Gra o tron

michalkortas

Bywalec
Dołączył
30 Czerwiec 2008
Posty
1 509
Punkty reakcji
52
Wiek
16
JA najpierw przeczytałem książkę, teraz oglądam sobie serial. Jestem pod wrażeniem. Świetna obsada, zgodność szczegółów. Naprawdę świetna robota. Teraz tylko czekać na kolejne sezony :)
 

darthrivius

Nowicjusz
Dołączył
6 Lipiec 2011
Posty
1
Punkty reakcji
0
Witam wszystkich fanow serialu gra o tron jak i ksiazki piesn lodu i ognia, tworze wlasnie wiki piesni lodu i tanca, cos na wzor wikipedii tylko o jednej tematyce, wszystkich chetnych ktorzy są chetni wspomoc strone pisaniem wpisow zapraszam na gg 8203225 lub maila xyron8@gmail.com po informacje co i jak :D
 

age

Nowicjusz
Dołączył
5 Luty 2011
Posty
10
Punkty reakcji
0
Witam wszystkich fanow serialu gra o tron jak i ksiazki piesn lodu i ognia, tworze wlasnie wiki piesni lodu i tanca, cos na wzor wikipedii tylko o jednej tematyce, wszystkich chetnych ktorzy są chetni wspomoc strone pisaniem wpisow zapraszam na gg 8203225 lub maila xyron8@gmail.com po informacje co i jak :D
Nie zauważyłam, czy dałeś adres?
 

netka88

Nowicjusz
Dołączył
8 Lipiec 2011
Posty
6
Punkty reakcji
0
Wciąga jak mało jaki już serial w tych czasach. Polecam

~Proszę o nie umieszczanie linków. Moderator.
 

Argg

Nowicjusz
Dołączył
6 Maj 2009
Posty
289
Punkty reakcji
0
Obejrzałem cały serial. Rewelacja! Teraz oglądam "Rodzinę Borgiów" też nieźle wkręca.
 

karolina_kot

Nowicjusz
Dołączył
16 Wrzesień 2011
Posty
26
Punkty reakcji
0
Serial dopracowany, pokrywa się z książką co jest ogromnym plusem, już nie mogę doczekać się kolejnego sezonu
 

ulqq

Nowicjusz
Dołączył
5 Listopad 2011
Posty
1
Punkty reakcji
0
Świetny serial :) Książki w sumie również, 1 część całkiem fajna, ale dopiero przy 3 i 4 tomie się rozkręca na maxx!!!
co do serialu to myślę że Gra o Tron to najlepszy serial jaki powstał, do tej pory. Gra aktorska na przyzwoitym poziomie, efekty specjalne świetne ;)
Nie mówiąc już o fabulęe ponieważ ta jest wyśmienita :D Po emisji pierwszego sezonu następne tomy książki R.R martina śą w czołówce bestsellerów
 

Qon

Eksperfekcjonista
VIP
Dołączył
21 Grudzień 2006
Posty
7 886
Punkty reakcji
184
Miasto
Alpha Centauri
Serial świetny, ale o jakich efektach specjalnych mówisz? W ostatnim odcinków parę niewyrośniętych jaszczurów pokazali i to wszystko. Trudno na tej podstawie wypowiadać się o efektach specjalnych.
 

Katis

Nowicjusz
Dołączył
21 Listopad 2011
Posty
8
Punkty reakcji
0
Serial naprawdę super, zwłaszcza dla fanów książki, mega wciąga. Szkoda tylko że tak długo trzeba czekać na następny sezon...
 

modliszka23

specjalista
Dołączył
22 Kwiecień 2010
Posty
1 167
Punkty reakcji
6
Wiek
36
Miasto
tam gdzie moje miejsce
A kto ogląda najnowszą serie na HBO ?
Kurcze, film strasznie wciąga i musze powiedzieć ze jest to jeden z najlepszych seriali jakie do tej pory udało mi się oglądać.
 

Argg

Nowicjusz
Dołączył
6 Maj 2009
Posty
289
Punkty reakcji
0
Ja oglądam i jestem więcej niż zadowolony. Dla mnie osobiście to chyba najfajniejszy serial, który widziałem. To juz chyba kultowy serial.
 

fajter55

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2010
Posty
68
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Żyrardów
Absolutnie genialny. Nigdy nie byłem wielkim fanem takich klimatów fantasy, ale to jest coś wyjątkowego. Nawet nie chodzi o oprawę, ale ta fabuła jest po prostu świetna. Nie wiem czy książka tez taka jest, ale te wszystkie niuanse w serialu są świetne. Co poniedziałek czekam na 22 w HBO.
 

elkomodor

Nowicjusz
Dołączył
3 Lipiec 2012
Posty
21
Punkty reakcji
0
Pierwszy sezon był świetny, zarówno pod względem filmowym, jak i wierności względem powieści. Niestety drugi sezon jest znacznie słabszy. Przede wszystkim błędem była próba upchnięcia wszystkiego w jednym 10-cio odcinkowym sezonie. Raz, że Starcie Królów jest obszerniejszym tomem, dwa, że dzieje się w nim nieporównywalnie więcej niż w pierwszym. Efektem tego było cięcie powieściowych wątków na potęgę (również tych bardzo istotnych) oraz wiele niepotrzebnych zmian. Dobrze, że Nawałnica Mieczy ma być podzielona na dwa sezony, może dzięki temu uchronią się przed błędami z drugiego sezonu.
 

reszord

Nowicjusz
Dołączył
3 Luty 2009
Posty
15
Punkty reakcji
0
Duzo nie trzeba mówić! Warty obejrzenia :) Muszę napisać o nim na mojej stronie. może też wrzucę do oglądania. Pozdrowionka :]
 

Qon

Eksperfekcjonista
VIP
Dołączył
21 Grudzień 2006
Posty
7 886
Punkty reakcji
184
Miasto
Alpha Centauri
Pierwszy sezon był świetny, zarówno pod względem filmowym, jak i wierności względem powieści. Niestety drugi sezon jest znacznie słabszy. Przede wszystkim błędem była próba upchnięcia wszystkiego w jednym 10-cio odcinkowym sezonie. Raz, że Starcie Królów jest obszerniejszym tomem, dwa, że dzieje się w nim nieporównywalnie więcej niż w pierwszym. Efektem tego było cięcie powieściowych wątków na potęgę (również tych bardzo istotnych) oraz wiele niepotrzebnych zmian.

Zgadzam się. Cytat z mojej rozmowy z kolegą: "połowa postaci wywalona, 90% wątków też, a z tych co zostały jeszcze połowa pozmieniana". Tak że masakra. Szkoda, bo naprawdę pierwszy sezon był fajny.
 

Iluvfantasy

Moderator
Członek Załogi
Moderator
Super Moderator
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
3 067
Punkty reakcji
245
Dwa ostatnie odcinki były super, świetne zakończenie sezonu :)

Też mnie to zaskoczyło. Ale Tommen był jednak strasznie naiwny, nie ogarniał, co tak naprawdę się dzieje wokół niego, dlatego zdrada matki i śmierć Margaery na tyle nim wstrząsnęły, że zdecydował się na samobójstwo.

No i motyw z Jonem Snow! Jednak jest Starkiem! I w połowie Targaryenem, czyli jest spokrewniony z Daenerys :D
 

Iluvfantasy

Moderator
Członek Załogi
Moderator
Super Moderator
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
3 067
Punkty reakcji
245
Wszyscy też zwracają uwagę na muzykę, szczególnie właśnie w tym ostatnim odcinku.

https://www.youtube.com/watch?v=MFK0yG8xG5I&list=LLugTEl2nBqB1i7Itk5q4qOQ&index=2
 

Delilaah

Bywalec
Dołączył
5 Maj 2016
Posty
367
Punkty reakcji
51
Wiek
32
Miasto
Gorzów Wielkopolski
Oczywiście, obłędna jest, piękna i wyważona. Ah, powiem Wam, że pierwsze sezony tak mnie nudziły, czasami ledwo wysiedziałam te 40-50 minut.. Ten obecnie zakończony sezon to mistrzostwo.
 
Do góry