Melodic Death Metal

Nocturnus

Nowicjusz
Dołączył
10 Styczeń 2008
Posty
535
Punkty reakcji
0
Miasto
Z Bagien i Lasów spowitych legend mgłą.
Pod pojęciem Melodic Death Metal kryję się jedno miejsce:]
Gothenburg we Szwecji,to w tym mieście powstał najwięcej kapel Melodic Death Metalowych, m.in w tym mieście został ten gatunek zapoczątkowany przez kapele takie jak In Flames i Dark Tranquillity.
 

Flisu

Nowicjusz
Dołączył
8 Styczeń 2008
Posty
160
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Kutno
@up
A jak zakwalifikowałbyś In Flames? Takie gatunki jak nu metal, metal alternatywny/progresywny i właśnie melodeath metal trudno sklasyfikować.

Co do melodic-death moimi ulubionymi zespołami są In Flames, Children of Bodom, Soilwork i Sentenced (te dwa ostatnie trochę trudno zaszufladkować). Dark Tranquility moim zdaniem jest zbyt monotonny, tak jakby grał różne aranżacje 3 kawałków. Za to Arch Enemy naprawdę niewiele brakuje do death metalu.
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
z tego co na początku wymieniłaś ostatniego nie znam więc sie nie wypowiem, ale poza Dark... nie wymieniłaś nic pasującego do tematu, children to ani death ani black, tak samo in flames ani soilwork, a archenemy to zwykly babski metal, wiec do melodic D i B nie pasuje. nie schlebiaj sobie, nie jestes taka ostra.
 

Flisu

Nowicjusz
Dołączył
8 Styczeń 2008
Posty
160
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Kutno
@up
1. Nie jestem, ekhem, "babą"
2. Nie staram się być na siłę ostry, black metalu nie słucham, a z death metalu, tylko kilka zespołów
3. Już pisałem, że zespoły tego typu chyba trudno zaszufladkować.
4. Jakbyś określił rodzaj granej muzyki przez wspomniane wcześniej zespoły?
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
@up
1. Nie jestem, ekhem, "babą"
2. Nie staram się być na siłę ostry, black metalu nie słucham, a z death metalu, tylko kilka zespołów
3. Już pisałem, że zespoły tego typu chyba trudno zaszufladkować.
4. Jakbyś określił rodzaj granej muzyki przez wspomniane wcześniej zespoły?
sorka, była dziewczyna na forum o podobnym nicku i zdawało mi się
na pewnoe nie określiłbym tego jak death czy black, więc nie ma co o nich w tym dziale mówić, in flames i soilwork kojaża mi się z numetalem, chociaż in flames jest na to za dobry (choć nowsze kawałki mają to dziwne brzmienie) patrząc na starsze, nie wiem, nie inetersuje mnie klasyfikacja pomiędzy heavy, thrashem i tymi okolicami, gdzieś tam jest ich miejsce jak dla mnie. Zresztą, porównaj sobie Kataklysm do tych zespołów, to zobaczysz co tu pasuje a co nie.
jak będziesz miał problemy z zaszufladkowaniem jakiegoś zespołu to się nie wypowiadaj o nim tam gdzie masz ochote, bo nie każde miejsce jest na to dobre (mówie o tym temacie)
 

Bardock247

Killer Insektów
Dołączył
25 Czerwiec 2008
Posty
4 238
Punkty reakcji
86
Miasto
nie znam
Ja czasem słucham Soilwork, ale niekiedy zalatuje w nim nu metalem (przykład: Nerve). Ale kapela nawet mi się podoba.
 

Gravity

Nowicjusz
Dołączył
24 Styczeń 2009
Posty
34
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Elbląg
Ja słucham In Flames , Soilwork , Scar Symmetry , Disarmonia Mundi , Dark Tranquillity ... I zdawało mi się , że to jest "Melodic Death Metal" jak to na wikipedii jest napisane..
Chociaż nowa płyta In Flamesa jest raczej słaba i bym powiedziała , że to raczej już melodic nie jest tylko coś lżejszego , chociaż czym właściwie jest Melodic Death Metal ?
Według wiki gatunek zapoczątkował Dark Tranquility i In Flames czyli jak napisał Nocturnus zespoły z goteborga w szwecji ...
Patrząc na In Flames ... Zespół na początku grał mocniej , był growl który z czasem i nowszymi płytami zanikał i muzyka zrobiła się lżejsza... To znaczy ,że zmienił się gatunek muzyki przez nich granej czy coś ?
To głupie w sumie takie szufladkowanie na gatunki , ale jak szukam muzy to patrzę na coś opisywanego tym gatunkiem ^^
 

Nocturnus

Nowicjusz
Dołączył
10 Styczeń 2008
Posty
535
Punkty reakcji
0
Miasto
Z Bagien i Lasów spowitych legend mgłą.
Melodic Death to może jest,ale po sporych przejściach,złagodzony,robiony bardziej pod publikę niż pod wąskie grono fanów ostrego grania jakie serwowała stara,dobra Szwecja.
Pierwsze płyty In Flames przekozackie,przy Clayman to czasami pocieknie mi łza,jednak od ,,Soundtrack to Your Escape"widać było zmiany nie tylko muzyczne,ale i też wizualne bo na klipach z tej właśnie płyty widać,że Anders Friden skręcił sobie dready,bo wiedział,że In Flames podupada w świecie biznesu,a że jest to bardzo dobry wokalista jak i szef wytwórni promującej różne kapele znalazł coś co przykuje szersze grono.
Zostałem z nimi,potem nadszedł czas na ,,Come Clarity" które poza ,,Take This Life" zajechało mi typową komercją,usłyszałem tam,że chłopaki postarzeli się i nie mają już sił grać za:cenzura:istego MD,takiego jaki grali w latach 90.
Najnowsza płyta to porażka,a ich okładka jedzie komercja na kilometr,nawet nie pamiętam jak się nazywa.
Dark Tranquillity to natomiast kapela,która od samego początku była skazana na sukces,po latach trochę zmiękczyli grę,więcej ,,miłych" nie wprowadzających w atmosferę grozy wokali sprawiło,że słychać te zmiany,ale nie przechyliło to szali na stronę komercji,bo chłopaki nie zapomniały od czego zaczynali:)
Poza tym oprócz DT i IF polecam At the Gates oraz jeszcze jedną kapele,ale nazwę podam później bo muszę poszukać.
 

Gravity

Nowicjusz
Dołączył
24 Styczeń 2009
Posty
34
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Elbląg
O to czekam , chętnie nowego zespołu posłucham :D
A co do In Flames ... Żal z nową płytą - Anders już ma totalnie inny wokal niż na początku , miałam nadzieję , że gitara chociaż pozostanie w klimacie , ale nie ... Jeszcze na reroute to remain , soundtrack to your escape znalazło się kilka fajnych kawałków nawet come clarity (Take This Life), ale na nowej płycie nic ... Lepiej niech już nic nowego nie nagrywają jak ma być tak dalej , eh .
 

Nocturnus

Nowicjusz
Dołączył
10 Styczeń 2008
Posty
535
Punkty reakcji
0
Miasto
Z Bagien i Lasów spowitych legend mgłą.
Ceremonial Oath
Kawał solidnego Melodic Death Metalu zagranego w starym stylu:>
Ciekawostką jest to,że w ostatnim składzie występował Friden oraz Iwers z IF:> i jest to na prawdę kapela godna miana Melodic Death.
Polecam!
 

Gravity

Nowicjusz
Dołączył
24 Styczeń 2009
Posty
34
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Elbląg
Fajnie , fajnie , ale mało piosenek znalazłam w sieci póki co. .. Gitara w The Day I Buried super :D
 

Anomaly

Nowicjusz
Dołączył
14 Sierpień 2011
Posty
5
Punkty reakcji
0
Miasto
Hell
Już myślałam, że nikt nie wymieni moich ulubionych melodeath metalowych zespołów.
Po pierwsze: Scar Symmetry - wokal z płyt przed 2008, granie z płyt po 2008. Szkoda, że wokalista odszedł. Genialnie śpiewał czystym wokalem jak i również growlował
Po drugie: Disarmonia Mundi. Włoski zespół, w którym często występował wokalista Soilwork (np. "A Taste Of Collapse")

A resztę nie muszę wymieniać, bo już to inni zrobili ^^
 

Berial

Nowicjusz
Dołączył
4 Październik 2011
Posty
7
Punkty reakcji
0
Zazwyczaj stawiam na mocniejszy metal, ale oczywiście melodic death zdarza mi się posłuchać. Głównie pada na Amon Amarth, Neaera, Arsis, Hypocrisy, Dark Tranquillity, Kalmah, DevilDriver.
 

LaggeR

OpenMinded Metalhead
Dołączył
30 Sierpień 2006
Posty
1 939
Punkty reakcji
11
Wiek
36
Zazwyczaj stawiam na mocniejszy metal, ale oczywiście melodic death zdarza mi się posłuchać. Głównie pada na Amon Amarth, Neaera, Arsis, Hypocrisy, Dark Tranquillity, Kalmah, DevilDriver.

wśród tych przykładów które przytoczyłeś nie wszystkie zespoły można zaliczyć do melo deathu

Neaera - raczej metalcore, deathcore, modern death
DevilDriver - Grove Metal, Metalcore, Modern Death
Arsis - Death, Technical Death
 

Berial

Nowicjusz
Dołączył
4 Październik 2011
Posty
7
Punkty reakcji
0
LaggeR taa wiem, ale niektóre zespoły nie trzymają się kurczowo jednego gatunku. Tym bardziej nie jara mnie 30 podgatunków z których spokojnie można skreślić 15, bo mają dużo wspólnego z resztą. Tym bardziej nie zwracam uwagi na gatunek tylko na to jak gra dany zespół i czy ich muzyka trafia w mój gust ;) Więc wybacz mi moją niekompetencję w tym temacie.
 

LaggeR

OpenMinded Metalhead
Dołączył
30 Sierpień 2006
Posty
1 939
Punkty reakcji
11
Wiek
36
LaggeR taa wiem, ale niektóre zespoły nie trzymają się kurczowo jednego gatunku. Tym bardziej nie jara mnie 30 podgatunków z których spokojnie można skreślić 15, bo mają dużo wspólnego z resztą. Tym bardziej nie zwracam uwagi na gatunek tylko na to jak gra dany zespół i czy ich muzyka trafia w mój gust ;) Więc wybacz mi moją niekompetencję w tym temacie.
Wybaczam :p
 
Do góry