Mistrzostwa Europy w siatkówce kobiet 2009

Misiek123

Nowicjusz
Dołączył
31 Sierpień 2009
Posty
2
Punkty reakcji
0
Witajcie. Zbliżamy się coraz bardziej do Mistrzostw Europy, które odbędą się w naszym kraju. Chciałbym poruszyć temat dopingu na meczach naszej reprezentacji, z wielu źródeł słyszę, że otoczka wokół niej nie jest zachwycająca, kibice (?) nie wspierają siatkarek (a przynajmniej nie na tyle, żeby porównywać to wsparcie do wsparcia na meczach siatkarzy). Czy ktoś mógłby rozwinąć ten temat, napisać, co się dokładnie dzieje wokół naszej żeńskiej reprezentacji?

Drugie pytanie - nie wiem sam, do kogo mam się zwrócić, więc liczę tu na waszą podpowiedź, radę. Mecze naszej reprezentacji odbędą się w moim rodzinnym mieście - Łodzi - na wszystkie mecze grupowe mam już zakupione bilety i chciałbym spytać, jak wygląda sprawa (o ile coś takiego w ogóle istnieje) organizacji dopingu na tych meczach. Z tego, co słyszałem, atmosfera wokół reprezentacji nie jest dobra (patrzcie wyżej), a mi naprawdę zależy na wsparciu dla naszych dziewczyn - nie wiem, czy możliwa jest organizacja czegoś w stylu "młyna" (chyba wiecie, o co mi chodzi , czy taki temat w ogóle istnieje wśród kibiców naszej reprezentacji? Liczę bardzo na odpowiedź, może poradę, gdzie i do kogo napisać. Zależy mi na tym, żeby siatkarki miały odpowiednie wsparcie na meczach i ... fajnie byłoby zorganizować taki "młyn" na meczach.

Pozdrawiam.
 

tweetasek

Nowicjusz
Dołączył
1 Listopad 2006
Posty
1 369
Punkty reakcji
14
Miasto
okolice Pyrlandii
Chciałbym poruszyć temat dopingu na meczach naszej reprezentacji, z wielu źródeł słyszę, że otoczka wokół niej nie jest zachwycająca, kibice (?) nie wspierają siatkarek
tzn. z jakich źródeł słyszysz? konkrety proszę ;)

Z mojej obserwacji wynika, że siatkówka żeńska w naszym kraju (czy to ligowa, czy reprezentacyjna) zawsze cieszyła się mniejszym zainteresowaniem niż męska. Jeśli chodzi o ligę to zapewne jest to związane z jej poziomem, który kolosalnie odbiega od męskiej ligi. U kobiet jest dominacji dwóch (no może trzech) zespołów i długo długo nic, przez co traci na atrakcyjności. Poza tym męska liga "ma" nazwiska, które przyciągają.
A co do reprezentacji - też nie wiem czemu panie cieszą się mniejszym zainteresowaniem.

Za doping na meczach reprezentacyjnych odpowiedzialni byli (chyba nadal są) Kułaga i Magiera.
 

Misiek123

Nowicjusz
Dołączył
31 Sierpień 2009
Posty
2
Punkty reakcji
0
Źródła? Media, media i jeszcze raz media. Czy to w gazetach czy w programach tv - w wywiadach słychać o tym napięciu wokół kadry, sam Matlak wspominał niedawno, że na tych Mistrzostwach liczy na to, aby kibice wsparli drużynę chociaż W POŁOWIE tak, jak wspierają męską reprezentację. I bardzo mnie to rozsierdziło.... zależy mi na tym, aby nasza drużyna miała jak największe wsparcie. I mam gdzieś różnice między siatkówką męską/żeńską, obie reprezentacje są nasze, polskie(!) i zasługują na jak najlepszy doping. Nie traktuj tego jako atak na Ciebie, po prostu denerwuję się na tak małe wsparcie ze strony polskich kibiców wobec siatkarek.

Pozdrawiam.
 

tweetasek

Nowicjusz
Dołączył
1 Listopad 2006
Posty
1 369
Punkty reakcji
14
Miasto
okolice Pyrlandii
I mam gdzieś różnice między siatkówką męską/żeńską, obie reprezentacje są nasze, polskie(!) i zasługują na jak najlepszy doping. Nie traktuj tego jako atak na Ciebie, po prostu denerwuję się na tak małe wsparcie ze strony polskich kibiców wobec siatkarek.
ja też mam gdzieś tę różnicę, bo równie mocno kibicuję jednym i drugim :) piszę, tylko jak wg mnie podchodzi do tego ogół. Wierzę jednak, że na ME będą pełne trybuny.

pozdrawiam
 

zegars

Nowicjusz
Dołączył
13 Marzec 2007
Posty
321
Punkty reakcji
0
Miasto
wawa
no to co, dzisiaj zaczynają się ME, kto będzie mistrzem? zobaczymy jak nasze dziewczyny zagrają pierwszy meczyk. ipla już mi się grzeje na meczyk Polska-Hiszpania. Meczyk Włochy-Niemcy też może być okej, zobaczymy:)
 

kiljaden

Nowicjusz
Dołączył
13 Styczeń 2009
Posty
138
Punkty reakcji
0
Aż się zdziwiłem, że tak dobra jakość transmisji na żywo jest na ipla. Polecam wszystkim sprawdzić. Ipla ratuje w kryzysowej sytuacji gdy nie dotrzemy do domu na czas.
 
Do góry