Justyna Kowalczyk brnie na przód.

Jambez

Absurd i Nonsens
Dołączył
4 Styczeń 2009
Posty
1 265
Punkty reakcji
9
Wiek
33
Miasto
Bielsko Biała.
Justyna Kowalczyk, dwukrotna mistrzyni świata w narciarstwie klasycznym z Liberca, mimo, że niedawno chorowała, to jednak we wspaniałym stylu rozprawiła się z rywalkami w biegu na 10 km techniką dowolną podczas zawodów Pucharu Świata w fińskim Lahti.
Polka pewnie wygrała ten bieg, wyprzedzając kolejną na mecie Szwedkę Charlotte Kallę aż o 22,4 s oraz Norweżkę Marthe Kristoffersen o 27,1 s.

Dla Kowalczyk była to szósta wygrana w karierze w zawodach PŚ i czwarta w tym sezonie.

Liderką klasyfikacji generalnej PŚ została Słowenka Petra Majdic, która w niedzielę była 19., tracąc do Polki 1.08,7. Nasza zawodniczka awansowała jednak na drugie miejsce i ma 71 punktów straty do Słowenki. Skorzystała bowiem z faktu, że nie wystartowała chora Finka Aino-Kaisa Saarinen. Kowalczyk powiększyła jednak przewagę w klasyfikacji PŚ w biegach na dystansach.

Druga z naszych reprezentantek, Sylwia Jaśkowiec, która tak znakomicie walczyła w sztafecie podczas MŚ w Libercu, zajęła 40. miejsce ze stratą 2.03,6 s do Kowalczyk. W zawodach zabrakło Kornelii Marek, która figurowała na liście startowej.

Wyniki:

1. Justyna Kowalczyk (Polska) - 24.38,6
2. Charlotte Kalla (Szwecja) - strata 22,4
3. Martha Kristoffersen (Norwegia) - 27,1
4. Jewgienia Miedwiediewa (Rosja) - 27,2
5. Arianna Follis (Włochy) - 29,8
6. Pirjo Muranen (Finlandia) - 34,6
7. Walentina Szewczenko (Ukraina) - 35,5
8. Kristina Stoermer-Steira (Norwegia) - 35,7
9. Riitta-Liisa Roponen (Finlandia) - 48,0
10. Therese Johaug (Norwegia) - 48,3
...
40. Sylwia Jaśkowiec (Polska) - 2.03,6

Źródło: Onet.pl
 

Kaziczek

reaktywacja.
Dołączył
3 Kwiecień 2008
Posty
4 801
Punkty reakcji
76
Miasto
from Home
I bardzo dobrze że wygrywa ;) Przynajmniej z niej możemy być dumni tej zimy ;)
 

FL8

Black Dynamite!
Dołączył
4 Styczeń 2009
Posty
2 469
Punkty reakcji
8
Wiek
33
Pewnie, że tak.W jej przypadku sport jest sprawiedliwy, bo tyle czasu ciężko pracowała, a teraz ma dni chwały i zbiera z tego profity! Należało jej się! Brawo!
 

tweetasek

Nowicjusz
Dołączył
1 Listopad 2006
Posty
1 369
Punkty reakcji
14
Miasto
okolice Pyrlandii
Może będziemy mieli Kowalczykomanię :D osobiście bardzo mnie cieszą jej sukcesy. A tym bardziej, że przebyta choroba nie przeszkodziła jej w odniesieniu kolejnego zwycięstwa. Ciężka praca nie idzie na marne. Życzę jej z całego serca Kryształowej Kuli ale łatwo nie będzie, ponieważ jeszcze sprinty (chyba 2) pozostały a Justynie w nich nie idzie i nie lubi ich, za to Petra jest specjalistką. Łatwo nie będzie ale nie powiedziane, że się nie da ;)
Kazik ja myślę, że możemy być też dumni z Tomka Sikory. Jakby nie patrzeć jest nadal liderem klasyfikacji generalnej a to nie bierze się z niczego ;) może nie ma w tym sezonie tak spektakularnych zwycięstw jak Justyna ale bardzo dobrze sobie radzi. Choć te strzelanie...

pozdrawiam
 

Kaziczek

reaktywacja.
Dołączył
3 Kwiecień 2008
Posty
4 801
Punkty reakcji
76
Miasto
from Home
Kazik ja myślę, że możemy być też dumni z Tomka Sikory. Jakby nie patrzeć jest nadal liderem klasyfikacji generalnej a to nie bierze się z niczego ;) może nie ma w tym sezonie tak spektakularnych zwycięstw jak Justyna ale bardzo dobrze sobie radzi. Choć te strzelanie...

pozdrawiam
No też prawda ;)
Myślę też że możemy być dumni z Małysza, może ten rok nie jest najlepszy, ale pozostaje on jednym z najlepszych skoczków w historii tego sportu ;)
 

FL8

Black Dynamite!
Dołączył
4 Styczeń 2009
Posty
2 469
Punkty reakcji
8
Wiek
33
No o Adamie to w ogólnie nie ma co mówić, bo nawet jeśli już do końca kariery nie będzie błyszczał, to i tak jest wielkim i wg. mnie najlepszym polskim sportowcem of all times :p

A co do Sikory, to jest to podobna sytuacja co z Kowalczyk. Nasi biegacze są obdarzeni taką wytrwałością w dążeniu do celu, że to by zaczęli wygrywać było kwestią czasu. Teraz mamy właśnie ten czas! :D
 

Daros23

Nowicjusz
Dołączył
10 Czerwiec 2008
Posty
1 987
Punkty reakcji
2
Wiek
33
Miasto
WLKP
dzisiaj bardzo dobrze sie ulozylo. Kowalczyk trzecia, a Majdic gdzies daleko. jest duza szansa na zwyciestwo w generalnej :)
 

noname80

Nowicjusz
Dołączył
21 Luty 2009
Posty
534
Punkty reakcji
0
dzisiaj się okaże czy wygra. Wystartuje z pozycji Lidera. Zobaczymy jak będzie. teraz wszystko jest w jej głowie i nogach.
 

Kaziczek

reaktywacja.
Dołączył
3 Kwiecień 2008
Posty
4 801
Punkty reakcji
76
Miasto
from Home
No i wygrała zarówno wyścig jak i kryształową kulę :yahoo: Zasłużyła na to :klaniasie:
 

tweetasek

Nowicjusz
Dołączył
1 Listopad 2006
Posty
1 369
Punkty reakcji
14
Miasto
okolice Pyrlandii
Gratulacje!!! Dziewczyna pokazała klasę. Pod koniec wyścigu było juz mi jej żal, bo było widać jak jej juz ciężko. Ale wytrzymała i chwała jej za to. Bardzo mnie cieszy jej postawa, jak i innych naszych zimowych sportowców bo to daje coraz większe nadzieje w perspektywie IO.
 

Daros23

Nowicjusz
Dołączył
10 Czerwiec 2008
Posty
1 987
Punkty reakcji
2
Wiek
33
Miasto
WLKP
brawo. nalezalo jej sie zwyciestwo w tym sezonie :) i daje duze nadzieje przed olimpijskim sezonem :)
 

noname80

Nowicjusz
Dołączył
21 Luty 2009
Posty
534
Punkty reakcji
0
Już dawno nie było takiego sukcesu (nie licząc skoków Adama Małysza). Mam nadzieje że Związek Narciarstwa tym razem bedzie potrafił wykorzystać ten sukces żeby za kilka lat kolejna osoba tak wspaniale biegała.
 

Daros23

Nowicjusz
Dołączył
10 Czerwiec 2008
Posty
1 987
Punkty reakcji
2
Wiek
33
Miasto
WLKP
z tego co kojarze to mamy kilka mlodych, dobrze zapowiadajacych sie dziewczyn. wiec niech wezma przyklad z Justyny i bedzie super
 

noname80

Nowicjusz
Dołączył
21 Luty 2009
Posty
534
Punkty reakcji
0
niech justyna ma następczynie, już pewnie w Polsce mieszka i biega sobie gdzieś dla przyjemności. Jestem ciekaw ile sezonów wytrzyma na wysokim poziomie
 
Do góry