Manifest człowieka końca wieku pilne

noxes

Nowicjusz
Dołączył
8 Wrzesień 2009
Posty
121
Punkty reakcji
0
Witam, potrzebuje na język polski manifest człowieka końca XIXwieku na podstawie tekstu K. przerwy-Tetmajera Koniec wieku XIX. Bardzo pilne jeśli by mógł mi ktos cos podesłać byl bym bardzo wdzięczny.
 

natka111111

Nowicjusz
Dołączył
3 Październik 2009
Posty
6
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Kościan
Wiersz ten jest bardzo charakterystycznym zapisem nastrojów typowych dla schyłku przywołanego w tytule wieku. Akcentuje brak odpowiedzi na wszystkie wazne pytania swiatopogladowe stawiane przez czlowieka, ktoremu przyszlo zyc w epoce zalamania sie wszelkich systemow wartosci. Utwor to rodzaj monologu wewnetrznego czlowieka pelnego watpliwosci, rozterek, ktory mimo wszystko chce znalezc jakies duchowe wsparcie. nie ma wiekszego sensu ludzka aktywnosc: walka ze swiatem i zlem, ironia, wzgarda. Pozostaje nam cierpienie, poczucie bezradnosci i bezsensu trwania. ten utwor to rodzaj spowiedzi kogos pozbawionego perspektyw. Podmiot liryczny wypowiada sie w imieniu wszystkich takich ludzi , ktorzy juz nie wierza w nic. Czlowiek konca wieku wreszcie pojal caly absurd istnienia zrozumial kim jest i na tym wlasnie polega jego wielkosc.
To manifest mysli dekadendzkiej.

wedlug mnie o to w tym chodzi:)
 

noxes

Nowicjusz
Dołączył
8 Wrzesień 2009
Posty
121
Punkty reakcji
0
koleżanko dziękuje Ci za to, ale to nie jest to, Ty napisałaś tak jak by interpretacje a ja potrzebóje coś na wzór tego http://lektury.gazeta.pl/lektury/1,91398,5689489,Koniec_wieku_XIX___wiersz.html
 
Do góry