Samodzielne życie.

Enepe

Nowicjusz
Dołączył
24 Maj 2011
Posty
1
Punkty reakcji
0
Witam.
W przyszłym roku piszę mature. Miałbym to za sobą rok temu.. ale przez moją głupotę straciłem dwa lata nauki. Na szczęście zmądrzałem i teraz osiągam dobre wyniki z którymi wiąże nadzieję na przyszłość.

Otóż chciałbym się po maturze wyprowadzić z domu i usamodzielnić zamieszkać w Poznaniu a mieszkam około 100km od.
Rozpocząć naukę zaoczną, wynająć mieszkanie z kimś jeszcze, rozpocząć pracę i powoli dochodzić i osiągać swoje ambicje.

Ale nie wiem jak i od czego najpierw zacząć.
Może ktoś miał tego typu doświadczenia w Poznaniu. Z góry wielkie dzięki za radę ;)
 

wicca_as

Bywalec
Dołączył
5 Styczeń 2009
Posty
562
Punkty reakcji
45
Najlepiej zrobiłbyś, gdybyś powoli zaczął odkładać jakieś pieniądze na start: przydadzą ci się na opłacenie kaucji za pokój no i oczywiście samego pokoju, za którym najlepiej rozglądać się już w granicach maja-czerwca, kiedy ceny są najniższe. W międzyczasie zacznij przeglądać ogłoszenia w sprawie pracy, poproś też mieszkających tam znajomych o dawanie ci wszelkich cynków co do wolnego miejsca... Dobrym pomysłem byłoby też wyrobienie sobie przed wyjazdem książeczki sanepidowskiej.
 
Do góry