Małżeństwo nie tylko z miłości i ze szczerości...

Stalowy

Bywalec
Dołączył
20 Maj 2021
Posty
1 395
Punkty reakcji
92
Wiek
40
Miasto
Tajemnicze miejsce...
Jak wiadomo niektóre związki małżeńskie nie są szczere i nie są dla uczucia.
W małżeństwo można wejść właściwie z każdym, niezależnie od tego, czy darzy się kogoś uczuciem, miłością, sympatią, czy też nie.
Nigdy nie byłem w małżeństwie, bo jakoś nie było do tego odpowiedniej dla mnie kobiety, ale też nie martwię się tym, bo i nie tęskniłem nigdy, szczególnie za małżeństwem.
W moim przypadku nigdy bym nie zdecydował się wejść w małżeństwo z byle jaką kobietą, nie wartą tego.
Dlatego wolałem nie wchodzić w żadne małżeństwo i ja się z tym dobrze czuję.
Są różne sytuacje i są ludzie, którzy nie kierują się uczuciem, a np. korzyściami materialnymi.
Małżeństwo, to nie tylko: miłość, uczucie i wartości ( tak jak to powinno wyglądać w małżeństwie ), ale to też korzyści materialne.
Dlatego niektórzy wchodzą w małżeńskie związki, aby na tym skorzystać finansowo.
Małżonkom łatwiej zawsze o kredyt w banku, bo jeśli oboje pracują i mają dobre zarobki albo bardzo dobre zarobki, to każdy bank udzieli nawet wysokiego kredytu małżonkom.
To jest: wspólnota majątkowa ( chyba że jest ustanowiona intercyza u Notariusza, to inna sprawa ).
Małżonkowie mają wspólny majątek. Mają wspólne konto. Więc mają więcej środków finansowych, bo oboje pracują.
Pod warunkiem, że jest zgoda jakaś w małżeństwie, a nie odmienne zdanie, kłótnie i awantury.
No bo wtedy w każdym małżeństwie ludzie mają prawo do rozdzielności majątkowej i pomimo małżeństwa, mogą mieć pieniądze i majątki własne, z własnym kontem, a nie, wspólnym.
Wtedy też w niektórych sytuacjach dochodzi do rozwodów.
Tak więc, można kogoś w ogóle nie kochać i nie darzyć żadnym uczuciem. Można traktować kogoś obojętnie, chłodno... i można tworzyć małżeństwo.
Tylko tak się najczęściej dzieję w trakcie trwania małżeństwa, po iluś latach, a nawet i po pół roku małżeństwa.
Chociaż, różne są sytuację i są ludzie, którzy decydują się na związek małżeński, wiedząc od razu, że z tego miłości nie będzie, ale będą korzyści finansowe, a to dla niektórych ludzi jest dużo wazniejsze, niż jakieś tam uczucie i wartości.
Taka jest po prostu prawda ❤️
Są kobiety, które szukają facetów z dużą kasą, z dobrym mieszkaniem lub domem i dobrym samochodem i to już "przyciąga" takie kobiety do: małżeństwa.
I to też zależy, jakie to są kobiety i czym się kierują takie kobiety...
No bo jeśli facet pozna jakąś kobietę, która kocha wygodne życie, luksusy i pieniądze ( a kobiety najczęściej to kochają, nawet bardziej niż facetów, jako: facetów i taka jest prawda ), to małżeństwo takie nie będzie dla żadnego, szczerego uczucia, ale dla korzyści.
Facet jakiś musiałby być naiwny i głupi, by na to się godzić...
Ja nie życzyłbym sobie sytuacji, w której poznaję kobietę, nawet bardzo atrakcyjną, która nie darzyłaby mnie uczuciem szczerym, a kochałaby tylko to, co posiadam.
Nigdy bym nie był na to tak głupi.
Ale są faceci, którzy na to się godzą i sobie pozwalają i na tym tracą.
Trzeba uważać na złe kobiety, bo nie brakuje takich kobiet, a naprawdę potrafią zniszczyć nie jednego faceta. o_O
 

Monalisa

Nowicjusz
Dołączył
9 Luty 2024
Posty
122
Punkty reakcji
0
Zgadzam sie z tym co piszesz. Dlatego wlasnie ja w zwiazku nie jestem i nie mam potomstwa : ) Jestem za bardzo uczuciowa na takie sprawy .... i wcale sie tym nie przejmuje jest mi bardzo dobrze sama z soba : ) Nie do konca jestem taka wolna bo mam jeszcze najblizszych w mojej rodzinie rodzice rodzenstwo ich dzieci ..... Najbardziej boje sie balam zawsze i bede bala utraty najblizszej mi osoby .... chyba w razie utraty sama tez umre ... Kasa to mi lata kolo d .... za przeproszeniem , wiadomo bez nie da sie zyc ale z mala iloscia niektorzy potrafia ja tez , nie mam duzych wymagan ale ludzi wyjatkowych takich jak ja nie ma ! Ja nie pasuje do tego swiata w ktorym zyje nie ma dla mnie miejsca nigdzie ani w realu ani w necie .... ale zyc musze nie mam wyboru ... czasami rozmyslam gdzie by sie zaszyc zeby zyc niewidzialnie :) mam duzo pomyslow i wyjsc nie wiele ale je zrealizuje bo jestem silna kobietka i wytrwam samotnie do konca jak kwiat na pustyni xD
 
Ostatnia edycja:

Stalowy

Bywalec
Dołączył
20 Maj 2021
Posty
1 395
Punkty reakcji
92
Wiek
40
Miasto
Tajemnicze miejsce...
Ja miałem bardzo różne relacje z kobietami, ale nigdy nie było z tego małżeństwa.
Ja nie jestem "desperatem", który wchodzi w związek małżeński z pierwszą, lepszą kobietą.
Nie jestem aż tak... naiwny...
Miałem do czynienia z kobietami, które były materialistkami i patrzyły tylko na wygodne życie, na dobry pieniądz, ale nie u mnie takie rzeczy.
Ja nie jestem bogaty i nigdy nie byłem i nie jestem w stanie zapewnić "materialistce" wygodnego życia, tak jak ona sobie tego życzy.
Jeżeli to się nie podoba takiej kobiecie, to jest jej problem.
Ja nie zamierzam tracić energii i czasu na takie kobiety, bo bawiłem się w to i już mam tego dosyć.
Nie jest to nic dobrego dla mnie, ani dla każdego, normalnego faceta.
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 332
Punkty reakcji
200
Stalowy nie martw się!
Zawsze można zostać gejem!
Pytanie tylko czy w tym "małżeństwie" będziesz mężem czy zoną?
Czy z tematów o związkach jest tu choć jeden który swoim wpisem nie zaśmieciłeś?
Naprawdę sądzisz ze kogoś tu interesuje dlaczego się masturbujesz a nie uprawiasz seksu
ze musisz w każdym takim temacie takie swoje gówienko zostawić?
 

Stalowy

Bywalec
Dołączył
20 Maj 2021
Posty
1 395
Punkty reakcji
92
Wiek
40
Miasto
Tajemnicze miejsce...
Gdybym trafił na kobietę niedobrą dla mnie ( a trafiałem na takie ) i ożenił się z taką, to zrobiłbym błąd w swoim życiu i potem bym tego żałował.
Nie trudno się domyśleć, jak wyglądałoby małżeństwo z osobą nie wartą zachodu, uwagi i starania?
Dlatego wolałem nigdy nie decydować się na: małżeństwo z niewłaściwą kobietą i na tym dobrze wychodzę.
Gdyby każdy facet tak samo myślał jak ja, to byłoby bardzo niewiele małżeństw zawieranych, nie tylko w Polsce.
Ale sytuacja też jest odwrotna, bo dotyczy to też, złych, niewłaściwych facetów, którzy nie są zdolni do małżeństwa z żadną kobietą.
Bo są też materialiści, którzy widzą tylko korzyść z kobiety i chcą związku małżeńskiego z kobietami dobrze sytowanymi finansowo, z jakimiś: bizneswoman, aby finansowo korzystać z takich kobiet.
Są i takie sytuację.
Ja się trochę, szczerze powiem na kobietach zawiodłem, bo miałem doświadczenia i po pewnym czasie miałem już dosyć sytuacji takiej, w której nie jestem szanowany przez kobietę i jestem jedynie "frajerem" dla kobiety.
Nie mogę sobie na takie rzeczy pozwalać, żeby kobieta nie okazywała mi szacunku na który zasługuję.
Wartość taka powinna działać w dwie strony, a nie w jedną stronę.
Nie mogę sobie pozwolić na to, bym dla kobiety był: zwykłym frajerem.
Nie u mnie takie rzeczy.
Jeżeli inny, jakiś facet chcę sobie na to pozwalać, proszę bardzo.
Nie odpowiadam za innego faceta.
U mnie takich rzeczy nigdy nie będzie i potrafię każdej kobiecie dać to do zrozumienia, czy się to podoba jakiejś kobiecie, czy też nie podoba. o_O
 

Monalisa

Nowicjusz
Dołączył
9 Luty 2024
Posty
122
Punkty reakcji
0
Ja miałem bardzo różne relacje z kobietami, ale nigdy nie było z tego małżeństwa.
Ja nie jestem "desperatem", który wchodzi w związek małżeński z pierwszą, lepszą kobietą.
Nie jestem aż tak... naiwny...
Miałem do czynienia z kobietami, które były materialistkami i patrzyły tylko na wygodne życie, na dobry pieniądz, ale nie u mnie takie rzeczy.
Ja nie jestem bogaty i nigdy nie byłem i nie jestem w stanie zapewnić "materialistce" wygodnego życia, tak jak ona sobie tego życzy.
Jeżeli to się nie podoba takiej kobiecie, to jest jej problem.
Ja nie zamierzam tracić energii i czasu na takie kobiety, bo bawiłem się w to i już mam tego dosyć.
Nie jest to nic dobrego dla mnie, ani dla każdego, normalnego faceta.
ja tak samo jak Ty .
 

Stalowy

Bywalec
Dołączył
20 Maj 2021
Posty
1 395
Punkty reakcji
92
Wiek
40
Miasto
Tajemnicze miejsce...
Seks to nie jest wszystko w związku i małżeństwie i jeżeli ktoś tylko na to patrzy, to się myli.
Liczą się też dobre wartości w każdej relacji, a brak ich okazywania, nie jest fajną rzeczą dla ludzi, którzy są szczególnie uczuciowi i potrafią coś przekazywać dobrego od siebie.
Ale czy dużo teraz jest takich ludzi, z dobrymi uczuciami i wartościami?
Ja myślę, że nie jest już dużo takich ludzi, a dzieję się z ludźmi coraz gorzej i to moje zdanie.
Nie brakuje kobiet, zmaterializowanych na portalach randkowych, które tam tylko oczekują facetów jak najbardziej "ustawionych" finansowo, z dobrą kasą, bo to przyciąga takie kobiety najbardziej.
Wiem coś o tym.
Kobieta może nie okazywać żadnych, dobrych uczuć facetowi, poza tym, że może tylko zaoferować seks i swój wygląd, a także oczekiwać wygodnego życia i dobrych pieniędzy od faceta.
Tym się charakteryzują różnego rodzaju: materialistki.
A nie brakuje teraz takich kobiet na świecie.
Facet powinien na każdym kroku na kobiety uważać, z jakimi kobietami ma do czynienia, bo to jest ważne.
Przynajmniej dla mnie to jest ważne i zawsze będzie ważne.
 

Monalisa

Nowicjusz
Dołączył
9 Luty 2024
Posty
122
Punkty reakcji
0
Seks to nie jest wszystko w związku i małżeństwie i jeżeli ktoś tylko na to patrzy, to się myli.
Liczą się też dobre wartości w każdej relacji, a brak ich okazywania, nie jest fajną rzeczą dla ludzi, którzy są szczególnie uczuciowi i potrafią coś przekazywać dobrego od siebie.
Ale czy dużo teraz jest takich ludzi, z dobrymi uczuciami i wartościami?
Ja myślę, że nie jest już dużo takich ludzi, a dzieję się z ludźmi coraz gorzej i to moje zdanie.
Nie brakuje kobiet, zmaterializowanych na portalach randkowych, które tam tylko oczekują facetów jak najbardziej "ustawionych" finansowo, z dobrą kasą, bo to przyciąga takie kobiety najbardziej.
Wiem coś o tym.
Kobieta może nie okazywać żadnych, dobrych uczuć facetowi, poza tym, że może tylko zaoferować seks i swój wygląd, a także oczekiwać wygodnego życia i dobrych pieniędzy od faceta.
Tym się charakteryzują różnego rodzaju: materialistki.
A nie brakuje teraz takich kobiet na świecie.
Facet powinien na każdym kroku na kobiety uważać, z jakimi kobietami ma do czynienia, bo to jest ważne.
Przynajmniej dla mnie to jest ważne i zawsze będzie ważne.
Twoja wypowiedź dotyczy ważnych aspektów relacji i wartości w związkach. Oto moje przemyślenia na ten temat:

Seks i wartości w związku:

  • Zgadzam się, że seks nie jest jedynym elementem w związku. Wartości, uczucia i wzajemny szacunek są równie istotne.
  • Dobre wartości takie jak empatia, lojalność, zaufanie i wsparcie są fundamentem trwałych relacji.
  • Brak okazywania tych wartości może prowadzić do problemów w związku, zwłaszcza jeśli partnerzy są szczególnie uczuciowi.
Czy jest dużo ludzi o dobrych uczuciach i wartościach?

  • To trudne pytanie. Świat jest różnorodny, a ludzie mają różne podejścia do relacji.
  • Niektórzy wciąż kultywują wartości i uczucia, ale niektórzy mogą być bardziej zmaterializowani lub skoncentrowani na innych aspektach życia.
Materializm i oczekiwania:

  • Materializm jest obecny w dzisiejszym społeczeństwie, a niektóre osoby mogą oczekiwać od partnerów pewnych standardów finansowych.
  • Nie jest to jednak uniwersalne. Wciąż istnieją osoby, które cenią uczucia i wartości ponad materialne aspekty.
Uważność w wyborze partnera:

  • Zgadzam się, że ważne jest, aby uważać na wybór partnera. Relacje wpływają na nasze życie i dobrostan emocjonalny.
  • Zrozumienie wartości i potrzeb drugiej osoby jest kluczowe.
Podsumowując:

  • Seks to tylko jeden z elementów w związku. Wartości i uczucia są równie istotne.
  • Wybierając partnera, warto zwrócić uwagę na te aspekty, aby budować zdrowe i satysfakcjonujące relacje. Każdy ma swoje preferencje i oczekiwania, ale ważne jest, aby znaleźć równowagę między tymi różnymi aspektami.
 

Stalowy

Bywalec
Dołączył
20 Maj 2021
Posty
1 395
Punkty reakcji
92
Wiek
40
Miasto
Tajemnicze miejsce...
Twoja wypowiedź dotyczy ważnych aspektów relacji i wartości w związkach. Oto moje przemyślenia na ten temat:

Seks i wartości w związku:

  • Zgadzam się, że seks nie jest jedynym elementem w związku. Wartości, uczucia i wzajemny szacunek są równie istotne.
  • Dobre wartości takie jak empatia, lojalność, zaufanie i wsparcie są fundamentem trwałych relacji.
  • Brak okazywania tych wartości może prowadzić do problemów w związku, zwłaszcza jeśli partnerzy są szczególnie uczuciowi.
Czy jest dużo ludzi o dobrych uczuciach i wartościach?

  • To trudne pytanie. Świat jest różnorodny, a ludzie mają różne podejścia do relacji.
  • Niektórzy wciąż kultywują wartości i uczucia, ale niektórzy mogą być bardziej zmaterializowani lub skoncentrowani na innych aspektach życia.
Materializm i oczekiwania:

  • Materializm jest obecny w dzisiejszym społeczeństwie, a niektóre osoby mogą oczekiwać od partnerów pewnych standardów finansowych.
  • Nie jest to jednak uniwersalne. Wciąż istnieją osoby, które cenią uczucia i wartości ponad materialne aspekty.
Uważność w wyborze partnera:

  • Zgadzam się, że ważne jest, aby uważać na wybór partnera. Relacje wpływają na nasze życie i dobrostan emocjonalny.
  • Zrozumienie wartości i potrzeb drugiej osoby jest kluczowe.
Podsumowując:

  • Seks to tylko jeden z elementów w związku. Wartości i uczucia są równie istotne.
  • Wybierając partnera, warto zwrócić uwagę na te aspekty, aby budować zdrowe i satysfakcjonujące relacje. Każdy ma swoje preferencje i oczekiwania, ale ważne jest, aby znaleźć równowagę między tymi różnymi aspektami.
Pełna racja.

Jednak trzeba pamiętać o tym, że na świecie są bardzo różni ludzie i to się nigdy nie zmieni.
Ludzie będą mieli różne charaktery, różne oczekiwania i różne podejście do życia i z tym należy się pogodzić.
Pieniądze i jakieś rzeczy materialne są w jakiś sposób ważne, ale nie powinno to być stawiane na pierwszym miejscu i nie... ponad wszystko.
Jednak, niektórzy ludzie tak nie myślą i dla niektórych ludzi: pieniądze, jak największe, rzeczy materialne mają największe znaczenie od wszystkiego innego.
No ale wracając bardziej do tematu: małżeństwa, to każdy związek małżeński jest tylko: dokumentem. Podpisem papieru.
Nic więcej to nie znaczy.
Bo można darzyć sympatią, uczuciem kogoś, kto jest tylko przyjacielem, bliską osobą, ale nie jest to małżeństwo i nie jest się w żadnym związku.
A może być małżeństwo: sztuczne, fikcyjne... , jedynie dla korzyści materialnej.
Żaden ksiądz w kościele, ani urzędnik Stanu Cywilnego nie pyta ludzi, którzy zawierają związek małżeński, czy: oni się kochają i czy to jest małżeństwo z prawdziwego uczucia...
Bo to jest osobista sprawa ludzi, którzy wchodzą w małżeństwo i nie muszą się z tego nikomu tłumaczyć.
A to, jak będzie wyglądało jakieś małżeństwo, to nikogo przecież nie interesuję.
Są nawet przypadki takie, kiedy przyjeżdża, np. do Polski jakiś obcokrajowiec z innego kraju i, by dostać obywatelstwo polskie, to zgodnie z przepisami szuka jakiejś kobiety, którą namówi do małżeństwa, aby na tym w Polsce skorzystał.
To jest: formalność, podpis w Urzędzie Stanu Cywilnego, a tam nikt nie pyta i nikogo też nie obchodzi, z jakich pobudek tacy ludzie wchodzą w małżeństwo.
Może być: związek małżeński, szczery, z prawdziwego uczucia, odwzajemnionego.
Ale może być i związek małżeński: fikcyjny, dla korzyści, gdzie nic pozytywnego w małżeństwie takim nie ma, poza korzyścią jednej, drugiej albo obu stron, materialną i finansową.
Bardzo często właśnie, małżeństwa na świecie są zawierane dla korzyści finansowej, gdzie nie ma tam mowy o żadnej miłości, uczuciu. 💄

No i małe sprostowanie do wypowiedzi, bo zapomniałem...

W kościele, podczas ślubu, co jest jeszcze przed małżeństwem, wprawdzie ksiądz, udzielający ślubu może się zapytać "czy wy naprawdę się kochacie i czy to jest... szczerość"?
No ale oboje partnerów mogą wcale szczerze nie odpowiedzieć księdzu.
Nikt nie musi być szczerym, ani przed księdzem, ani przed nikim innym.
Żaden ksiądz nie zaradzi temu nic, jeżeli ludzie nie zawierają ślubu ze szczerości.
Bo to nie jest sprawa żadnego księdza, a ksiądz tylko wykonuje swoje zadanie.
 
Ostatnia edycja:

Monalisa

Nowicjusz
Dołączył
9 Luty 2024
Posty
122
Punkty reakcji
0
Rozumiem, że temat małżeństwa i różnorodność ludzkich podejść do niego jest bardzo złożony. Każdy związek ma swoje unikalne cechy i motywacje, a to, co dla jednej osoby jest ważne, może nie mieć takiego samego znaczenia dla innej. Pieniądze, uczucia, korzyści materialne - to wszystko wpływa na decyzje, jakie podejmujemy w życiu.
 
Ostatnia edycja:

Stalowy

Bywalec
Dołączył
20 Maj 2021
Posty
1 395
Punkty reakcji
92
Wiek
40
Miasto
Tajemnicze miejsce...
Jeśli ludzie mają względem innych ludzi jakieś oczekiwania, to raczej rzadko kiedy z tego rezygnują.
Kobiety teraz bardzo często oczekują czegoś i nie zadowolą się byle czym.
Nie chce mi się wierzyć, że tak często ludzie, kobiety kochają i dlatego z kimś są.
Wystarczy popatrzeć na znane osoby z mediów: prezenterzy, dziennikarze, piosenkarze, aktorzy/aktorki i sportowcy.
Ci ludzie tylko dlatego, że są znani publicznie, mają kasę, to i mają wokół siebie zainteresowanie.
Więc często wchodzą z kimś w związki i związki małżeńskie, co wcale nie musi oznaczać prawdziwego uczucia, wzajemnych wartości, ale tutaj chodzi o wygodne życie i o wysoki poziom życia u boku znanych ludzi z mediów.
No a potem są sytuacje takie, że po iluś latach i tak dochodzi do rozstania, rozwodów, bo się okazuję, że: nie te charaktery, odmienne zdania na różne sprawy, brak okazywania od jednej lub drugiej strony wartości.
Brak dogadywania się.
I co z tego, że ludzie znani publicznie posiadają pieniądze, majątki i jakąś tam popularność, jak to nie jest najważniejsze, a zawsze liczą się najbardziej dobre wartości w każdej relacji?
Niech mi ktoś uwierzy, że: bogactwo, dobrobyt też z czasem i czasami... znudzi...
Bo będzie brakowało czegoś innego w relacji.
Samo to, że oboje ludzi się przestaje ze sobą dogadywać, to już jest przeszkoda w relacji.
W przypadku np. aktorów/aktorek to tam często oni biorą śluby, a potem się rozwodzą, bo się okazuję, że brakuje dla siebie czasu i brak dogadywania.
Rozwody natomiast wynikają z różnych rzeczy: brak właśnie dogadywania, brak w czymś jakiejś ugody, brak okazywania uczucia, a także, zdradzanie.
Jest bardzo trudno utrzymać, i to w dzisiejszych czasach, gdzie jest wokół tyle, różnych pokus... , małżeństwo na stałe z jedną osobą.
To dawniej tak było, że ludzie potrafili przeżyć ze sobą do śmierci, ale to już nie te czasy. 🩲
 

Monalisa

Nowicjusz
Dołączył
9 Luty 2024
Posty
122
Punkty reakcji
0
Masz dosc sceptyczny obraz malzenstwa, sugerujac, ze prawdziwe uczucie nie zawsze jest glownym powodem dla ktorego ludzie decyduja sie na zwiazek.
 
Do góry