Skrecone kolano

Magic_Gladiator_90

Odmieniec
Dołączył
27 Grudzień 2006
Posty
1 038
Punkty reakcji
1
Miasto
haaaj
Witam! W dzien zakonczenia roku szkolnego skrecilem sobie kolano tzn zamiast z przodu to kosc odstawala z boku :/ Pojechalem na pogotowie, zrobili mi zdjecie chirurg obejrzal nastawil i wpakowal noge w gips... W piatek minal drugi tydzien od tego czasu i we wtorek mam kontrole na ktorej niby mam miec sciagniety gips. I teraz pytanie czy orientuje sie ktos moze czy po tym bedzie rehabilitacja i jak dluga, ile moge dostac odszkodowania bo mialem na ten czas robote a takl chociaz licze na kase z PZU :D
Z gory dzieki za pomoc, pozdro!
 

Anecka_1991

Nowicjusz
Dołączył
23 Marzec 2007
Posty
25
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Zgorzelec
Też miałam kiedyś mały wypadek. Na nartach zerwała mi się rzepka w kolanie. Miesiąc w gipsie i bez żadnych rehabilitacji. Odszkodowanie okolo 700 zł. Ale to co ty masz to jest powazniejsze wiec siana bedzie wiecej :p Nie wiem jak to będzie z Tobą ale moja koleżanka też miała skręcone kolano i miała rehabilitacje.
 

easyboy

Nowicjusz
Dołączył
6 Kwiecień 2007
Posty
16
Punkty reakcji
0
Wiek
37
jesli staw po zdjęcu gipsy bedzie sie nadal zachowywał "dziwnie" to rehabilitacja jest wskazana i to bardzo. Długosc rehabilitacji zalezy od szybkosi powrotu początkowych zakresów ruchów w stawie i oczywiscie od twojej pomocy w czasie rehabilitacji
 

Czapek

Lokalny Filozof
Dołączył
3 Lipiec 2006
Posty
571
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Lublin
Pamiętaj, że zakłady ubezpieczeń nie lubią oddawać pieniędzy dlatego będą chcieli dać Ci jak najmniej.
Co do nogi - po 2 miesiącach powinieneś już w miarę normalnie chodzić, ale staw kolanowy jest bardzo skomplikowanym stawem i nie możesz mieć pewności, że kontuzja się nie odnowi.
Warto zbadać też stan więzadeł. Miałeś już robione USG albo rezonans?
 

Magic_Gladiator_90

Odmieniec
Dołączył
27 Grudzień 2006
Posty
1 038
Punkty reakcji
1
Miasto
haaaj
Nie mialem robionego nic z tych rzeczy.

No i gips zdjety :) Tylko jakies plyny sie zebraly :/ mam cwiczyc 2 godz dziennie to moze sie wchlonie... W ogole jakas dziwnie sie czuje bez tego gipsu, boje sie zginac :p
 

Czapek

Lokalny Filozof
Dołączył
3 Lipiec 2006
Posty
571
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Lublin
Woda za jakiś czas powinna się wchłonąć
Ćwicz nogę bo to teraz najważniejsze.
A lekarz pozwolił Ci już zginać nogę? Jeśli jakieś ćwiczenie polega również na zginaniu to powinieneś to robić
 

Magic_Gladiator_90

Odmieniec
Dołączył
27 Grudzień 2006
Posty
1 038
Punkty reakcji
1
Miasto
haaaj
Woda za jakiś czas powinna się wchłonąć
Ćwicz nogę bo to teraz najważniejsze.
A lekarz pozwolił Ci już zginać nogę? Jeśli jakieś ćwiczenie polega również na zginaniu to powinieneś to robić


On mi kazal zginac! Teraz to juz nawet chodze, tylko zawsze na wrazie czego mam jedna kule :) Wydaje mi sie ze opuchlizna troszke ustepuje wiec jest ok...
 

Czapek

Lokalny Filozof
Dołączył
3 Lipiec 2006
Posty
571
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Lublin
Z czasem będziesz czuł się na tej nodze coraz bezpieczniej i nie będziesz już musiał podpierać się kulą :)
Ćwicz i wracaj do zdrowia - powodzenia ;)
 
Do góry