Nielegalny program z sieci.

Ugo

Nowicjusz
Dołączył
24 Wrzesień 2008
Posty
93
Punkty reakcji
0
Witam, ściągnąłem program pajączek 5 nxg z jakiegoś forum bo przeczytałem, że jest to niezły program do robienia stron www.
Po instalacji program poprosił o aktywację można było ją opóźnić do chyba 40 uruchomień programu przed zablokowaniem. W pliku tekstowym znalazłem info, żeby wpisać dane do aktywacji. A ponieważ nie mam pojęcia nawet ja używać tego programu postanowiłem się nim trochę pobawić. Na koniec tej całej zabawy wpadło mi do głowy, żeby aktywować tego proga <_< Po wpisaniu danych z pliku info program samoczynnie połączył się z netam i na stronie jak się okazało producenta można było wyczytać treść:

Nasz system sprawdzania aktualności wersji wykrył, że używasz, używałeś lub próbujesz używać naszego programu Pajączek 5 NxG Professional x.x.x w pirackiej, nielegalnej wersji. W związku z tym dane tego połączenia, tj.:

Numer IP: cut
Nazwa hosta: cut
Data i godzina połączenia: cut
oraz dane dotyczące nielegalnej wersji programu:

Nazwa programu i wersja: Pajączek 5 NxG Professional x.x.x
Użyte kody odblokowujące: XXXXXXX
Przyczyna: Nielegalne kody odblokowujące

zostały zapamiętane w naszej bazie danych nielegalnych użytkowników programu. Dane te pozwalają na jednoznaczną identyfikację komputera, a co za tym idzie również osoby, która używa pirackiej wersji programu, nawet gdy połączenie miało miejsce z sieci lokalnej przez router lub poprzez serwer proxy.

Nie mamy zamiaru prawić moralnych kazań na temat tego, czym jest nielegalne używanie oprogramowania. Wiedz jednak, że nasze oprogramowanie jest naszą własnością, a prawo do własności jest święte. Ciężko pracujemy, tworząc nasze programy i nie życzymy sobie, aby ktokolwiek bez naszego pozwolenia ich używał.

Istnieje tylko jedna możliwość, aby naprawić w polubowny sposób szkodę, którą nam wyrządziłeś. Powinieneś zapłacić za program, którego próbujesz nielegalnie używać zanim nadamy bieg sprawie. Aby zamówić program i zakończyć tę sprawę, wejdź na stronę naszego sklepu online i złóż zamówienie podając w polu przeznaczonym na uwagi ten identyfikator: cut. W innym wypadku czytaj dalej...

Informujemy, że dane wskazane powyżej, a zapamiętane w naszym systemie, mogą być wykorzystane przy zgłoszeniu popełnienia przestępstwa. Jako właściciele praw autorskich do programu jesteśmy uprawnieni do dochodzenia swoich praw przeciwko użytkownikom korzystającym z oprogramowania niezgodnie z licencją i to jednocześnie na drodze cywilnej jak i karnej:

::w postępowaniu karnym - osobie odpowiedzialnej za naruszenie praw autorskich do programów komputerowych grozi grzywna lub kara pozbawienia wolności do lat 5

::w postępowaniu cywilnym - właściciel praw do oprogramowania może domagać się od firmy lub osoby, która naruszyła prawa autorskie zaprzestania używania programu, wydania uzyskanych korzyści albo zapłacenia podwójnej, a w przypadku gdy naruszenie jest zawinione, potrójnej wysokości opłaty za oprogramowanie. Producent może również żądać naprawienia wyrządzonej szkody, jeżeli była zawiniona, a w przypadku gdy doszło do tego w ramach działalności gospodarczej, aby użytkownik przekazał na Fundusz Promocji Twórczości sumę, która nie może być niższa niż dwukrotna wysokość możliwych korzyści odniesionych przez użytkownika.

Zastanów się dwa razy...

Hmm no można się spietrać ale brzmi jak wyłudzenie. Czy zdarzyło się już to komuś?
 

Komar69

Nowicjusz
Dołączył
2 Maj 2006
Posty
76
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Łódź
Heh... też to miałem jakieś 3 miesiące temu i narazie nic mi nie jest :p
Sądzę, że to tylko taki straszak, ale jak jest naprawde to niewiem.
 

master6x6

Słowianin
Dołączył
25 Lipiec 2007
Posty
6 636
Punkty reakcji
129
Miasto
Rzeszów
Pewnie nie jednemu to się zdarzyło. Wątpię aby chciało się im włóczyć po sądach za takie coś.
 

Ugo

Nowicjusz
Dołączył
24 Wrzesień 2008
Posty
93
Punkty reakcji
0
Dzięki za odpowiedź. Poza tym wyczytałem, że taki dowód to nie dowód bo go łatwo podważyć i wcześniej mysieli by chyba kompa zabezpieczyć.
 

alan2

Nowicjusz
Dołączył
26 Sierpień 2008
Posty
20
Punkty reakcji
0
Ale trzeba przyznac, ze ciekawie napisali ten list. Dosc dyplomatycznie i sensownie.
 

Jopa66

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2007
Posty
625
Punkty reakcji
3
Wiek
33
Miasto
Zabrze
No, nie jak firma bezuczuciowa, tylko jak człowiek. Moim zdaniem możesz spać spokojnie :p
 

Haker2009

Nowicjusz
Dołączył
27 Styczeń 2009
Posty
186
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Oni cię tylok straszą mi gdyby coś takiego przyszło to bym się nie martwił
Zmyślał bym coś że nie wiedziałem , nieznam się itp :) Poprostu grał bym na debila :)
 

pinkiboy

Nowicjusz
Dołączył
2 Luty 2007
Posty
208
Punkty reakcji
3
Wiek
45
Miasto
Jelenia Góra
Zamiast "PAJĄCZKA" zainstaluj "ZAJĄCZKA" program darmowy z licencją free i wystarczający. Podobnie jak GIMP nie ustępuje Photoshopowi tak i ZAJĄCZEK pajączkowi.
I poc się denerwować? Crackować, wymyśłać, zmieniać klucze itp.?
 

gerronimo

Nowicjusz
Dołączył
15 Listopad 2011
Posty
1
Punkty reakcji
0
Odświeżę temat. Czy ktoś jeszcze miał ten problem? Wczoraj na próbę ściągnąłem pajączka z torrentów, wpisałem serial i też pojawił mi się ten komunikat. Po tym program od razu usunąłem. Ciekaw jestem czy to zwykły straszak ze strony producenta, czy faktycznie brać to na poważnie. Czy ktoś kto miał ten problem może napisać jak się sprawa zakończyła? Prawdę mówiąc to nie uśmiecha mi się płacić za program którego i tak nie będę używał.
 

orsonik

Nowicjusz
Dołączył
9 Czerwiec 2009
Posty
69
Punkty reakcji
1
Wiek
43
Miasto
Szczecin
Ja bym brał to na poważnie pewnie wasze IP zostały zapisane w odpowiedniej bazie danych i zapewne na tym na razie koniec co dalej zrobi producent nie wiadomo jest to jego wola. Wy zapewne robiąc takie oprogramowanie zgłosili byście IP co najmniej na Policję bo przecież włożyliście w to kupę pieniędzy i czasu a tu ktoś was okrada.
 

mimeker

Nowicjusz
Dołączył
6 Grudzień 2011
Posty
15
Punkty reakcji
0
Haha, albo ty okradniesz pajączka albo pajączek ciebie ;)

Konsekwencji obawiać się raczej nie musisz. Patrząc oczyma moralności pajączek ma przewagę bo jednak to ty złamałeś umowę, nie on.
 

Andrzej Baczko

Nowicjusz
Dołączył
21 Październik 2012
Posty
123
Punkty reakcji
0
To nie jest wymuszenie. To normalne że nawiązują do zapłaty. Zrobić taki program jest cięzko ale ściągnąć i używać za darmo łatwo.
W razie w to ty będziesz miał gorzej.
 
Do góry