stały aparat na zęby jako rozwiązanie problemu ?!

magieri

Nowicjusz
Dołączył
9 Lipiec 2012
Posty
1
Punkty reakcji
0
witam
chcialbym zasiegnac sie klku porad na temat moje uzebienia
tak jak widac na zalaczonych zdjeciach moim zebom daleko do tzw. hollywodzkiego usmiechu,
dlatego tez chcialbym cos z nimi zrobic, na pierwszy rzut oka widac od razu przesuniecie gornego szeregu zebow co jest spowodowane brakiem zeba nr2 po prawej stronie, zostal od wyrwany gdy mialem ok10 lat spowodowane bylo to jak to powiedzial <a href="http://www.dentysta.eu" title="<a href="http://www.dentysta.eu" title="stomatolog">stomatolog</a>"><a href="http://www.dentysta.eu" title="stomatolog">stomatolog</a></a> za mala szczeka i zab rosl w drugim szeregu wiec postanowiono mi go wyrwac dlatego tez wszystkie zeby przesnulely sie w prawa strone, jako dziecko mialem 2 aparaty ruchome jeden na cala szczeke a drugi oddzielnie na dol i gore jednak ich nie nosilem (bledy dziecinstwa)
teraz chailbym dowiedziec sie jaka jest szansa dla mnie zeby jakos te zabki wyprostowac napewno aparat wchodzi w gre tylko jaki? gdzie? ile bede musial nosic? przyblizone koszta?
dodam ze jestem z okolic szczecina
 

Attachments

  • zeby2.JPG
    zeby2.JPG
    29,3 KB · Wyświetleń: 22
  • zeby3.JPG
    zeby3.JPG
    34,8 KB · Wyświetleń: 25

AjDżej

Nowicjusz
Dołączył
6 Maj 2009
Posty
145
Punkty reakcji
8
Aparat na pewno naprawi sprawę :). Samej ostatnio mi zdejmowano i jestem cholernie zadowolona z efektu, a moje zęby jak dla mnie były gorsze od Twoich. A więc głowa do góry - tyle, że aparat stały to dość droga inwestycja.Na pewno tutaj potrzebny jest STAŁY aparat a nie RUCHOMY.
Gdzie? Nie jestem ze Szczecina więc Ci nie poradzę, ale radzę zajrzeć i poszukać czegoś w google.pl . Oczywiście gabinetów ortodontycznych. Ceny aparatów są różne sięgające nawet do 10tys. Ja miałam zakładany taki pośredni za 3200zł i do tego dochodziły wizyty co 6tygodni (czasem moze coś odpaść drucik, zamek więc trzeba migiem pędzić do ortodontki) i wizyta w zależności co robiono wahała sie od 50-180zł. I na sam koniec po zdjęciu aparatu, również dostajesz aparat tzw retencyjny który nosisz w nocy albo co noc albo co trzy czy pięc - w zależnosci jak Ci będzie kazała ortodontka.
Aparat to drogie cudo. Ja to cudo nosiłam 1,5 roku :) .
 

Rozdos

Nowicjusz
Dołączył
14 Kwiecień 2009
Posty
474
Punkty reakcji
5
Wiek
37
Miasto
Polska
Witam.
Nie tyle jest szansa, co jest pewność, że można wyprostować ładnie Twoje ząbki :).
Zależy to tylko od Ciebie. Obecnie aparat u dorosłego nie stanowi problemu.
Aparat z pewnością stały (taki najszybciej koryguje wadę).
Gdzie- to juz znajdziesz na pewno w wyszukiwarce, może ktoś Ci coś poleci. Mógłbym wyszukać, ale to tak w ciemno, nie mam pojęcia kto jest u Was godny polecenia.
Cena zależy przede wszystkim od typu. Za łuk zapłacisz ok. 1500-2200 zł. (Mowa o tradycyjnym aparacie) ; te z zamkami estetycznymi ok. 3000-3500 zł.
Ceny które podałem nie powinny być wyższe w Szczecinie.
Wizyta kontrolna to koszt ok. 80-150 zł.
Reteriner stały to kwota ~200 zł.
Jeśli chcesz rozwiać wszelkie wątpliwości udaj się do ortodonty na konsultacje - oczywiście przygotuj 50-100 zł na ten cel.
Tanio nie jest, ale coś za coś.
Ile będziesz musiał nosić? To ciężko ocenić po zdjęciach.
Może 2-3 lata..
Pozdrawiam.
 
I

impresja_switu

Guest
idź do ortodonty dobrze ci radzą, wtedy będziesz mieć pewność, że aparat jest dobrym rozwiązaniem, a co do kosztów fakt tanio nie jest, ale warto. A jeśli mieszkasz w Krakowie to w Galerii Uśmiechu jest bardzo dobra ortodontka.
 
Do góry