziesiątek lub setek krwawych ofiar.

Natura może zaskakiwać nas na każdym kroku. Dlatego nie sądzę żeby wcześniej istniała na ziemi jakaś daleko posunięta w rozwoju cywilizacja, wyprzedzając naszą z XXI, czy choćby XX wieku :)
 

Mr.Niceguy

Nowicjusz
Dołączył
14 Listopad 2005
Posty
44
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Warszawa
cóż... nie chce zeby ktoś w to wierzył tylko żeby wiedział :p Majowie wtedy wiedzieli o 10 planecie a my wiemy od roku! Oni już wtedy mieli perfekcyjny kalendarz, z wymienionymi poszczególnymi dziejami naszych czasów, pozatym umieli o wiele wczesniej od Europejczyków wydobywać sół na masową skale! W pewnej Świontynii która się jakoś zachowała znaleźiono hieroglify na których widać coś jakby statek kosmiczny, wiedać było ogromne fale i... wiedać było ludzi w ubraniach podobnych do... DZISIEJSZYCH SKAFADRÓW KOSMICZNYCH! Pozatym Majowie byli tak zaawansowani astronomicznie, wiecie że oni przepowiedzieli zaćmienie słońca z 1997 roku!!! Pomylili sie o 7 sekund!!!! Bez żadnej etchnologii to byłoby niemożliwe! Pozatym mieli opracowany perfekcyjny system dwójkowy i wiele wiele więcej!

Majów i Egipcjan coś łączyło jednak! Koniec kalendarza wg Majów konczy się 21.12.2012, a przy drzwiach w pewnej piramidzie w Gizie znaleziono napis '27.12.2012' Widać że data, ale zamiast pierwszej 1 jest 7. Jednak pisana 7 jest tak podobna do 1, że pomyłka jest bardzo prawdopodona (szczególnie tyle tysięcy lat temu) Więc niewykluczone że chodzi o 21.12.2012.
 

Krwawa Mary

Nowicjusz
Dołączył
2 Listopad 2005
Posty
359
Punkty reakcji
1
Wiek
35
Tez interesuję się tymi cywilizacjami, ale ostatnio chyba wolę czytać o renesansie ;)
Przeczytaąłm parę ciekawych biografii i naprawdę ciekawi mnie, co tam się działo ;) Co do tych Majów, Inków i innych, to chyba wszystkie linki, które mogłabym polecić ktoś już podał ;)
Jesli interesuje Cię również starożytny Egipt możesz przeczytać biografię Klepoaptry, bo ciekawe nawet :)
Zresztą jakoś lepiej czyta się normalną książkę niż informacje w necie ;)
 
Do góry