Problemy z głosem/Wymową

amerykaninek

Nowicjusz
Dołączył
2 Luty 2006
Posty
169
Punkty reakcji
0
mam taki problem bo mam 20lat na karku i w te wakacje wyjechałem do kuzyna za granice (widzimy się raz na pare lat) i on mnie zwrócił uwagę że czasem jak coś mówie to on mnie nie rozumie. Mówi mnie że widzi że ja coś do niego mówi ale on to słyszy jak jakieś "szszszszszsz" i jego żona też na to zwórciła uwagę. Sam nawet stwierdziłem że jak jestem w gronie ludzi i coś mówię to mam wrażenie że nikt mnie nie słucha. Chyba powinienem się wybrać do logopedy?? czy myślicie że takiemu staremu koniowi jak ja to pomogą??CZy to wogule inny lekarz od tego jest? proszę o porade
 

rafal1401

can you read my mind?
Dołączył
19 Kwiecień 2007
Posty
2 438
Punkty reakcji
1
Wiek
31
No pasowałoby się wybrać do logopedy, nie wiem czy w tym wieku to coś da, no ale idź i zapytaj najlepiej, innego wyjścia nie widzę.
 

Meszek

Nowicjusz
Dołączył
29 Maj 2008
Posty
364
Punkty reakcji
2
Wiek
39
Miasto
Katowice
Wiele osób ma problem z wysławianiem się i niekoniecznie musi to być wywołana jakimiś zaburzeniami. Mówią niewyraźnie z różnych powodów. Zanim pójdziesz do lekarza, proponowałbym zwrócić uwagę na to, jak mówisz. Jeśli ludzie Cię nie potrafią zrozumieć, to otwierdaj szerzej usta, skupiaj się bardziej na każdym wyraźnie, by nie "zlepiały się" one z sobą w jeden bełkotliwy ciąg. Zwróć uwagę na końcówki typu ą - ę ...

Weź sobie gazetę, czy książkę i przeczytaj na głos z uwzględnieniem wszystkich zasad poprawnej polszczyzny...
 
Do góry