Reklamować bez zgody autora?

Daniel Lipka

Nowicjusz
Dołączył
16 Grudzień 2005
Posty
1 676
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Kielce
Gnębi mnie pytanie: Czy mogę reklamować nie swoje strony internetowe lub fora w różnych miejscach w sieci i nie tylko? Np. chce zareklamować forumowisko na serwisie Y w dziale reklamy i czy mogę coś takiego zrobić bez zgody autora? Czy jeśli coś takiego zrobię mogę ponieść tego jakieś konsekwencje?

Pytanie takie mi się narzuciło dlatego ze wkońcu nie Moza powielać cudzych prac ani pokazywać cudzych zdjęci itd.
 

mir123bych

Nowicjusz
Dołączył
13 Grudzień 2006
Posty
220
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Lublin
Gnębi mnie pytanie: Czy mogę reklamować nie swoje strony internetowe lub fora w różnych miejscach w sieci i nie tylko? Np. chce zareklamować forumowisko na serwisie Y w dziale reklamy i czy mogę coś takiego zrobić bez zgody autora? Czy jeśli coś takiego zrobię mogę ponieść tego jakieś konsekwencje?

Pytanie takie mi się narzuciło dlatego ze wkońcu nie Moza powielać cudzych prac ani pokazywać cudzych zdjęci itd.
heh swoje możesz reklamować ale nie spamować, wszystko zależy od autora:/ ja np. nie życzył bym sobie krypto reklamy

------------------------------------
http://www.procentciebie.pl/
 

wifi

Nowicjusz
Dołączył
22 Luty 2007
Posty
64
Punkty reakcji
0
Przeciez masa ludzi w sieci wrzuca sobie jakies linki w podpisy czy nawiazuje do konkretnych stron w sieci, jak nie bedziesz spamowal to co za problem?
 

Szarex

Nowicjusz
Dołączył
18 Marzec 2007
Posty
566
Punkty reakcji
0
Wiek
41
Miasto
powiat tarnowski
Chyba można, o ile serwis który podlinkowujesz nie zawiera treści niezgodnych z prawem (np dostępu do nielegalnego oprogramowania itd).
 

Bestia

Nowicjusz
Dołączył
3 Kwiecień 2007
Posty
4
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
Żywiec
Moim zdaniem autor Ci raczej nie zabroni, przecież on ma z tego zysk że go reklamujesz, niesłyszałem żeby ktoś zabraniał reklamować swojej strony nie raz ktoś ma w opisie kogoś strone, na mojim forum nie zabraniam użytkownikom reklamować fora, nawet pisze do nich żeby reklamowali :p
 

Severusa

Krwiożercza macica
Dołączył
19 Październik 2005
Posty
3 054
Punkty reakcji
2
Miasto
Skądinąd
Jeżeli powiesz, ze polecasz świetna stronę i sam częstą ją odwedzasz to raczej jest OK... Jeżeli powiedziałbyś zapraszam na MOJĄ super stronę forumowisko.pl - wtedy mógłbyś mieć problem.
 

ilona.com

Nowicjusz
Dołączył
30 Lipiec 2005
Posty
1 403
Punkty reakcji
1
Heh ja też często wśród linków np. na blogach, forach umieszczam adresy reklamujące. I nie sądze, abym popełniła przestępstwo :p
Reklamuje to w dobrej wierze i na korzyść właściciela, siebie nigdy nie podaje jako właściciela. I sądze, ze problemu nie pownno być
 
J

J.B

Guest
Internet opiera się na linkowaniu, inaczej się nie da.

Czy mogę reklamować nie swoje strony internetowe lub fora w różnych miejscach w sieci i nie tylko?
Tak możesz. Powiem, że nie wiem skąd u Ciebie takie wątpliwości.

Pytanie takie mi się narzuciło dlatego ze wkońcu nie Moza powielać cudzych prac ani pokazywać cudzych zdjęci itd.

Kto tak powiedział? Jest to trochę nieścisłe. Można pokazywać cudze pace i zdjęcia w internecie (o to chodzi?) za zgodą autora, jeśli ten sam autor umieszcza w sieci (która jest ogólnodostępna) swoje prace (w tym banner reklamowy) bez zakazu ich dalszego rozpowszechniania to Twoje zdanie jest błędne :D Banner reklamowy został stworzony w celu promocji strony i jeszcze nikt (nie znam takiego przypadku) nie zakazał jego rozpowszechniania - było by to idiotyzmem, po co więc ktoś go tworzył?

Pozdrawiam!
 
Do góry