Recepty online

blaszanozeba

Zbanowany
Dołączył
3 Marzec 2016
Posty
89
Punkty reakcji
1
Natknęłam się ostatnio na stronę https://lekarzonline.eu/, gdzie można dostać receptę online. Wydaje mi się, że to świetne rozwiązanie dla osób, które nie mogą szybko dostać się do lekarza. Czy ktoś z Was korzystał z tego typu usług?
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 313
Punkty reakcji
199
Ja bym się powstrzymał z oceną że coś jest świetne.
Pierwsze co do tego skłania to tekst na stronie:
PŁATNOŚĆ DOPIERO PO KONSULTACJI ZAKOŃCZONEJ WYSTAWIENIEM E-RECEPTY NA KAŻDY POTRZEBNY CI LEK.
To nie musi być z finansowego powodu korzystne.

Druga sprawa:

Aby uzyskać e-receptę przede wszystkim zarejestruj się w naszym serwisie https://lekarzonline.eu ,
a następnie wyszukaj lek, który przyjmujesz, a którego przepisanie w chwili obecnej nie jest możliwe przez Twojego lekarza prowadzącego.
Kolejnym krokiem jest medyczna ankieta konsultacyjna, na podstawie której lekarz będzie mógł dokonać weryfikacji i podjąć decyzję o możliwości wypisania Twojej recepty.
Ankietę należy wypełnić rzetelnie, podając prawdziwe informacje. Jeśli weryfikacja ankiety wypadnie pomyślnie, w ciągu 30 minut e-recepta zostanie przesłana na podany przez Ciebie adres e-mail. Recepta będzie także dostępna w Twoim panelu Pacjenta.


skopiowane z FAQ

Tu jest mowa o przedłużeniu leku. Żeby receptę na niego uzyskać jakiś lekarz(rodzinny lub specjalista)
musiał go kiedyś włączyć do leczenia.
Ja bym proponował sprawę sobie uprościć bez szukania takich ogłoszeń.
Otóż chodzić do specjalisty w tej samej przychodni w której mamy lekarza pierwszego kontaktu.
Porozumieć się ze specjalistą jak można będzie uzyskać receptę na lek bez każdorazowo wizyty u niego.
U mnie jest tak że rodzinny wie jakie biorę od specjalisty leki i wystawia mi na to receptę.

W praktyce jest tak że przychodzę do rejestracji z kartką zawierająca potrzebne mi leki
oraz UWAGA WAŻNE ich dawkowaniem!!!
Kartka zawiera jeszcze moje imię i nazwisko oraz mój pesel.
Po kilku dniach na telefon dostaje SMS z numerem recepty.

Może być jednak tak jak mam ja że leczę się u specjalisty w stolicy.
W moim przypadku "leworęczna blondyna" zwana przez złośliwych lekarzem
wystawia informację dla lekarza rodzinnego na co mnie leczy oraz jakimi lekami
co pozwala mu wystawić mi receptę gdy leki się kończą.

Oczywiście kiedyś może się zdarzyć konieczność korzystania z tego typu strony
ale to powinien być nie pierwszy ale ostatni wybór.
Ostatni bo raczej trudno mi sobie wyobrazić aby przychodnia robiła aż takie problemy w uzyskaniu przedłużenia recepty.
 

Saymon

Stały bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
1 464
Punkty reakcji
168
Miasto
Polska
Leki które bierze sie na stałe może wypisac nawet pilegniarka po studiach pilelegniarskich. To nie musi byc lekarz.
A standartowo po leki które bierze sie na stałe nie trzeba nawet isc do lekarza.
Ja jestem alergikiem i co 3 miesiące dzwonię do swojej przychodni do rejestracji i mówię że potrzebuję tych leków, oni wyciągają moja kartę pacjenta i idą z tym do mojego lekarza rodzinnego. Za godzine, może dwie max trzy dostaję SMS z numerem recepty.
I to wszystko. Idę do apteki podaje pin recepty i mój pesel.
I to wszystko za darmo w ramach NFZ. U lekarza ostatnio byłem jak miałem Covida... kilka lat temu a recepty na alergie dostaje co 3 miesiące.
 
Do góry