Poradniki na internecie

bati999

Macierz Diagonalna
Dołączył
13 Październik 2008
Posty
2 211
Punkty reakcji
18
Wiek
26
Miasto
Tarnobrzeg
Witam.Ciekawią mnie różne systemy gry RPG ,ale poradników nie mam gdzie sobie kupić.Więc mam pytanie.Czy na internecie można spotkać jakieś poradniki to systemów gry?Jeżeli tak to proszę mi napisać na jakich stronach.Z góry thx ;P
 

Ursus91

Animożerca
Dołączył
19 Grudzień 2008
Posty
1 094
Punkty reakcji
66
Miasto
Średniowiecze
Poradników? Chodzi Ci po prostu o podręczniki do danego systemu? Kup przez internet, jest tego pełno. Polecam Monastyr I Warhammera.
 

Ursus91

Animożerca
Dołączył
19 Grudzień 2008
Posty
1 094
Punkty reakcji
66
Miasto
Średniowiecze
To wpisz poradniki Monastyr, albo coś w google. Ale to będziesz miał raczej amatorskie porady dotyczące tworzenia w systemie sesji, dodatkowe scenariusze, gotowe postaci itp. itd. Jednak podręcznika online nie widziałem. Jeśli takowy byś chciał musiałbyś skorzystać nielegalnych stron udostępniających w sieci skany. Jeśli jednak jest Ci on potrzebny do mistrzowania taki skan za dużo Ci nie da. Jest gruby, będzie ciężko się go czytać i często będziesz musiał do niego zaglądać.
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
W sieci jest mnóstwo poradników graczy i MG w pdf-ach. Proponuję przeszukać wszelkiego rodzaju fora warezowe, takie jak peb albo dvhk ;)
 

Kaj

Nowicjusz
Dołączył
14 Styczeń 2008
Posty
294
Punkty reakcji
28
Polecam stronę Polter. Można tam ściągnąć podręczniki do wielu systemów.
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Jak Jacobbs nadmienił, są poradniki w necie jako pdf. Acz to legalne nie jest (inna sprawa, że nikt tego nie ściga, bo RPG'i nie są jakąś masową rozrywką). O tyle ciekawie, że do D&D stworzono darmowy zestaw zasad do systemu (SRD obecnie wersja 3.5). Można to ściągnąć stąd.
 
Do góry