jak się pisze podanie o prace

zielka

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2005
Posty
838
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
.::Dobrze mi tu::.
  • Akurat mam to w na wychowaniu o społeczeństwie ( niestety nie mogę przedstawić wszystkiego graficznie, więc to co ma być po prawej stronie jest zaznaczone na czerwono , a to co po lewej- zielono; akapity-niebieski) :

    Przykład:


    Piotr Topolski
    ul. Piastów 134
    64-920 PIŁA
    tel. 0-67/213-11-41
    ( po prawej stronie)----------> Pan
    ( po prawej stronie)----------> Kazimierz Kowalski
    ( po prawej stronie)----------> Prezes Spółdzielni Mieszkaniowej
    ( po prawej stronie)----------> ul. Pieczarska 10, 64-920 PIŁA[/color]

    >W odpowiedzi na ogłoszenie zamieszczone w ,,Tygodniku Nowym" zgłaszam swą kandydaturę na stanowisko księgowego Spółdzielni Mieszkaniowej.
    >Nie mam wprawdzie dużego doświadczenia w pracy na tym stanowisku, ale wiedza teoretyczna wyniesiona ze szkoły, trzyletni staż pracy w poprzedniej firmie również na stanowisku księgowego jak i moje predyspozycje osobowe pozwolą mi we właściwy sposób wywiązać się z przyjętych obowiązków.
    >Jestem człowiekiem poważnym i odpowiedzialnym, nie brak mi też ambicji i konsekwencji w realizacji zamierzonych celów życiowych...Przyjęte na siebie obowiązki wypełniam sumiennie. Łatwo nawiązuję kontakty i umiem współpracować z ludźmi.
    >Jestem dyspozycyjny: mój czas, umiejętności i wiedzę mogę poświęcić pracy na tym stanowisku, zwłaszcza, że ten typ pracy dostarcza mi wiele satysfakcji osobistej.
    >W załączeniu przedstawiam dokumenty potwierdzające moje kwalifikacje oraz referencje od dotychczasowego pracodawcy.
    >Wobec powyższego, z nadzieją na przychylne przyjęcie mojej propozycji, uprzejmie proszę o wyznaczenie terminu rozmowy kwalifikacyjnej.

    >>>>>>>Z poważaniem
    >>>>>>>>Piotr Topolski


    • Załączniki:
      -dyplom ukończenia Akademii Ekonomicznej;
      -referencje poprzedniego pracodawcy.

      (jeśli chcesz też jak pisać życiorys to napisz)
 

przemeks87

Nowicjusz
Dołączył
16 Wrzesień 2008
Posty
3
Punkty reakcji
0
Pamiętaj jedna prostą regułę, że podanie o pracę wysyłasz z własnej inicjatywy w przeciwieństwie do listu motywacyjnego, który zwykle załączany jest wraz z CV, tzn. że wcale nie musisz mieć styczności z ogłoszeniem o pracę z danej firmy, z podaniem o pracę możesz po prostu samemu napisać do danej firmy. Na tej stronie masz fajnie wyjaśnione te wszystkie zagadnienia. Jak chcesz tu masz standardowe podanie o pracę, przeczytaj a będziesz wiedział czym się różni podanie o pracę od listu motywacyjnego, bo jak sam szukałem to w większości przypadków (chyba ze zwykłej nie znajomości tematu) ludzie wypisywali, że podanie o pracę to to samo co list motywacyjne. Powodzenia!
 

pomocnikjan

Nowicjusz
Dołączył
7 Listopad 2012
Posty
3
Punkty reakcji
0
Odświeżam temat jestem również zainteresowany jakimiś poradami na temat pisania podania o pracę?
 
Do góry