Plastycznie - niezrozumiale

karolekka

Nowicjusz
Dołączył
12 Sierpień 2006
Posty
70
Punkty reakcji
0
Przetłumaczcie to na język laika...
Posługując się możliwie różnymi środkami ekspresji (czyli czym) wizualnej zrealizuj trzy kompozycja na płaszczyznie lub w przestrzeni dla stanow emocjonalnych rozpacz smutek radosc
I jak wy to byscie przedstawili za pomocą smug czy czegos takiego bo ja nie mam pojecia o co chodzi w tym zadaniu
 

deora

Nikt
Dołączył
5 Marzec 2007
Posty
1 071
Punkty reakcji
14
Środki ekspresji, to dla mnie to, w jaki sposób można zrealizować zamierzony cel artystyczny, w tym wypadku wizualny, a konkretnie plastyczny.
Masz więc do dyspozycji zarówno rozmaite techniki plastyczne, sposób ich zestawienia, jak i ich cechy wtórne, materiałowe, kolor, fakturę, rytm, a także skojarzenia. Gładka, czysta kartka papieru mogłłaby oddawć spokój, ale gdy np. ją rozerwiesz i pognieciesz, to może z powodzeniem oddawać rozpacz. Najlepiej jak będzie czarna :) . Smutek zwykle kojarzy się z szarością lub chłodnymi kolorami (niebieski, niebieskozielony...), liniami opadającymi, naśladującymi kształt :( , a radość przeciwnie... Nie wiem co to za szkoła, ale napewno mile widziane byłyby prace przestrenne, albo półprzestrenne, tzn. zamiast smug na papierze lepiej pobawić się w jakieś wyklejanki ze sznurka, włóczki, czy nawet kolorowego papieru...

gudlak!
 

Zuzia92

Nowicjusz
Dołączył
21 Marzec 2024
Posty
10
Punkty reakcji
0
Środki ekspresji, to dla mnie to, w jaki sposób można zrealizować zamierzony cel artystyczny, w tym wypadku wizualny, a konkretnie plastyczny.
Masz więc do dyspozycji zarówno rozmaite techniki plastyczne, sposób ich zestawienia, jak i ich cechy wtórne, materiałowe, kolor, fakturę, rytm, a także skojarzenia. Gładka, czysta kartka papieru mogłłaby oddawć spokój, ale gdy np. ją rozerwiesz i pognieciesz, to może z powodzeniem oddawać rozpacz. Najlepiej jak będzie czarna :) . Smutek zwykle kojarzy się z szarością lub chłodnymi kolorami (niebieski, niebieskozielony...), liniami opadającymi, naśladującymi kształt :( , a radość przeciwnie... Nie wiem co to za szkoła, ale napewno mile widziane byłyby prace przestrenne, albo półprzestrenne, tzn. zamiast smug na papierze lepiej pobawić się w jakieś wyklejanki ze sznurka, włóczki, czy nawet kolorowego papieru...

gudlak!
Jeśli chcesz poszerzyć swoje horyzonty i zainspirować się do dalszych eksploracji w dziedzinie sztuki, "Książeczka z naklejkami - Ja autka i wszystko..." może okazać się nieocenionym źródłem inspiracji. Chociaż może wydawać się to pozycją skierowaną do młodszych odbiorców, jej kreatywne podejście do tematu i zaproszenie do zabawy z naklejkami, kolorami i kształtami mogą zachęcić do myślenia poza utartymi schematami i eksplorowania sztuki w nowy, świeży sposób. Zachęcam do odkrycia tej książeczki i wykorzystania jej jako punktu wyjścia do własnych artystycznych eksperymentów!
 
Do góry