"korek" w uszach po koncercie

miki_05

Nowicjusz
Dołączył
12 Kwiecień 2012
Posty
2
Punkty reakcji
0
Witam wszystkich :D
Dokladnie 3 dni temu bylem na koncercie Hip-hopowym, ktory twral okolo 3 h (stalem od glosnika 2 m ). Po koncercie jak to po koncercie slabo slyszalem ;) Myslalem ze wszystko sie ureguluje przez noc. Niestety okazalo sie inaczej. Na jednym uchu mam "korek" znaczy ze slysze gorzej niz na drugie. Ten tzw "korek" nie jest tak znaczny zeby mi strasznie przeszkadzal nie wiadomo jak ... Ale jednak jest i sie martwie poniewaz mam dopiero 18 lat i nie chce zebym mial teraz problemy ze sluchem. Wiec stad moje pytanie : Czy moge temu jakos zaradzic ? czy moze poczekac i samo przejdzie?

Wszystkim z gory dziekuje za pomoc :D
Pozdrawiam
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Musiałbyś conajmniej stać obok startującego samolotu, aby uszkodzić sobie słuch. Jednokrotne pójście na koncert jest raczej niegroźne. Czasami też głośne dźwięki, zwłaszcza wzmocnione basami mogą przesuwać lekko woskowinę i przez to zatkać ucho. Ale to byś zdecydowanie czuł, bo cholernie wkurzająca sprawa. Od tego są specjalne płyny, ewentualnie płukanie u laryngologa (bezbolesne). Możliwe jednak, że niesteś po prostu przyzwyczajony do takiego natężenia dźwięku, także powinno samo przejść. Jeśli nie, wiadomo - lekarz.
 

Maciejas87

Nowicjusz
Dołączył
17 Kwiecień 2012
Posty
31
Punkty reakcji
2
Dokładnie tak jak kolega mówi. Jak nie przejdzie to do lekarza. Zwykłe płukanko powinno pomóc :)
 
Do góry