Prawko na motocykl

Przemus

Nowicjusz
Dołączył
12 Luty 2008
Posty
462
Punkty reakcji
1
Wiek
31
Miasto
Sam Nie Wiem...
jest to normalny egzamin i mozna podchodzic od ukonczonego 16 roku zycia

pozniej mozna sie poruszac motocyklem o nieprzekraczajacej pojemnosci skokowej 125cm3

od 16 roku zycia mozna tez B1 pamietam tyle ma sie pozniej uprawnienia na pjazd 3 i 4 kolowy nie przekraczajacy masa (chyba) calkowita 500kg
 

Damianstylista

Nowicjusz
Dołączył
2 Sierpień 2007
Posty
53
Punkty reakcji
0
Znalazłem informacje że aby móc jeździć w wieku 16 lat to motocykl nie może być mocniejszy niż 15 KM. Ale przecież np. Honda NSR 125 ma 28 KM i co w takim razie trzeba zrobić. Czy Policja w czasie zatrzymania może skonfiskować mi maszyne? Czy muszę założyć jakąś blokadę?
 

Przemus

Nowicjusz
Dołączył
12 Luty 2008
Posty
462
Punkty reakcji
1
Wiek
31
Miasto
Sam Nie Wiem...
Znalazłem informacje że aby móc jeździć w wieku 16 lat to motocykl nie może być mocniejszy niż 15 KM. Ale przecież np. Honda NSR 125 ma 28 KM i co w takim razie trzeba zrobić. Czy Policja w czasie zatrzymania może skonfiskować mi maszyne? Czy muszę założyć jakąś blokadę?
nie ma mowy o koniach mechanicznych tylko jest mowa o tym ze nie moze byc wiecej niz 11KW
 

Przemus

Nowicjusz
Dołączył
12 Luty 2008
Posty
462
Punkty reakcji
1
Wiek
31
Miasto
Sam Nie Wiem...
wiem o tym bo sie rozgladalem bo na sam poczzatek wakacji koncze 16 ^_^ :] alejak sie postarasz to mozna zarejestrowac na 11:]


a do 11KW sa motocykle klasy chopper na ktorych po podrasowaniu mozesz sie bujac do ok 130maks. (tak sadze) no moze troszke mniej:] ale to w sam raz na nasze drogi
 

yeti86

Nowicjusz
Dołączył
9 Czerwiec 2006
Posty
2 399
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Jarocin
nie ma mowy o koniach mechanicznych tylko jest mowa o tym ze nie moze byc wiecej niz 11KW

a co to za różnica czy moc podana jest w kW czy w KM ?

1KM = 0,74 kW
1kW = 1,34 KM
czyli te 11kW daje maks 14,75 KM możesz zaokrąglic do 15KM

a pozatym jak podrasujesz to masz większą moc obojętnie w czym ja wyrazisz ;)
 

Przemus

Nowicjusz
Dołączył
12 Luty 2008
Posty
462
Punkty reakcji
1
Wiek
31
Miasto
Sam Nie Wiem...
nie wiem... ale to jest tak jakbys jezdzil bez prawka, bo nie masz uprawnien na ta maszyne:p postaraj sie po prostu o zarejestrowanie na 15KM
 
Do góry