Horror

Xavor

Nowicjusz
Dołączył
5 Grudzień 2009
Posty
20
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Gdańsk
Wszystkie Paranormal Activity, Dom na nawiedzonym wzgorzu
 

Mrs_Films

Nowicjusz
Dołączył
25 Styczeń 2014
Posty
7
Punkty reakcji
0
Wiek
28
Oj dużo obejrzało się horrorów takich jak : "Obecność", "Przypadek 39", "Nieproszeni goście" czy "Demon historia prawdziwa" itd. ale najbardziej porywający w tej chili jaki pamiętam to "Kolekcjoner"
 

Attachments

  • 7517495.3.jpg
    7517495.3.jpg
    80,9 KB · Wyświetleń: 0

sayto

Nowicjusz
Dołączył
20 Luty 2011
Posty
70
Punkty reakcji
6
Wiek
50
Miasto
Warszawa
Shutter-widmo,
Ring,
Grudge,
The Fourth Kind
Obecność,

Może nie najstraszniejsze, ale jakieś tam ciarki gwarantują :D
 

Gosia Sosnowska

Nowicjusz
Dołączył
27 Marzec 2014
Posty
21
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Opole
Znalazłam temat "horrory", hurrey! Niestety jak przejechałam przez parę stron z Waszymi propozycjami, to ziewnęłam, naprawdę. Przerażające jest to, że w ogóle nie wiecie co to znaczy straszy film :D Oczywiście co kto lubi. Japońskie (oryginalne, nie amerykańskie wersje!) są niezłe - tylko trzeba usiąść spokojnie na czterech literach, koniecznie w ciemności i samemu w domu - efekt wtedy murowany. Inaczej? Ci bardziej zatwardziali stwierdzą 6 gwiazdek na 10, Ci co wolą krwaaaaawe amerykańskie badziewia nawet nie ziewną a zwyczajnie wyłączą film po 10-ciu minutach. I jak tu człowieka zadowolić?
Kocham horrory, naprawdę. Oglądam je od dziecka [najlepsze w tym jest to, że mając te kilka lat się pozapamiętywało co nieco i omijało studzienki kanalizacyjne aż do nastoletniości :D], mniej lub bardziej wybrednie, ale na pewno mogę rzucić całą masą tytułów. I nie są to jakieś Klątwy czy Teksańskie Masakry. Ktoś ciekawy? :)
 

rzokien

Nowicjusz
Dołączył
2 Luty 2011
Posty
62
Punkty reakcji
13
Horrory mają wiele odmian i różnych ludzi straszy co innego. Ja dla przykładu kompletnie nie rozumiem jak można bać się gore ? Co jest strasznego w widoku krwi i wnętrzności ?

Ostatnimi czas przestawiłem się trochę na thrillery psychologiczne. "Bardziej przerażają niż straszą."
 
S

Spamerski

Guest
Niektóre filmy gore w dość realistyczny sposób przedstawiają zabójstwa czy tortury, zatem przeciętny widz może poczuć strach. Warto pamiętać, że emisja niektórych filmów gore jest zakazana w określonych, a czasami nawet w większości państw.
 

zdrapkinabani

Nowicjusz
Dołączył
28 Luty 2016
Posty
23
Punkty reakcji
0
Podobał mi się Shutter, fajne były też Lustra. Spoko
był Sinister. Ale musisz sam sprawdzić, bo znam osoby,
które Ci powiedzą, że wymienione tytuły są beznadziejne.
 

Yo_lanta

Nowicjusz
Dołączył
22 Maj 2014
Posty
198
Punkty reakcji
6
Wiek
35
Miasto
Świnoujście
Ja zastanawiam się nad obejrzeniem "the boy" który zapowiada się naprawdę ciekawie :) czy ktoś z was już miał przyjemność go oglądać ? :D warto ?
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 449
Punkty reakcji
107
Miasto
Dąbrowa Górnicza
Normalnie nie oglądam horrorów . Większości tych filmów fabuła jest bardzo słaba , przewidywalna i schematyczna . Nie które filmy są bardzo obrzydliwe i sadystyczne np Piła.
Większości ma zakończenie bardzo dziwne . Można spotkać zakończenie które nie wyjaśnia co się stało w filmie .
Tym gatunku można spotkać najgorszy rodzaj zakończenia jaki istnieje .
Nasza postać jest chora psychicznie i te wydarzenia nie istniały .Chory umysł stworzył te wydarzenia .


Mogę z tego gatunku polecić 30 dni mroku bardzo ciekawy film i trzyma napięciu do końca. Pomimo tego że opowiada o Wampirach i większość tych filmów prezentuje poziom dna.
Nienarodzony też warto go obejrzeć i był to jedyny horror który był straszny i od początku jest taki bo zobaczeniu go w kinie w nocy bałem się wrócić do domu i spojrzeć w lustro. Część osób zrezygnowało oglądania tego filmu.
Droga bez powrotu też trzyma w napięciu do końca i pomimo fabuły która jest schematyczna i polują na nich stworzenia przypominające Zombi. Fabuła jest ciekawa i spore emocję podczas jego oglądania .

xavor napisał:
Wszystkie Paranormal Activity, Dom na nawiedzonym wzgorzu
Oglądałem pierwszą część tego filmu i oceniłem ją na 5. Ten film nie ma żadnej fabuły. Nie wyjaśniają czemu prześladuje ich ten demon. Zakończenie jest dziwne bo dziewczynę opętuje Demon i znika . Wszystkie części mają bardzo podobną fabułę .
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 449
Punkty reakcji
107
Miasto
Dąbrowa Górnicza
Ten gatunek zawiera ten kilka absurdalnych sytuacji i nie logicznych sytuacji .
1 Jeśli bohaterowie trzymają się razem to przeżyją ale odejdą od siebie to
giną i pomimo tego oddzielają się od siebie.
2 Głównemu bohaterowi nic się nie dzieje a normalnie powinien zginąć .
3 Przewidywalne miejsce ataku ducha , wampira i innych złych stworzeń.
Podkreślają to odpowiednią muzyką i zmianą miejsca gdzie przebywa .
4 Brak fabuły ukrywają sadystyczne sceny mordowania postaci
które występuj filmie
5 Dziwne zakończenie które nie wyjaśnia niczego.
6 Przewidywalna fabuła a szczególnie przewidywalna jest
gdy muszą uciekać przed szalonym mordercą .
7 Gdy uciekają drogą to nie spotykają żadnej osoby .
8 Filmy których występują Zombi .
Nie różnią się od siebie .
9 Zamiast uciec z wody to pozwalają się zamordować
10 Nie które filmy kończą się że nasza postać jest
chora psychicznie i wszystko co się zdarzyło
działo się wyobraźni tej osoby.
 
T

TomaszTomasz

Guest
11. uciekające ofiary, które bez problemu mogłyby startować nawet w maratonach i tak nie są w stanie uciec przed powolnym powłóczywszy nogą psychopatą który jest tuż za ich plecami :)
 

czarli769

Nowicjusz
Dołączył
16 Wrzesień 2016
Posty
24
Punkty reakcji
1
znb napisał:
Podobał mi się Shutter, fajne były też Lustra. Spoko
był Sinister. Ale musisz sam sprawdzić, bo znam osoby,
które Ci powiedzą, że wymienione tytuły są beznadziejne.
Tak Lustra naprawdę niezłe
 
Do góry