Na fizyke szybko!

Status
Zamknięty.

majtass

Nowicjusz
Dołączył
16 Luty 2008
Posty
10
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Witam!
Mam zadanie na fizyke pt. Schemat Transfomatora Obniżającego Napięcie. Szukałem w google no i znalazłem schemat ale transformatora (nie wiem jakiego) czym sie różni Obniżający od jakiegoś innego? Chciałbym zrobić makietę tylko nie wiem z czego z jakich materiałów? Pomóżcie

ok nie musi byc makieta aby cos przekonujacego :D

Błagam pomóżcie bo to na wtorek a ja nic niemam!!!! Jakies linki czy coś?
 

majtass

Nowicjusz
Dołączył
16 Luty 2008
Posty
10
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Nie wierze nikt niewie o co chodzi :mruga: ? Help!!!!!!!
 

majtass

Nowicjusz
Dołączył
16 Luty 2008
Posty
10
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Ja :cenzura:e same przygłupy na tym forum najgorsze forum jakie kiedykolwiek widzialem

idzcie sie :cenzura:ac z tym forum :cenzura:a ja :cenzura:e :cenzura: wam w dupe :cenzura:ć!!!! Już nigdy nie zajrzę na to :cenzura:nięte forum :cenzura:a ale sie w:cenzura:iłem :cenzura:ć! narqa :papa:
 

Nat.

Nowicjusz
Dołączył
9 Październik 2006
Posty
4 641
Punkty reakcji
1
Wiek
17
Może niestety nikt nie jest w stanie Ci odpowiedzieć? A Ty od razu z takimi tekstami?
 

majtass

Nowicjusz
Dołączył
16 Luty 2008
Posty
10
Punkty reakcji
0
Wiek
31
:cenzura: mnie to że nikt nie jest w stanie odpowiedziec widzac ze same bezmózgie z:cenzura:y! To :cenzura: nie powinno się nazywać forumowisko.pl tylko z:cenzura:eek:wisko.pl albo śmieciowisko.pl :cenzura:ic to!!!
 

Severusa

Krwiożercza macica
Dołączył
19 Październik 2005
Posty
3 054
Punkty reakcji
2
Miasto
Skądinąd
Majtass - ty kretynie! nie wiesz jak rozwiazać to zadanie? cenzura, cenzura, cenzura. Ty cenzura, cenzura, cenzura. I weź idź się leczyć.

Raport. Polecą procenciki, oj polecą.
 

Nat.

Nowicjusz
Dołączył
9 Październik 2006
Posty
4 641
Punkty reakcji
1
Wiek
17
Żałosne.
A czy Ty, kolego, tak wszystko wiesz?!
 

HappyKuba

Nowicjusz
Dołączył
29 Październik 2007
Posty
266
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Nisko
Twoja stara to transfomator obniżający napięcie. - Jeśli kapujesz o co mi chodzi.

A teraz tak na poważnie:

Jak już znalazłeś w Internecie co to jest transformator, to już pewnie wiesz, że on zmienia napięcie w obwodzie. I teraz takie napięcie może zwiększyć, albo zmniejszyć. To zależy czy jest to transformator zwiększający, czy zmniejszający napięcie w obwodzie.
Masz tu swoją odpowiedź geniuszu. Jakbyś był ciekawy skąd to wiem, to Ci powiem, że wyczytałem to z Twojego posta. Sama :cenzura: nazwa :cenzura: wskazuje :cenzura: głąbie. I to Twoje trudne zadanie rozkminił kolega z forumowiska.pl, który jest na profilu humanistyczno-prawniczym i ma ledwo marną dwójczynę z fizyki.

Schemat wypracuj na podstawie znalezionych w Internecie informacji (gdybyś miał z tym problem: http://pl.wikipedia.org/wiki/Transformator ). Już pewnie wiesz, że podstawą transformatorów są zwoje. Teraz możesz zmieniać bieg prądu w tych zwojach. I od biegu prądu będzie zależało, czy napięcie się zwiększy, czy zmniejszy.

Pozdrawiam, Kuba.

PS. Cieszę się, że już nigdy nie wejdziesz na to :cenzura: forum.
Będę tęsknił - perfidnie skłamałem na zakończenie.
 

scarletrose

uzależniona...
Dołączył
12 Sierpień 2007
Posty
1 129
Punkty reakcji
0
Ja :cenzura:e same przygłupy na tym forum najgorsze forum jakie kiedykolwiek widzialem

idzcie sie :cenzura:ac z tym forum :cenzura:a ja :cenzura:e :cenzura: wam w dupe :cenzura:ć!!!! Już nigdy nie zajrzę na to :cenzura:nięte forum :cenzura:a ale sie w:cenzura:iłem :cenzura:ć! narqa :papa:
A to że niby ty jesteś mądrym przygłupem tak? hah
żałosny jesteś.
 

HappyKuba

Nowicjusz
Dołączył
29 Październik 2007
Posty
266
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Nisko
A to że niby ty jesteś mądrym przygłupem tak? hah
żałosny jesteś.
Po prostu dzieciak. Widać od razu. Z resztą, kiedy był ten temat? To chyba II klasa gimnazjum.
I te niby tylko 2 lata tak mnie poróżniają intelektualnie z tym mongołem.
No, ale pomogłem, przynajmniej się starałem.
 

majtass

Nowicjusz
Dołączył
16 Luty 2008
Posty
10
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Stary nie obrażaj mnie jestem w III gimnazjum aha zapomnialem ze mialem tu nie zagladac ale to tak z ciekawosci czy dacie sie sprowokowac :p .
 

Nat.

Nowicjusz
Dołączył
9 Październik 2006
Posty
4 641
Punkty reakcji
1
Wiek
17
Tak, teraz się tłumacz.
To chyba II klasa gimnazjum.
Każdy jest człowiekiem i ma prawo popełniac błędy, tak? A że ten `Stary` odjął Ci rok, to chyba nic nie znaczy. A że dziecko.. Z pewnością jesteś. Jak każdy z nas.
I wiesz, co? Denerwuje mnie Twoja postawa.
[czekam na cenzurę ^^]
 
Status
Zamknięty.
Do góry